Pazar, Kasım 29, 2020

Bitcoin’e destek vermeyen SEC Başkanı istifa ediyor

Son üç buçuk yıldır Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na liderlik eden Jay Clayton, finans piyasalarında bir dizi önemli değişiklik içeren Pazartesi günü yıl sonunda istifa edeceğini söyledi.

Clayton, yaptığı açıklamada, “SEC’in harika ekibi ve son derecede yetenekli ve azimli kadın ve erkekleriyle birlikte çalışmak, kariyerimin en önemli noktası oldu” dedi. Görev süresi Haziran 2021′de sona erecekti.

Görev süresi, SEC’in çeşitli para cezaları ve düzenleyici standartları ihlal edenlerle anlaşmalarla yaklaşık 14 milyar dolar tahsil ettiği bir dönemin ardından sona erdi. Bu, 2020 mali yılında yeni bir rekor olan 4,68 milyar doları içeriyordu.

Clayton, Piyasaların giderek daha karmaşık ve otomatik hale gelmesiyle, SEC’in bir hakem olarak durduğu ve on yılın başlarında sıradan hale gelen bazı aksaklıkları önlediği görüldü.

Bitcoin’i desteklemediği biliniyordu

Bitcoin Borsa Yatırım Fonlarını (EFT) reddeden SEC başkanı olarak bilinen Clayton. Yıl sonu istifa edeceğini bildirmesinin ardından gözler yeni gelecek başkanın Bitcoin ve kripto paralar hakkında düşüncelerini kripto sektörü merak ediyor. Henüz Clayton’nın yerine gelecek SEC Başkanı’nın kim olacağı bilinmiyor, TechCrunch’tan Michael Arrington, Clayton’ın istifasını kripto endüstrisi için bir kazanç olarak nitelendirdi.

Birçok analist 2021 yılını kripto sektörünün en büyük yükseliş yıllarından biri olacağını söylerken, Bu süreçte ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) başına geçecek yeni başkanın o süreçteki yaklaşımı merak konusu.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺44.22
  THYAO.IS₺11.93
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺18.68
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.09