BitMEX, Chainlink, Tezos quanto vadeli işlemlerini tanıttı

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Bitcoin, piyasa değeri açısından baskın kripto para birimi olabilir, ancak altcoinler bu yıl çok ilgi gördü. Zincir bağlantı [LINK] son birkaç ayda katlanarak büyüyen bu tür bir altcoin oldu ve yatırımcılara büyük kazançlar sağladı. Borsalar tarafından platformlarına daha fazla kullanıcı ilgisi çekmek ve piyasa talebine ayak uydurmak için piyasaya sürülen birkaç ürün var. Cuma günü BitMEX, quanto vadeli işlem sözleşmelerinin temelini oluşturan dört yeni altcoin / USDT sunma planlarını açıkladı.

Borsadaki Quanto vadeli işlemleri:

“Bir para biriminde temel alınan ve sabit bir döviz kuru üzerinden başka bir para biriminde kapatılan çapraz kur, nakit ödemeli vadeli işlem sözleşmesi. Örneğin, ABD doları cinsinden kapatılan bir Japon borsa endeksinde vadeli işlem sözleşmesi. “

Borsa, Chainlink [LINK], Tezos [XTZ], EOS ve Cardano [ADA] için yeni vadeli işlemler piyasaları tanıtacak. Bahsedilen altcoinler arasında, LINK ve XTZ, üç haneli getirileri bildirmeyi başardılar, diğer ikisi ise zaten BitMEX’in vadeli işlem piyasasında işlem görüyordu. LINK, BitMEX’te bulunan ilk DeFi bağlantılı sözleşme olacak ve XTX ile birlikte, kullanıcıları için oldukça sıvı ve kaliteli bir ürün oluşturdular.

Bu yeni vadeli işlemler Tether [USDT] ‘e karşı işlem görecek Bitcoin [BTC] yerine  genel altcoin hacminin% 60’ı BitMEX’teki USDT çiftlerinden geldi. Borsa, USDT’ye karşı ticaret yapmalarına izin vererek “kullanıcılara ihtiyaçlarını daha iyi karşılamaları için alım satım seçenekleri sunduklarını” belirtti.

Bu, özellikle en iyi borsalar arasında bir yarış olduğunda, sadık kripto türev borsası tarafından ileriye doğru atılan güçlü bir adımdı. Türevler alanında nispeten yeni bir oyuncu olan Binance, BTC vadeli işlemleri için 6,39 milyar dolar ile 24 saatlik daha yüksek işlem hacmi bildirirken, BitMEX ise 4.07 milyar dolara tanık oldu. Binance, BitMEX’in türevler alanındaki hakimiyetini devraldı ve ikincisi, liderliği ele geçirmek için yeni ürünler piyasaya sürüyor.

BitMEX, diğer borsalar yeni projelerde yer alırken arka koltuktan izliyor. BitMEX, platformuna en son 2018 yılında Tron / BTC vadeli işlemleriyle yeni bir token ekledi ve ardından Monero [XMR] dahil olmak üzere birden fazla altcoin vadeli işlem piyasasını listeledi. 2020, DeFi tokenleri için bir yıl oldu ve BitMEX sonunda DeFi ile ilgili bir token eklediğinden, eski listesine bağlı kalmak yerine, kullanıcıların alts arasında taleplerine daha fazla bakmak isteyebilir.

 

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster