Ana SayfaKripto Para AnalizleriBitcoin'in Bu Fiyat Hareketleri Sonrası Altcoinleri Ne Bekliyor? İşte Ünlü Analist ve...

Bitcoin’in Bu Fiyat Hareketleri Sonrası Altcoinleri Ne Bekliyor? İşte Ünlü Analist ve Coin Otağ Değerlendirmesi

-

Bitcoin rallisi altcoin projelerine fayda sağlayabilir mi?

Daha önce Bitcoin’in çevreye zararlı olmadığı konusunda da önemli rol oynayan analist Michaël van de Poppe, yakın bir zamanda bu soruları yanıtladı. Bitcoin bir süredir “death cross”a emin adımlarla ilerliyordu ve analiste nazaran bu çapraz hala yakın olsa da, etkin ralliyi stabilize etmeye yardımcı olabilir. Poppe, BTC için Hareketli Ortalamaların (aşağıdaki görselde kırmızı ve turuncu çizgilerin) birbirine dokunmadan evvel bir süre daha yatay harekette devam etmesinin değerli olduğunu söyledi. Bunun akabininde sahte bir düşüş senaryosu -ki bir önceki haberlerimizde bahsettiğimiz üzere Bitcoin’de Short pozisyonları arttı ancak bu insanları terste bırakacak bir girişim olabilir- yaşanacağını ve coin için bir sonraki direnç bölgesinin 48-49 bin dolar civarında olacağını belirtti. Van de Poppe, ayrıyeten şu tabirleri kullandı:

Kararlı bir yükseliş için kritik direnç seviyelerini (48 bin  – 49 bin arasında) tekrar güçlü bir destek haline getirmek isteyebilirsiniz -en azından psikolojik olarak bunun destekçisi de çok olacaktır-, zira o vakit geldiğinde ileriki fiyat hedeflerine doğru düşüncelerinize devam edebilirsiniz.

Bitcoin Grafik 17 Haziran

Altcoin fiyatları ne olacak?

Analiste nazaran, BTC’nin hareketi yatay olduğunda, altcoin’ler de korele bir şekilde hareket edecek. Bu öngörü, düşüş sırasında piyasada ortaya çıkan panik nedeniyle, özellikle BTC çöktüğünde başka altcoin’lerin de çökmesine dayanıyor. Bitcoin tekrar altlarıyla korelasyon sağlarsa, altcoin’lerin de momentum kazanabileceğini düşünüyor. Van de Poppe, “Altcoin’ler, Bitcoin konsolide olduğunda yeterli bir biçimde hareket eder,” diyor. Altcoin’ler BTC’nin ani yükselişinin kendilerine baskı yapması sebebiyle ralli yapamıyor. Bununla birlikte, analiste nazaran Bitcoin yakın bir tarihte ani bir yukarı yönlü hareket göstermeyecek. Ancak ünlü analistin fikirlerini bir kenara tutun, Bitcoin için yığınla açılan short pozisyonlarının lik edilmesinin, ilgili borsa platformları için ne kadar kârlı olduğunu da düşününce analistin belirlediği seviyelere gelmeden önce ani yükselişler de gelebilir. Bunlar da yine yatırım tavsiyesi olmayıp, durum değerlendirmesindeki bir diğer ihtimaller dizisini oluşturup fikri bütünlük Coin Otağ’a aittir.

Bitcoin Fiyat Grafiği 17 Haziran 2021

Michael van de Poppe, “Bu, altcoin’lerin Bitcoin’den daha uygun bir performans göstermeye başlayacağı bir devir. Bitcoin’in yatay hareketi ne kadar uzun devam ederse, altcoin’lerin ralliye devam etmesi de o kadar muhtemel,” diyor.

Analist ETH, LINK ve FTM’i de değerlendirdi 

Poppe, ayrıyeten Ethereum, Chainlink, Fantom’ın BTC’ye karşı fiyat hareketlerini de ele aldı. Analiste nazaran Ethereum hala istikrarlı bir konsolidasyon periyodunun beklenebileceği kritik bir dayanak düzeyini koruyor. Chainlink için “35 dolar görülmeden evvel biraz daha konsolidasyon görülebilir, sonra yükseliş devam edecek,” tabirlerini kullanan analist, Fantom’ın ise BTC’ye karşı 0.000055-0.000065 civarındaki destek düzeyinin muhafazasının gerektiğini belirtiyor.

Fantom Grafik 17 Haziran

Coin Otağ
Coin Otağhttps://coinotag.com/
Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON HABERLER

Nijeryalılar Gerçekten Bitcoin’i 34.000 Dolara mı Alıyor?

Nijerya'da yerlilerin Bitcoin'i 34 bin dolara aldığı haberi ne kadar doğru? Nijeryalılar gerçekten Bitcoin'i bu kadar yüksek primle mi alıyor?

Stabil Kripto Paraların Dolaşımdaki Arzı, Bitcoin Fiyatına Etki Ediyor!

Sabit kripto paraların dolaşımdaki arzı ile kripto para birimlerinin fiyatları arasında ciddi bir korelasyon varmış gibi görünüyor. İşte detaylar!

Yearn Finance’nin Eski Kurucusu “Hayır, DeFi Ölmedi” Dedi!

DeFi protokolü olan Yearn Finance'in eski kurucusu Andre Cronje, diğer insanların aksine DeFi'nin ölmediğini düşünüyor. İşte o sebepler.

FED Faiz’e Saatler Kala, Ünlü Big Short Yatırımcısı Bitcoin için SAT Diyor!

Big Short yatırımcısı, FED faizine saatler kala "SAT" diye tweet attı! Bu ne anlama geliyor? Efsane trader ne demek istiyor? İşte detaylar...

Güncel Analizler