Bitstamp Borsası: ABD müşterileri için XRP ticaretini durduracak

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Bitstamp Borsası Ripple tokeninin alım satım işlemlerini durduracağını açıkladı. Haberin etkisiyle xrp %20 düştü.

“Son SEC dosyalarının ışığında Ripple XRP’nin bir menkul kıymet olduğunu iddia eden Labs Inc., 8 Ocak 2021’de ABD’li müşterilerimiz için tüm XRP alım satımını ve depozitolarını saat 21.00’da durduracağız.

–  Bitstamp

Bitstamp, son güncellemesinde ABD müşterilerinin alım satım durdurulduktan sonra bile XRP’lerini geri çekebileceklerini vurguladı. Diğer ülkerlerde işlem yapan kullanıcılarını etkilemiyor.

ABD Menkul Kıymetler ve borsa Komisyonu, Ripple ve kurucu ortaklardan Chris Larsen ve CEO Brad Garlinghouse’un kayıtsız, “devam eden” menkul kıymetler teklifiyle 1,3 milyar doları aştığı iddia ediliyor. Federal kurum, XRP’nin suçlamalarında güvenlik sorunu olduğunu iddia etti. Ek olarak, SEC Uygulama Bölümü müdürü Stephanie Avakian daha önce yaptığı açıklamada şunları söylemişti:

SEC aleyhine suç duyurusunda bulunduktan hemen sonra Ripple, birkaç küçük kripto borsası XRP ticaretini askıya aldı. Bu liste OSL, CrossTower ve Beaxy’yi içeriyor

OSL YAPTIĞI AÇIKLAMA

Lütfen unutmayın: ABD Menkul Kıymetler ve borsa Komisyonun aleyhine uygulama işlemi Ripple Labs ve yöneticilerinden 2’si, hepsini askıya aldık #XRP OSL platformunda ödeme ve ticaret hizmetleri, hemen ve bir sonraki duyuruya kadar DURDURULMUŞTUR

– OSL (@osldotcom)

Son zamanlarda Bitwise, Kripto Index Fund, XRP’deki pozisyonunu tasfiye etti. Fonun “makul olarak menkul kıymet olarak kabul edilebilecek varlıklara yatırım yapmadığını” gerekçelendirdi.

Bitstamp, ABD’de XRP ticaretini durduran ilk büyük borsa. ABD’deki XRP sahipleri için depoda neler var, sadece zaman gösterecek.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$29,987.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram