Bitcoin’in Kaderi Ne Zaman Değişecek? ETF’ler Hiç Olmadığı Kadar Kritik!

  • James Seyffart, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Grayscale’e karşı yaşadığı kaybı, ajansın tavrının tamamen reddedilmesi olarak nitelendirdi.
  • Seyffart, kurumun görüşlerinin pek mantıklı olmadığını, çünkü spot ve vadeli ETF başvuruları arasında ayrım yaptığını açıkladı.
  • Analist, ETF onayının yakın olduğunu ve sadece bir zaman meselesi olduğunu yineledi. SEC’in onaylamadan önce veya son tarih öncesinde neredeyse her zaman geciktirmeyi seçtiğini belirtti.

Bitcoin için geleceği belirleyecek olan kritik olay ETF’ler olabilir; Bitcoin’in kaderi 2024 yılının başında değişebilir; ETF analisti açıkladı!

Bitcoin ETF’leri, Gelecekteki Yönü Belirleyebilir

Spot Bitcoin ETF yarışı hakkında yoğun tartışmalar sürerken, Bloomberg Analisti James Seyffart, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Grayscale’e karşı yaşadığı kaybı, ajansın tavrının tamamen reddedilmesi olarak nitelendirdi.

DC Temyiz Mahkemesi, 29 Ağustos 2023 tarihinde SEC’nin Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) dönüşümüne olan görüşlerini reddetmişti ve bunu spot Bitcoin ETF’leri ile vadeli ETF başvuruları arasında fark yaparak yapmıştı.

Seyffart, kurumun görüşlerinin pek mantıklı olmadığını, çünkü spot ve vadeli ETF başvuruları arasında ayrım yaptığını açıkladı. Daha önce COINOTAG tarafından bildirildiği üzere, Bloomberg analistleri 2023 yılında spot Bitcoin ETF’si olasılığını %75 olarak görüyorlar.

Seyffart, Grayscale başvurusunun oy birliği ile ve hakiminin SEC’e karşı kullandığı kesin ve sert dilin analistleri daha da yükseltmesine neden olduğunu söyledi ve olasılıkları %75’e çıkardı.

ETF onayı artık sadece “zaman meselesi”

Analist, ETF onayının yakın olduğunu ve sadece bir zaman meselesi olduğunu yineledi. SEC’in onaylamadan önce veya son tarih öncesinde neredeyse her zaman geciktirmeyi seçtiğini belirtti. Bu nedenle, 2024’te gerçekleşeceğine olan güvenlerinin bir nedeni, Ocak 10, 2024’ten önce bekleyen ilk başvurunun Ark 21Shares Bitcoin ETF’ye ait olmasıdır, dedi ve sonrakilerin tamamının Mart 2024’te olduğunu ekledi.

Bitcoin ETF yarışının kaderi büyük olasılıkla 2024 başlarında kararlaştırılabilir, bu tarihten sonra Bitcoin fiyatının direnç seviyelerini kırarak muhtemelen yükselmesi muhtemeldir. Kripto ekosistemi için başka bir önemli olay olan Bitcoin Halving, muhtemelen Nisan veya Mayıs 2024 civarında gerçekleşecek.

Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

Exit mobile version