Bitcoin’in Kısa Vade Verileri: Satış mı Yapılıyor?

bitcoin
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin 26 Nisan’da 49 bin dolar seviyelerinden 14 gün içerisinde 59 bin dolar seviyelerini tekrar görmüş, ardından 20 gün içerisinde 33 bin dolar seviyelerine kadar gerilemişti.
Ara ara toparlanmalar yaşayan Bitcoin diğer coinleri de etkileyerek kısa vadeli yatırımcılara kar dağıtımı yaptırdı. Son toparlanmayı 23 Mayıs’ta yapan Bitcoin 32 bin dolar seviyelerinden çıkarak 40 bin doları gördü.

Bitcoin 40 bin direncini kırdıktan sonra yaşadığı düşüş 32 bin dolar seviyelerini görmesine neden oldu. Bu aşamadan sonra sık sık toparlanmalar oldu.

Bitcoin’in ve diğer kripto paraların geleceği için gözler 15 Haziran’daki FED Toplantısında, toplantıda çıkacak olası bir faiz arttırım kararı, Bitcoin başta olmak üzere birçok coini etkileyecektir. Detaylı haberimize ulaşmak için tıklayın.

Ünlü analiz ve veri sağlayıcısı şirketlerinden olan Glassnode, kısa vadeli yatırımcıların Bitcoin’lerini sattığını belirtti. Bu satış sonrasında Bitcoin 1000 dolar değer kaybı yaşadı. Bu satışların kar satışları değil, zarar satışları olduğu söylendi.

Glassnode grafiğindeki STH-SOPR göstergesi 155 günden daha erken alım – satımı yapılan bakiyelerle ilgileniyor. Bu gösterge 1’in altına düşmesi ise bu satışları nitelendiriyor. Bitcoin sahiplerinin 2 haftadır coinlerini zararına sattığı belirtiliyor.
ResimFeragatname: Konu ile ilgili yorumlar ve analiz bulguları yalnızca ilgi kişilerin veya yazarın görüşleridir, kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı ya da haber kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

 

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!