Diğer

  Bitcoin’i Yasal Para Olarak İlan Eden Ülkeye Bir Red Daha Geldi Ancak Bir Oyuncu Destek Vermeye Hazır!

  Dünya Bankası, El Salvador’a Bitcoin konusunda yardım etmeyecek!

  IMF, El Salvador’un geçen hafta Bitcoin’i (BTC) yasal bir para olarak benimsemesiyle ilgili tasalarını açıkladıktan sonra, Dünya Bankası şeffaflık ve çevresel korkuları öne sürerek Bitcoin uygulaması için her türlü yardımı reddetti. 16 Haziran Çarşamba günü, El Salvador Maliye Bakanı Alejandro Zelaya, Bitcoin’i mevcut USD ile birlikte yasal bir para haline getirmek için şu anda Dünya Bankası’ndan teknik yardım aradıklarını söyledi.

  Ayrıyeten bakan, Uluslararası Para Fonu’nun (IMF) mevcut müzakerelerini de ‘başarılı’ olarak nitelendirdi. Fakat IMF, Bitcoin’in benimsenmesiyle ilgili yasal ve makroekonomik meseleleri ciddi bir şekilde gündeme getirdi. Dünya Bankası sözcüsü Reuters’e gönderdiği bir e-postada şunları yazdı:

  Para şeffaflığı ve düzenleyici süreçler de dahil olmak üzere çeşitli biçimlerde El Salvador’a yardım etmeye kararlıyız. Hükümet bize Bitcoin konusunda yardım için başvursa da bu, çevresel ve şeffaflık eksiklikleri göz önüne alındığında Dünya Bankası’nın destekleyebileceği bir şey değil.

  Ekonomist Steve Hanke: Bitcoin’i kabul etmek El Salvador iktisadını çökertebilir

  Öte yandan Orta Amerika Ekonomik Entegrasyon Bankası (CABEI), BTC uygulamasında El Salvador’a yardım etmeye hazır. CABEI İcra Lideri Dante Mossi, El Salvador Maliye Bakanlığı ve merkez bankası ile yakın bir biçimde çalışırken teknik yardım da sağladı. Johns Hopkins Üniversitesi’nde ekonomist ve profesör olan Steve Hanke, El Salvador’un Bitcoin’i yasal bir para yapma kararıyla ilgili önemli tasalarını dile döktü.

  En son kripto para haberleri hakkında bilgilendirilmek için Twitter hesabımız ve Telegram kanalımız için bildirimleri açmayı unutmayın.

  HABERLER

  Güvenilir Borsa

  - Sponsorlu -ads-1

  Dogecoin (DOGE) Fiyatı ve Gelecek İhtimalleri!

  Dogecoin (DOGE)'in mevcut durumunu ve iyileşme potansiyelini piyasa zorlukları içinde keşfedin. Dogecoin yükselişe geçecek mi?

  Ethereum Fiyat Artışı: Kripto Analisti Önemli Bir Toparlanma Öngörüyor

  Ünlü kripto analisti Ali Martinez, önemli bir teknik göstergeye dayanarak Ethereum (ETH) için potansiyel bir toparlanma öngörüyor.

  Polkadot (DOT) Veri Analizi: Fiyata Etkisi Olacak Mı?

  Polkadot'un sosyal ve ağ etkinliği dikkate değer bir şekilde azaldı, ancak popülerliğini ve etkileşimini artırmak için çaba sarf ediliyor.

  BTC ve ETH Fiyat Analizi: Potansiyel Yükselişler ve Düşüşler

  Bitcoin ve Ethereum için sancılı bir haftada, uzmanlar her iki kripto para birimi için potansiyel toparlanmalar öngörüyorlar.

  Bitcoin Fiyat Analizi: $64K Seviyesine Geri Dönüş Mü?

  Bitcoin'in fiyatı hafif bir artış gösteriyor, ancak $64K seviyesini geri kazanmak için yeterli olacak mı? Yükseliş başlayacak mı?
  Coin Otağ
  Coin Otağhttps://coinotag.com/
  Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

  Ethereum (ETH) ETF’leri Temmuz’da Piyasaya Sürülecek: Uzman Görüşleri ve Piyasa Etkisi

  Analiste göre ETH ETF'lerinin S-1'ler için nihai onayı 2-3 ay içinde gerçekleşebilir. Eğer öyle olursa,...

  Mt. Gox CEO Karpelès, Bitcoin (BTC) Transferleri Sırasında İstikrarı Güvence Altına Alıyor: ‘Her Şey Yolunda’.

  Kripto dünyası, Mt. Gox CEO'su Mark Karpelès'in son Bitcoin transferlerinin ardından paydaşlara “her şey yolunda” diyerek güvence vermesiyle...

  Balinalar Bitcoin (BTC) ve XRP Biriktiriyor, Santiment Olası Yükselişi Öngörüyor.

  Santiment, en büyük kripto paralar arasında yükseliş eğilimi geliştiğini tespit etti. XRP balinaları altcoin için...