BitMEX, Bitcoin Ağında Tıkanıklığa mı Sebep oluyor?

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Ortalama işlem ücreti ödeyip Bitcoin transferi yapmak isteyen kullanıcılar, Türkiye saatiyle öğle vakitlerinde işlemlerinin sonlanması için yaklaşık 1 saat beklemek zorunda kalıyorlar; ve Bitmex’te para gönderimi yapmak için her gün Türkiye saatiyle 16:00’ı beklemek zorunda kaldığımız gerçeği var. Bir araştırmacının yaptığı araştırmalar ise, ortalama işlem ücreti ödeyen kullanıcıların yaşadığı bu beklenti sebebi, direkt BitMEX.

CoinDesk tarafından bildirildiği gibi, Bitcoin mühendisi olan 0xb10c (takma adı) iddiasına göre; kripto vadeli işlemler borsası BitMEX daha etkili teknolojiler kullansaydı, kullanıcılar günde yaklaşık 1,7 Bitcoin (yaklaşık 15.000 $) veya günlük işlem ödemelerinin yüzde 7’si kadar tasarruf etmiş olabilecekti.

Konu hakkındaki son raporunda 0xb10c, “İşlemlerin Bitcoin ağı ve kullanıcı ücretleri üzerinde önemli bir etkisi var.” diye belirtiyor.

Bilindiği gibi, bir kullanıcı yaptığı her Bitcoin işleminde, bunun için borsaya küçük bir ücret ödüyor. Bu ücretler, ağda ne kadar tereddüt veya tıkanıklık olduğuna bağlı olarak değişebiliyor. Bunun nedeni, işlemlerin gerçekleştirilmesi için sınırlı bir alan bulunmasıdır. Aynı anda çok fazla işlem yapılırsa, madenciler daha yüksek ücretli işlemleri tercih ediyorlar. Yani daha az ödeyenler beklemek zorunda kalmaktalar kalacaklar.

BitMEX, her gün binlerce Bitcoin gönderim, yatırım işlemini aynı anda sisteme sokuyor

0xb10c’ye göre; BitMEX her gün aynı anda binlerce işlem girdiği için işlem ücretlerinde bir artış oluyor. Konu hakkında konuşan 0xb10c, “Her gün UTC saatinde 13.08’de (TSI 16.08), çoğu para çekme emri olan birçok işlem BitMEX tarafından sisteme konuyor. Bu gerçekleşir gerçekleşmez, transfer için fiyat oranlarının arttığı gerçeği görülüyor. ” dedi.

0xb10c ayrıca araştırmaları sırasında gördüğü bu durumun Eylül ayından bu yana her zaman yaşandığını söylüyor.

CoinOtag’ı ayrıca TwitterFacebookTelegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster