Diğer

  Bitcoin’in Ardından, Dogecoin ve Shiba Inu Kripto Rallisine Öncülük Ediyor

  • ABD düzenleyicilerinin yakın zamanda ilk spot Bitcoin borsa yatırım fonunu onaylayacağı umutları ile yükselirken, faiz oranlarının 2024’te önemli ölçüde düşeceği beklentisi de fiyatları destekliyor.
  • İlk başta ciddi blok zinciri projeleri yerine internet şakalarına göndermeler olarak başlatılan Dogecoin ve Shiba Inu, kripto piyasasının en köpüklü kısımlarını temsil eder.
  • Bu token’lar son birkaç haftada Bitcoin’i geride bıraktı. En büyük dijital varlık 21 Kasım’dan bu yana %22 kazanırken, Dogecoin fiyatları bu dönemde %40 arttı.

  Spot Bitcoin ETF’leri, BTC fiyatını artırırken, kripto para rallisine DOGE ve SHIB token de öncülük ediyor: Kripto rallisi genişleyebilir!

  Bitcoin’in Ardından DOGE ve SHIB İvme Kazanıyor

  Dogecoin (DOGE)

  Eğer yatırımcılar dijital varlıklara olan ilginin geri döndüğüne dair daha fazla kanıya ihtiyaç duyuyorsa, son kripto rallisinin öncülük eden köpek temalı memecoin’ler Dogecoin ve Shiba Inu’ya bakmaları yeterlidir.

  Token’lar yükselişte, en büyük kripto para birimi, ABD düzenleyicilerinin yakın zamanda ilk spot Bitcoin borsa yatırım fonunu onaylayacağı umutları ile yükselirken, faiz oranlarının 2024’te önemli ölçüde düşeceği beklentisi de fiyatları destekliyor. Ancak son zamanlarda sadece Bitcoin faydalanmıyor, daha küçük token’lar veya altcoin’lerin, iyimserliğin yayılabileceğine dair bir işaret olan büyük kardeşlerini geride bırakmaya başladığı görülüyor.

  Memecoin’ler buna güzel bir örnek. İlk başta ciddi blok zinciri projeleri yerine internet şakalarına göndermeler olarak başlatılan Dogecoin ve Shiba Inu, kripto piyasasının en köpüklü kısımlarını temsil eder. Dogecoin, “doge” adlı bir Shiba Inu köpeği içeren bir internet şakasına gönderme yapar, Shiba Inu token’ı ise o meme’nin bir sonraki versiyonu olup Dogecoin üzerinden oynar.

  Bu token’lar son birkaç haftada Bitcoin’i geride bıraktı. En büyük dijital varlık 21 Kasım’dan bu yana %22 kazanırken, Dogecoin fiyatları bu dönemde %40 arttı, Shiba Inu ise %34 kazanç elde etti. Son 24 saat içinde sadece Dogecoin ve Shiba Inu, sırasıyla %14 artışla Bitcoin’i geride bıraktı, Bitcoin ise %5 arttı.

  Kripto rallisi daha fazla genişleyebilir

  İyimserliğin altcoin’lere ve özellikle de meme benzeri isimlere yayılması, kripto rallisinin genişlediğine dair bir işarettir ve bu eğilim, Coinbase Global gibi, aracılık işinin önemli bir bölümü için altcoin alım satımına güvenen şirketlerin beklentilerini artırmalıdır.

  Şu an için, memecoin’lerdeki ivme, genel kripto paralar için olumlu bir işarettir. Ancak bu ivme azalırsa, bu bir satış sinyali olabilir: Kripto piyasaları çok köpüklü hale geldiğinde, daha küçük paralar için daha da büyük kazançlarla birlikte, bir düzeltme gerektiğinin bir işareti olabilir.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

  HABERLER

  Mox Bank, Hong Kong’da Bitcoin ve Ethereum Hizmetleri Sunacak!

  Mox Bank, Hong Kong'daki ekosisteme katılarak Bitcoin ve kripto para hizmetlerini sunmaya başlayacak; İşte detaylar!

  Alchemy Pay (ACH), ABD’nin New Hampshire Eyaletinde Lisans Aldı!

  Önde gelen fiat-kripto ödeme ağı ve altcoin projesi olan Alchemy Pay, ABD'nin New Hampshire eyaletinde para transferi için lisans aldı.

  DWF Labs, TokenFi Projesinin Kripto Parası TOKEN’e Yatırım Yapıyor!

  Web3 yatırım firması DWF Labs, TokenFi projesninin yerel kripto parası olan TOKEN'e 10 milyon dolarlık yatırım yapacağını açıkladı.

  Bitcoin Fiyatı Güçleniyor: Altcoin Sezonu Ne Zaman Başlayacak?

  Bitcoin fiyatı 68 bin doların üzerini görerek yeni zirveleri hedefledi; Ancak şimdi yatırımcılar altcoin sezonunun ne zaman başlayacağına odaklanıyor!

  Güvenilir Borsa

  - Sponsorlu -ads-1

  Reddit Haberi Matic Fiyatını Uçurdu! Güncel MATIC Analizi

  Coinotag Twitter'da Reddit'in Matic satın aldığını duyurdu, bu habere bağlı olarak Matic %7 yükseldi. Reddit, Bitcoin ve Ethereum'u bilançosuna ekledi ve sanal ürünlerin satışında Ether ve Matic'i ödeme olarak kabul ettiğini belirtti.

  KSM Coin Uzun Vadeli Yatırımcılara Göz Kırpıyor! Güncel KSM Analizi

  KSM'nin teknik analizine göre, 47$ desteğinin kaybı sonrasında düşüş trendi başladı. Yatırımcılar, 48.37$ - 47.58$ direnç aralığını izlemeli. Yükseliş trendinin güçlenebileceği ve hedefin 55$ olabileceği belirtiliyor.

  Solana Balinaları 75 Dolara Hazırlanıyor Olabilir Mi? Güncel SOL Analizi

  SOL, 12 saatlik grafikte 105.52$ desteğini kaybederek düşüş trendine girdi. Önümüzdeki günlerde 114$ seviyesinin üzerinde kapanışlar yapılamazsa, düşüş hareketi 75$ seviyesine kadar devam edebilir.

  AVAX Kritik Direncini Geçemezse Düşüş Sürebilir! Güncel AVAX Analizi

  AVAX, 12 saatlik grafikte 38.38$ desteğini kaybederek düşüş trendine girdi. Önümüzdeki günlerde 40.90$ seviyesinin üzerinde kapanışlar yapamazsa, düşüş hareketi 31.10$ seviyesine kadar devam edebilir.

  Bitcoin Yatırımcılarını Neler Bekliyor? Bitcoin’de Yükseliş Sürecek Mi? BTC Analizi

  Bitcoin, saatlik grafikte düşüş eğilimi gösteriyor. Haftalık grafikte ise kritik direnç seviyesi olan $53,270'e yakın işlem görüyor. Yatırımcılar direnç bölgesine yaklaşırken dikkatli olmalı ve piyasa
  Celal MUTLU
  Celal MUTLU
  Celal Mutlu, genç yaşta ilgi duymaya başladığı kripto para, borsa ve sosyal medya dünyasında elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ'a yardımcı oluyor. Okurlara ulaşırken danışmanlıklar vererek sosyal içeriklere kendi dokunuşlarını yapıyor.

  Mox Bank, Hong Kong’da Bitcoin ve Ethereum Hizmetleri Sunacak!

  Mox Bank, Hong Kong'daki ekosisteme katılarak Bitcoin ve kripto para hizmetlerini sunmaya başlayacak; İşte detaylar!

  Alchemy Pay (ACH), ABD’nin New Hampshire Eyaletinde Lisans Aldı!

  Önde gelen fiat-kripto ödeme ağı ve altcoin projesi olan Alchemy Pay, ABD'nin New Hampshire eyaletinde para transferi için lisans aldı.

  DWF Labs, TokenFi Projesinin Kripto Parası TOKEN’e Yatırım Yapıyor!

  Web3 yatırım firması DWF Labs, TokenFi projesninin yerel kripto parası olan TOKEN'e 10 milyon dolarlık yatırım yapacağını açıkladı.