Diğer
  Ana SayfaHaberBitcoin’i Yasal Para Olarak İlan Eden Ülkeye Bir Red Daha Geldi Ancak...

  Bitcoin’i Yasal Para Olarak İlan Eden Ülkeye Bir Red Daha Geldi Ancak Bir Oyuncu Destek Vermeye Hazır!

  -

  Dünya Bankası, El Salvador’a Bitcoin konusunda yardım etmeyecek!

  IMF, El Salvador’un geçen hafta Bitcoin’i (BTC) yasal bir para olarak benimsemesiyle ilgili tasalarını açıkladıktan sonra, Dünya Bankası şeffaflık ve çevresel korkuları öne sürerek Bitcoin uygulaması için her türlü yardımı reddetti. 16 Haziran Çarşamba günü, El Salvador Maliye Bakanı Alejandro Zelaya, Bitcoin’i mevcut USD ile birlikte yasal bir para haline getirmek için şu anda Dünya Bankası’ndan teknik yardım aradıklarını söyledi.

  Ayrıyeten bakan, Uluslararası Para Fonu’nun (IMF) mevcut müzakerelerini de ‘başarılı’ olarak nitelendirdi. Fakat IMF, Bitcoin’in benimsenmesiyle ilgili yasal ve makroekonomik meseleleri ciddi bir şekilde gündeme getirdi. Dünya Bankası sözcüsü Reuters’e gönderdiği bir e-postada şunları yazdı:

  Para şeffaflığı ve düzenleyici süreçler de dahil olmak üzere çeşitli biçimlerde El Salvador’a yardım etmeye kararlıyız. Hükümet bize Bitcoin konusunda yardım için başvursa da bu, çevresel ve şeffaflık eksiklikleri göz önüne alındığında Dünya Bankası’nın destekleyebileceği bir şey değil.

  Ekonomist Steve Hanke: Bitcoin’i kabul etmek El Salvador iktisadını çökertebilir

  Öte yandan Orta Amerika Ekonomik Entegrasyon Bankası (CABEI), BTC uygulamasında El Salvador’a yardım etmeye hazır. CABEI İcra Lideri Dante Mossi, El Salvador Maliye Bakanlığı ve merkez bankası ile yakın bir biçimde çalışırken teknik yardım da sağladı. Johns Hopkins Üniversitesi’nde ekonomist ve profesör olan Steve Hanke, El Salvador’un Bitcoin’i yasal bir para yapma kararıyla ilgili önemli tasalarını dile döktü.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.
  Coin Otağ
  Coin Otağhttps://coinotag.com/
  Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  Ethereum Yükseliş için Bu Seviyeyi Kırmalı! Güncel ETH Analizi

  Ethereum'un fiyat grafiği incelendiğinde, önemli direnç seviyelerinin altında hareket ettiği görülmektedir. 1930$ seviyesinin üzerinde mum kapanışları gerçekleştiremeyen ETH, düşüş trendini sürdürme potansiyeline sahiptir.

  Bitcoin Yükselişini Bu Hafta Başlatacak Mı? Güncel BTC Analizi!

  Bitcoin'in kısa vadeli fiyat analizi, 27.400$ direnç seviyesinin henüz kırılmadığını göstermektedir. Bu seviyenin üzerinde mum kapanışı gerçekleşmezse, BTC'nin düşüş hareketini sürdürme potansiyeli ortaya çıkabilir.

  Ripple (XRP) – SEC Davasında Zafer Kimin Olacak?

  Ripple ve SEC davasında sonucun ne olacağı konusunda belirsizlikler devam ediyor. Peki bu davanın kazananı kim olacak? Ripple'ın kazanmasında etkili olacak faktörler nedir?

  Bitcoin Yatay Aralıklarda Hareket Ediyor: Yatırımcılar Coinbase Lansmanına Odaklandı!

  Bitcoin ve kripto para fiyatları yatay aralıklarda devam ederken, yatırımcılar 5 Haziran'daki Coinbase türev borsası lansmanına odaklanmış durumda.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler