Diğer

  BitMEX’in Kurucu Ortağı Hayes, Bitcoin’in 35 Bin Doların Altına Düşebileceğini Söylüyor!

  • Dünyanın en büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC), %0,3 artarak 40.010 dolara hafif bir yükseliş gösteriyor.
  • Bitcoin’in 35.000 dolarlık eşiğinin altına düşmesi durumunda, Hayes, fırsatçı alımlara yönelik bir planını açıkladı.
  • Martinez, Bitcoin’in 32.700 dolara düşebileceği bir senaryoyu öne sürüyor, bu da %50 Fibonacci geri çekilme seviyesiyle uyumlu.

  Bitcoin fiyatı hafif bir toparlanma yaşarken, BitMEX kurucu ortağı Arthur Hayes, Bitcoin fiyatının düşebileceği seviyeleri açıkladı.

  Arthur Hayes, Çarpıcı Bitcoin Tahminini Açıkladı

  arthur-hayes

  Dünyanın en büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC), %0,3 artarak 40.010 dolara hafif bir yükseliş gösteriyor. Bazı on-chain göstergeler, BTC fiyatının buradan itibaren %10-15 daha düşebileceğini öne sürüyor.

  BitMEX kurucu ortağı Arthur Hayes, Bitcoin piyasası hakkındaki görüşlerini paylaştığı son açıklamasında, ETF onayından sonra 48.000 dolarlık zirveye ulaşan Bitcoin’in potansiyel olarak %30 oranında bir düşüş yaşayabileceğini öngördü. Hayes, kripto paranın 30.000 ila 35.000 dolar aralığında destek bulabileceğine inanıyor.

  Dikkatli bir yaklaşım benimseyen Hayes, 29 Mart 2024 35.000 dolarlık vade sonu opsiyonları satın aldığını ve olası bir piyasa düşüşüne karşı hazır olduğunu açıkladı. Ayrıca, trading pozisyonlarını Solana ve Bonk’ta marjinal bir kayıpla tasfiye etme stratejik hareketini ortaya koydu.

  Bitcoin’in 35.000 dolarlık eşiğinin altına düşmesi durumunda, Hayes, fırsatçı alımlara yönelik bir planını açıkladı, özellikle Solana ve WIF pozisyonlarını biriktirmeye odaklanacağını belirtti. Hayes, Bitcoin’in mevcut görünümü konusunda olumsuz bir tutum sergiledi ve mevcut “çok ağır” olduğunu belirtti ve 40.000 dolar seviyesinin altına düşmeyi beklediğini ifade etti.

  29 Mart 2024 tarihli 35.000 dolarlık vade sonu opsiyonlarına long pozisyon açma stratejik hareketi, 31 Ocak 2024 tarihinde planlanan ABD Hazine dönemsel geri ödeme duyurusu ile ilişkilendirdiği piyasa düşüşü beklentisiyle uyumludur.

  BTC On-chain Verileri

  Önde gelen kripto analisti Ali Martinez’in yakın tarihli bir analizinde, Bitcoin (BTC) fiyat hareketlerinin geçmiş boğa döngülerinde gözlemlenen desenlere odaklandığı belirtildi. Martinez, Bitcoin’in son iki boğa döngüsünün ardından 78.6% Fibonacci seviyesine ulaştıktan sonra genellikle %50 Fibonacci seviyesine geri çekildiği tekrarlayan bir davranışı vurguladı.

  Mevcut piyasa senaryosuyla paralellikler çizerek, BTC’nin tekrar 78.6% Fibonacci seviyesine ulaştığına işaret ederek yakın vadede potansiyel bir düzeltmeyi işaret etti. Bu modele göre, Martinez, Bitcoin’in 32.700 dolara düşebileceği bir senaryoyu öne sürüyor, bu da %50 Fibonacci geri çekilme seviyesiyle uyumlu.

  Bitcoin için daha geniş duygu döngüsünü açıklayan Martinez, çöküşten umuda, iyimserliğe ve inanca geçişin tarihî geçişlere işaret etti. Bu döngüyü takiben genellikle bir fiyat düzeltmesi ile karakterize edilen bir endişe aşaması gelir. Analiz, gözlemlenen %20’lik düzeltmenin, BTC’nin genel yükseliş trendinin yeniden başlamadan önce geçici bir engel olabileceğini öne sürerek, mevcut gerilemeye rağmen Martinez’in iyimser kaldığını gösteriyor.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

  HABERLER

  Bank of America ve Wells Fargo, Spot Bitcoin ETF’lerine Erişim İmkanı Sunacak!

