BitMEX Dava Sonucu Değiştiğini İfade Etti!

bitmex_cftc_cover-freshblue

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu bugün ABD Bölge Mahkemesinde görüşülen BitMEX kripto para borsasını ilgilendiren davaya ilişkin bir sonuca vardı. 

Geçmiş dönemlerde bazı kuralları yerine getirmediğinden dolayı davalık olan BitMEX borsası 100 Milyon Dolar ödemeyi kabul etti.

Yaşanılan bu süreci değerlendiren  ABD Emtia Vadeli Süreçler Ticaret Komitesi (CFTC) ve Mali Hataları Uygulama Ağı (FinCEN), BitMEX hakkında çıkan suçlamalarla ilgili bir sonuca ulaştı ve açıklamalarda bulundu. Yapılan açıklamalara göre CTFC ve FinCEN’e oranları belli olmaksızın toplam 100 milyon dolar ödeyeceğini söylendi.

Olaya ilişkin açıklamalarda bulunan BitMEX CEO’su Alexander Höptner:

Bugün üzerimizde bulunan bu suçlamalara ilişkin nihai bir karara ulaşıldığı için büyük bir mutluluk duyuyorum. Bu karar BitMEX ve kullanıcıları için oldukça iyi bir haberdi ve biz bunu artık geride bıraktık. Kripto para birimi büyüdükçe bizde onunla birlikte büyüyoruz. Biliyoruz ki daha gidecek yolumuz çok. Çıkılan bu yolda büyüyen ve gelişen kripto para sektöründe sorumluluğumuz da aynı oranda artıyor. Bu yüzden kapsamlı kullanıcı doğrulaması ve kara para aklamayı önleme çalışmalarımız iş yükümüzün başında geliyor. Şüphesiz güvenlik ve platform performansı sağlamayan borsalar geride kalır. Biz geride kalmamak için her zaman çalışacağız.

BitMEX Ne İle Suçlanmıştı?

BitMEX daha önce tescilsiz ticaret kurumu işletmek ve KYC ve AML düzenlemelerini ihlal ederek kara para aklamayı kolaylaştırmak gibi  çeşitli suçlarla karşı karşıya kalmıştı. Yaşanan olaylar sonrasında BitMEX’in eski CEO’su Arthur Hayes  istifa etmişti.

BitMEX’in Eski Yöneticileri Yargılanacak!

Adalet Bakanlığı, eski BitMEX CEO’su Arthur Hayes’in yanı sıra kurucu ortaklar Benjamin Delo ve Samuel Reed’e Bankacılık Gizliliği Yasasını ihlal ettikleri için cezai suçlamalarda bulundu.

Üç yönetici Mart 2022’de ABD’de yargılanacak.

Hayes, Nisan ayında Hawaii’deki yetkililere teslim oldu, ancak 10 milyon dolarlık bir kefalet ödedikten sonra serbest bırakılmıştı.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster