Bitcoin’in 3 bin dolardan 14.000 dolara olan yolculuğu tekrar mı ediyor?

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

2019 yılında, BTC’lerin borsaya girişi azaldığında, Bitcoin fiyatı 3.150 dolardan 14.000 dolara yükselmişti. Benzer şekilde şu an, piyasalara yani borsalara BTC girişi tıpkı 14 bin dolar koşusundaki gibi azaldı.

Önde gelen kripto borsaları toplamda yaklaşık 12 milyar 880 milyon değerinde 1,36 milyon BTC’ye sahip. Benzer durum, büyük borsa şirketlerinin bu kadar düşük seviyelere sahip olduğu önceki koşuda Bitcoin fiyatını -geçmiş verilere dayanarak- tetiklemiş ve fiyatlar 3.150 dolardan 14.000 dolara yükselmişti.

Piyasalardan sağlanan verilere göre, yatırımcıların varlıklarını borsalardan çıkardıkları görülmektedir. Bu, yatırımcıların Bitcoin’i şu anki 9.400 dolar fiyatla satma niyetinde olmadığını gösteriyor.

Bitcoin yatırımcıları neden varlıklarını borsalardan çıkarıyor?

Geçen yılın ilk çeyreğinde, Bitcoin’in fiyatı yaklaşık dört ay boyunca 3.150 $ ve 4.500 $ seviyesinde seyretti. Borsalardaki Bitcoin’ler azalmaya başladıkça, önde gelen kripto para birimi iyileşmeye başladı ve üç ay içinde BTC fiyatları % 250 artışla 4.000 dolardan 14.000 dolara yükseldi.

Bitcoin, 2019’un başlarında görülen borsa hacmi ile aynı şekilde işlem görüyor. Daha az trader’ın işlem yaptığı borsalarda yatırımcılar Bitcoin’lerini 9.500 ila 10.000 $ arasında bir fiyatla satmak istemiyorlar.

Önde gelen kripto borsalarındaki en düşük 12 aylık BTC girişi, yeni bir yükseliş trendinin başladığını gösteren uzun vadeli göstergelerle çakışıyor. Altın Haç (golden cross) ve Puell Çoklu makro göstergeleri de 2019’un başında odunsu gibi büyük bir boğa koşusunun eşiğinde olduğumuzu gösteriyor.

Puell Çoklu, Bitcoin’in aşırı alım veya aşırı satım olup olmadığını ölçmek için madencinin gelirine bakarak dolaşımdaki kaynağı dikkate alan bir metrik olarak bilinir. Şu anda, BTC’nin Puell Çoklu değeri 0.4’te izliyor. Aralık 2019’un ortalarında, Bitcoin 3.150 $ iken 0.3’e düştü.

Tarihi verilere bakarak analistler şöyle diyor “Arz üzerinde çalışan bu metrik, Bitcoin’in kısa vadede küçük bir geri çekilme yaşayabileceğini gösteriyor. Ancak, kısa ve orta vadede, Bitcoin’in büyük bir miting yaşayacağını gösterir.”

CoinOtag’ı ayrıca TwitterFacebookTelegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster