Bitcoin’in Aktif Adresleri 5 Ayın En Yükseğinde! BTC için Fiyat Rallisi Yaklaşıyor Olabilir!

  • BTC fiyatının 26.000 doların altına düşmesiyle bazı kar satışları da görülüyor. Yazı yazıldığı sırada Bitcoin, 25.922 dolar seviyesinde işlem görüyor ve piyasa değeri 505 milyar dolar olarak hesaplanıyor.
  • Bitcoin ağı, Perşembe gününden bu yana 1.1 milyon günlük adresle etkileşim yaşamış ve bu, beş aylık bir zirveyi temsil ediyor.
  • Çekirdek TÜFE verileri artarsa, Fed, şu anda mola vermek yerine başka bir faiz artışını duyurabilir. Çekirdek enflasyondaki beklenmedik bir artış, son 24 saat içinde görülen ilerlemeyi iptal edebilir.

Bitcoin’in aktif adresleri 5 ayın en yükseğinde seyrederken, fiyat 26 bin dolar civarında konsolide olmaya devam ediyor; Yükseliş için gereken faktörler nedir?

Bitcoin’in Aktif Adreslerinde Artış Gözlemleniyor

Bitcoin son iki günde dalgalı fiyat hareketleri sergiliyor ve BTC fiyatı 25.000 dolar ile 26.500 dolar arasında dalgalanıyor. Bu sonuç olarak on-chain aktivitenin de artmasına neden oluyor.

Ancak BTC fiyatının 26.000 doların altına düşmesiyle bazı kar satışları da görülüyor. Yazı yazıldığı sırada Bitcoin, 25.922 dolar seviyesinde işlem görüyor ve piyasa değeri 505 milyar dolar olarak hesaplanıyor.

On-chain veri sağlayıcısı Santiment, fiyat açısından Bitcoin’in hala baskın oyuncu olduğunu ve 26.500 dolar gibi yüksek seviyelere ulaştığını bildirdi. Özellikle Bitcoin ağı, Perşembe gününden bu yana 1.1 milyon günlük adresle etkileşim yaşamış ve bu, beş aylık bir zirveyi temsil ediyor. Bugün ise dünkü gözlemlenen mütevazı artışın ardından traderlar kar satışı tercih ediyorlar.

BTC fiyatı yazı yazıldığı sırada 26.000 doların altına düşmüş olsa da, Bitcoin teknik göstergeleri hala bir miktar iyimserlik gösteriyor gibi görünüyor. Popüler kripto analisti Ali Martinez, “Önemli finansal olayların yaşandığı bir haftada seyrederken, TD Sequential göstergesi, BTC haftalık grafiğinde ‘al’ sinyali verdi. Bu doğrulamak için BTC’nin 25.600 doların üzerinde bir kapanış yapması gerekiyor. Onaylanırsa hedefler 28.350 dolar veya hatta 31.800 dolar olabilir” dedi.

Bitcoin, ABD TÜFE Verilerine Dikkat Ediyor

Çarşamba günü, 13 Eylül’de ABD’nin TÜFE verilerini açıklanacak ve raporlara göre enflasyonun ikinci kez artabileceği belirtiliyor. Ağustos ayı için başlıca enflasyonun Temmuz ayındaki %3,2’den %3,6’ya çıkması muhtemel.

Bu, Bitcoin ve diğer kripto para birimleri gibi riskli varlıklar için olumsuz olabilir. Çekirdek TÜFE verileri artarsa, Fed, şu anda mola vermek yerine başka bir faiz artışını duyurabilir. Çekirdek enflasyondaki beklenmedik bir artış, son 24 saat içinde görülen ilerlemeyi iptal edebilir ve Bitcoin fiyatının 26.000 doların üzerine çıkmasını sağladığı bir dizi olayla sonuçlanabilir. Ayı koşulları hakim olursa, BTC potansiyel olarak 24.578 dolarlık destek seviyesini test edebilir. Bu seviye aşıldığında, 21.000 dolarlık altı aylık bir düşüşe yol açabilir.

Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

Exit mobile version