Salı, Nisan 20, 2021

BitMEX Dava! 300 Milyon Dolar Değerinde!

BitMEX dava
BitMEX Dava

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olmasına rağmen aynı zamanda davalarla da boğuşan Bitfinex’e bir borsa daha eklenmiş gibi gözüküyor. Özellikle Bitcoin (BTC) türev ürünleri ile tanınan BitMEX; borsanın ilk yatırımcılarından birisi tarafından açılan dev dava ile gündeme geldi.

BitMEX Dava!

Bloomberg tarafından aktarılan habere göre Frank Amato isimli yatırımcı; BitMEX’in ilk duyurulduğu tarihlerde çekirdek yatırımcı olduğunu ve 30.000 dolarlık yatırım yaptığını iddia etmekte.

Yaptığı yatırıma rağmen bunun karşılığında hisse elde edemediğini ve borsa değer kazanırken kendi yatırımının değerlenmediğini belirten Amato; mevcut piyasa şartlarına ve BitMEX’in piyasa değerine göre 30.000 dolarlık sermayesinin 50 milyon dolar olması gerektiğinin de altını çizdi.

Sadece ilgili kripto para borsasını değil aynı zamanda borsanın arkasındaki isim Arthur Hayes’i de kendisine yanlış bilgi verdiği için dava edeceğini belirten Amato;sadece 50 milyon dolarlık payının değil aynı zamanda gördüğü zarardan dolayı ekstra 250 milyon doların da peşinde. BitMEX kripto para borsası aslında geçtiğimiz aylarda da ABD’li regülatör Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu tarafından dava edileceği yönünde haberlerle gündeme gelmişti.

Aslında 2019 yılı ünlü kripto para borsası için oldukça buhranlı geçti. Geçtiğimiz ay inanılmaz boyutta e-posta sızıntısı ile gündeme gelen BitMEX ; daha sonra bu durumu toparlamaya çalışsa da müşterilerin gözündeki değeri ciddi anlamda düştü.

CoinOtag‘dan Bitcoin haberleri, Coin Haberleri ve Coin Yorumları başlıklarını takip edebilir; ayrıca Instagram ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz!

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  USD
  TRY
  EUR

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺25.10
  THYAO.IS₺11.60
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺18.02
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺14.96