Cumartesi, Kasım 28, 2020

Bitcoin’e yatırım yapan milyarder Paul Tudor Jones: “Henüz başlangıçtayız”

Ünlü makro yatırımcı Paul Tudor Jones, Mayıs ayında Bitcoin’i satın aldığını açıklamasından yaklaşık altı ay sonra Bitcoin’i daha çok sevdiğini söylüyor.

Bugün CNBC yayınına katılan Jones, agresif merkez bankası para politikasına karşı potansiyel bir koruma olarak gördüğü dijital varlık konusunda artık daha iyimser olduğunu söyledi.

Jones, “Bitcoin’i eskisinden daha çok seviyorum” dedi. Sanırım Bitcoin’in ilk aşamasındayız ve daha önümüzde uzun bir yol var. ” dedi.

Tudor Investment Corporation’ın kurucusu ve baş yatırım sorumlusu, Bitcoin’e yatırım yapmayı Apple ve Google gibi büyük teknoloji şirketlerine para yatırmayı karşılaştırdı. Jones, “Bitcoin, Steve Jobs ve Apple veya Google’a erken yatırım yapmak gibi” dedi.

66 yaşındaki hedge fon yöneticisi, Bitcoin’i Mayıs ayında koydu: “En iyi kar maksimizasyonu stratejisi, en hızlı ata sahip olmaktır. […] Bahse girerim bu Bitcoin olacak. Jones ayrıca Bitcoin’in 1970’lerde altına benzediğini belirtti.

O sırada Bitcoin 9000 dolardan işlem görüyordu. Önde gelen kripto para birimi o zamandan beri yüzde 40’tan fazla artış gördü.

Jones, 1987’deki büyük borsa çöküşünü tahmin etmesi ve bundan önemli karlar elde etmesiyle ünlendi.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Ergovan
  Enes Ergovan, yıllarca sosyal medya yöneticiliğinden aldığı önemli deneyimlerle kripto para ve piyasalara merak salan Enes Ergovan, sektörel yazılar yayınlamaya devam ederken sosyal medya sektöründe de çalışmalar yürütüyor. Enes Ergovan, coinotag.com'da editör olarak sektörel bazda yazılar paylaşıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺44.22
  THYAO.IS₺11.93
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺18.68
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.09