Dev Madencilik Şirketinin Devri Ünlü Analiste Göre Sona Erdi!

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Kripto para analisti ve yatırımcı Tuur Demeester, bir zamanlar pazarda neredeyse tekel olan Pekin merkezli madencilik üreticisi Bitmain’in gerçekten bittiğini açıkladı.

Ayrıca, başka bir Bitcoin madencilik şirketinin gelecekte Bitmain’in ulaştığı egemenlik düzeyine ulaşmasını beklemiyor.

Madencilik sektöründe, özellikle cihazların metalaşması nedeniyle, hiçbir Bitcoin madencilik şirketinin Bitmain’in daha önce yaptığı gibi bu egemenlikle piyasaya hakim olması ve pazarı tehdit etmesi beklenmemektedir.

Dev Madencilik Şirketi Bitmain Devri 

Temmuz 2018’de tüm pazarın % 80’inden fazlasını oluşturan Bitmain, ABD’de kişi başına en fazla milyardere sahip Silikon Vadisi’nin kalbi San Jose’de 20.000 metrekarelik bir ofiste faaliyetine devam etti. Başlangıçta Pekin’de bulunan şirket, Hong Kong’da bir halka arz yapmaya karar verdi ve bu hamleye en büyük destekçileri tarafından meydan okundu. Sonuç olarak, bu tartışmalar devam ederken, 2018’in üçüncü çeyreğinde Bitcoin büyük bir değer kaybı yaşadığında şirket de eşit şekilde etkilendi.

2020 yılına kadar madencilik sektöründe tekel olan Bitmain, rakiplerine ayak uydurarak düşmeye başladı ve pazardaki payı bu oranda azaldı. Şimdilik, Bitmain’in Antminer S9 cihazı en çok kullanılan madencilik ekipmanı olmasına rağmen, bu model de özellikle son yarılanmayla birlikte işlevsiz hale gelmeye başlıyor. Şirket için daha zor günlerin beklendiği söylenebilir, çünkü Bitcoin’in toplam hashrate’i yaklaşık % 30 azalmıştır.

F2Pool madencilik havuzunun Global İş Direktörü Thomas Heller, Çinli madencilik donanım üreticisi MicroTB’nin zaten Bitmain’i geçtiğini belirtti. MicroBT’nin ürün kalitesi ve müşteri desteği gibi nedenlerden dolayı madencilerin bu ekipmanları daha fazla tercih etmeye başladığını ve Bitmain’in ünlü günlerinden izleri olmadığını belirtti.

CoinOtag’ı ayrıca TwitterFacebookTelegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster