Diğer

  Bitcoin’in Uzun Vadeli Yatırımcıları Nasıl Hareket Ediyor?

  • Ali Martinez’e göre, Uzun Vadeli Sahip Net Gerçekleşmemiş Kar/Zarar (LTH-NUPL) göstergesi Umut-Cimrilik bölgesinde bir eğilim sergilemektedir.
  • LTH’ların kararlılığı, BTC’nin sürekli artan hareketsiz arzında da yansıtıldı. Glassnode verilerine göre, en az bir yıl, iki yıl ve üç yıl boyunca tutulan coinler sürekli olarak yeni zirvelere yükseldi.
  • Bitcoin arzının büyük bir kısmı elmas yatırımcıların elindeydi. Toplam BTC’lerin yaklaşık 14.78 milyonu veya %75’i LTH’lerin kendi kendine sakladığı cüzdanlarda kilitliydi.

  Bitcoin’deki uzun vadeli yatırımcıların, varlıklarına bağlı kalmasıyla birlikte HODL aktivitesinde bir artış görülüyor: Yaş gruplarının tuttuğu coinler sürekli artış gösteriyor.

  Bitcoin’deki LTH’ler Yatırımlarına Bağlı Kalıyor

  Bitcoin-BTC

  2023 yılında Bitcoin, uzun vadeli sahiplerden (LTH) kararlı destek almıştır. Fiyatların yılın büyük bir kısmında durgun kaldığına rağmen, bu elmas eller, varlıklarını bırakmayı reddetmişlerdir.

  On-chain veriler, yazı yazıldığı sırada bu gözlemleri yinelemiş gibi görünüyor. Aslında önde gelen blockchain analisti Ali Martinez’e göre, Uzun Vadeli Sahip Net Gerçekleşmemiş Kar/Zarar (LTH-NUPL) göstergesi Umut-Cimrilik bölgesinde bir eğilim sergilemektedir. Bu, piyasanın kar almanın fazla olmadığı bir birleşme durumunda olduğunu ima eder.

  BTC-LTH-NUPL

  Bilmeyenler için NUPL, varlıklarını en az 155 gün boyunca elinde bulunduran yatırımcıların kar ve zararını değerlendirir. Sıfırın üzerindeki değerler LTH’nin net kar durumunda olduğunu gösteriyor ve bunun tersi de geçerli. Tipik olarak, NUPL sıfırdan ne kadar saparsa, piyasa eğilimleri zirvelere ve diplere doğru o kadar yakın olur.

  NUPL’un 1’in üzerinde olmasına rağmen, yukarıdaki durumdan alınan açık mesaj, HODLing duygusunun daha büyük olduğu ve gelecek hakkında genel bir endişe olduğu yönündedir.

  Tarihsel olarak, LTH’lerin NUPL grafiğindeki pes etmesi, BTC fiyatının dip için ek bir onayı olmuştur. Bu nedenle, fiyatın yatay aralığının sona ermesine dair yakın bir belirti olmadan ayı piyasasının devam edebileceği güvenle varsayılabilir.

  Yaş gruplarındaki HODLing aktivitesinde artış görülüyor

  LTH’ların kararlılığı, BTC’nin sürekli artan hareketsiz arzında da yansıtıldı. Glassnode verilerine göre, en az bir yıl, iki yıl ve üç yıl boyunca tutulan coinler sürekli olarak yeni zirvelere yükseldi.

  btc-supply-last-active-3-years-ago-btc-supply-last-active-2-years-ago-btc-supply-last-active-1-years-ago

  Genel olarak, Bitcoin arzının büyük bir kısmı elmas yatırımcıların elindeydi. Toplam BTC’lerin yaklaşık 14.78 milyonu veya %75’i LTH’lerin kendi kendine sakladığı cüzdanlarda kilitliydi. Basitçe söylemek gerekirse, 2023 yılında LTH arzı ile kısa vadeli sahiplerin (STH) arzı arasındaki genişleyen uçurum göze çarpmaktadır.

  btc-long-term-holder-supply-btc-short-term-holder-supply

  BTC, haftasonu boyunca küçük dalgalanmalar dışında durgun kaldı

  Bu arada, BTC’nin fiyatı, küçük dalgalanmalar dışında haftasonu boyunca durgun kaldı. Yazının kaleme alındığı sırada, Güncel verilere göre Bitcoin’in değeri 27.300 dolardı.

  Piyasa, Ekim ayında ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) birden fazla spot ETF başvurusu hakkında olası kararlar gibi tetikleyicileri bekliyor. Bu tarihe kadar, piyasanın yatay hareket etmeye devam etmesi beklenmektedir.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

  HABERLER

  Shiba Inu’nun SHIB Token Yakımları Artıyor: SHIB Fiyatı Yükselişe Hazır mı?

  Popüler memecoin projesi Shiba Inu'nun SHIB tokeninde son 24 saatte yakım oranları atış gösterdi: SHIB fiyatı için son durum nedir?

  SEC, Spot Bitcoin ETF’leri için Opsiyonları Onaylamaya Hazırlanıyor

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, BITB ve GBTC spot Bitcoin ETF'leri için opsyion trading için onay verecek mi?

  Bitcoin Çökerse Ne Olur? Ünlü Yazar Robert Kiyosaki Açıkladı!

  Girişimci ve ünlü yazar Kiyosaki, topluluk arasındaki Bitcoin'in çökme potansiyeline karşı düşüncelerini paylaştı.

  Bitcoin Fiyatı 51 Bin Dolar Civarında Dalgalanıyor: Spot Bitcoin ETF Piyasasındaki Son Veriler!

  Bitcoin fiyatındaki durgunluk devam ederken, spot Bitcoin ETF piyasasındaki para girişleri devam ediyor; Son veriler!

  Güvenilir Borsa

  - Sponsorlu -ads-1

  Reddit Haberi Matic Fiyatını Uçurdu! Güncel MATIC Analizi

  Coinotag Twitter'da Reddit'in Matic satın aldığını duyurdu, bu habere bağlı olarak Matic %7 yükseldi. Reddit, Bitcoin ve Ethereum'u bilançosuna ekledi ve sanal ürünlerin satışında Ether ve Matic'i ödeme olarak kabul ettiğini belirtti.

  KSM Coin Uzun Vadeli Yatırımcılara Göz Kırpıyor! Güncel KSM Analizi

  KSM'nin teknik analizine göre, 47$ desteğinin kaybı sonrasında düşüş trendi başladı. Yatırımcılar, 48.37$ - 47.58$ direnç aralığını izlemeli. Yükseliş trendinin güçlenebileceği ve hedefin 55$ olabileceği belirtiliyor.

  Solana Balinaları 75 Dolara Hazırlanıyor Olabilir Mi? Güncel SOL Analizi

  SOL, 12 saatlik grafikte 105.52$ desteğini kaybederek düşüş trendine girdi. Önümüzdeki günlerde 114$ seviyesinin üzerinde kapanışlar yapılamazsa, düşüş hareketi 75$ seviyesine kadar devam edebilir.

  AVAX Kritik Direncini Geçemezse Düşüş Sürebilir! Güncel AVAX Analizi

  AVAX, 12 saatlik grafikte 38.38$ desteğini kaybederek düşüş trendine girdi. Önümüzdeki günlerde 40.90$ seviyesinin üzerinde kapanışlar yapamazsa, düşüş hareketi 31.10$ seviyesine kadar devam edebilir.

  Bitcoin Yatırımcılarını Neler Bekliyor? Bitcoin’de Yükseliş Sürecek Mi? BTC Analizi

  Bitcoin, saatlik grafikte düşüş eğilimi gösteriyor. Haftalık grafikte ise kritik direnç seviyesi olan $53,270'e yakın işlem görüyor. Yatırımcılar direnç bölgesine yaklaşırken dikkatli olmalı ve piyasa
  Celal MUTLU
  Celal MUTLU
  Celal Mutlu, genç yaşta ilgi duymaya başladığı kripto para, borsa ve sosyal medya dünyasında elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ'a yardımcı oluyor. Okurlara ulaşırken danışmanlıklar vererek sosyal içeriklere kendi dokunuşlarını yapıyor.

  Shiba Inu’nun SHIB Token Yakımları Artıyor: SHIB Fiyatı Yükselişe Hazır mı?

  Popüler memecoin projesi Shiba Inu'nun SHIB tokeninde son 24 saatte yakım oranları atış gösterdi: SHIB fiyatı için son durum nedir?

  SEC, Spot Bitcoin ETF’leri için Opsiyonları Onaylamaya Hazırlanıyor

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, BITB ve GBTC spot Bitcoin ETF'leri için opsyion trading için onay verecek mi?

  Bitcoin Çökerse Ne Olur? Ünlü Yazar Robert Kiyosaki Açıkladı!

  Girişimci ve ünlü yazar Kiyosaki, topluluk arasındaki Bitcoin'in çökme potansiyeline karşı düşüncelerini paylaştı.