  Son gelen raporlara göre, bankacılık devleri Bank of America ve Wells Fargo, ABD'deki spot Bitcoin ETF'lerine kapılarını açabilir!

  Mike Novogratz ve Cathie Wood, Bitcoin için Görüşlerini Açıkladı

  Galaxy Digital'in kurucusu Mike Novogratz ve ARK Invest'in kurucusu Cathie Wood, Bitcoin piyasası için beklentilerini ve görüşlerini açıkladı.

  Bitcoin Fiyatındaki Güçlü Artışa Rağmen, Analistler Önemli Bir Uyarıda Bulunuyor

  The Market Ear analistlerine göre, Bitcoin'de bu seviyelerde işlem almak risk içerebilir; Analistlerin yorumları ve RSI verileri!

  Hong Kong’da 20’den Fazla Şirket Kripto Ekosistemini Güçlendirmek için Harekete Geçti!

  Asya'da kripto ekosisteminde önemli adımlar atan Hong Kong'da daha fazla kripto şirketi lisans almak için başvurularını sunuyor.

  Güvenilir Borsa

  - Sponsorlu -ads-1

  Reddit Haberi Matic Fiyatını Uçurdu! Güncel MATIC Analizi

  Coinotag Twitter'da Reddit'in Matic satın aldığını duyurdu, bu habere bağlı olarak Matic %7 yükseldi. Reddit, Bitcoin ve Ethereum'u bilançosuna ekledi ve sanal ürünlerin satışında Ether ve Matic'i ödeme olarak kabul ettiğini belirtti.

  KSM Coin Uzun Vadeli Yatırımcılara Göz Kırpıyor! Güncel KSM Analizi

  KSM'nin teknik analizine göre, 47$ desteğinin kaybı sonrasında düşüş trendi başladı. Yatırımcılar, 48.37$ - 47.58$ direnç aralığını izlemeli. Yükseliş trendinin güçlenebileceği ve hedefin 55$ olabileceği belirtiliyor.

  Solana Balinaları 75 Dolara Hazırlanıyor Olabilir Mi? Güncel SOL Analizi

  SOL, 12 saatlik grafikte 105.52$ desteğini kaybederek düşüş trendine girdi. Önümüzdeki günlerde 114$ seviyesinin üzerinde kapanışlar yapılamazsa, düşüş hareketi 75$ seviyesine kadar devam edebilir.

  AVAX Kritik Direncini Geçemezse Düşüş Sürebilir! Güncel AVAX Analizi

  AVAX, 12 saatlik grafikte 38.38$ desteğini kaybederek düşüş trendine girdi. Önümüzdeki günlerde 40.90$ seviyesinin üzerinde kapanışlar yapamazsa, düşüş hareketi 31.10$ seviyesine kadar devam edebilir.

  Bitcoin Yatırımcılarını Neler Bekliyor? Bitcoin’de Yükseliş Sürecek Mi? BTC Analizi

  Bitcoin, saatlik grafikte düşüş eğilimi gösteriyor. Haftalık grafikte ise kritik direnç seviyesi olan $53,270'e yakın işlem görüyor. Yatırımcılar direnç bölgesine yaklaşırken dikkatli olmalı ve piyasa
  Celal MUTLU
  Celal MUTLU
  Celal Mutlu, genç yaşta ilgi duymaya başladığı kripto para, borsa ve sosyal medya dünyasında elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ'a yardımcı oluyor. Okurlara ulaşırken danışmanlıklar vererek sosyal içeriklere kendi dokunuşlarını yapıyor.

  Bank of America ve Wells Fargo, Spot Bitcoin ETF’lerine Erişim İmkanı Sunacak!

  Son gelen raporlara göre, bankacılık devleri Bank of America ve Wells Fargo, ABD'deki spot Bitcoin ETF'lerine kapılarını açabilir!

  Mike Novogratz ve Cathie Wood, Bitcoin için Görüşlerini Açıkladı

  Galaxy Digital'in kurucusu Mike Novogratz ve ARK Invest'in kurucusu Cathie Wood, Bitcoin piyasası için beklentilerini ve görüşlerini açıkladı.

  Bitcoin Fiyatındaki Güçlü Artışa Rağmen, Analistler Önemli Bir Uyarıda Bulunuyor

  The Market Ear analistlerine göre, Bitcoin'de bu seviyelerde işlem almak risk içerebilir; Analistlerin yorumları ve RSI verileri!