Diğer

  Bitcoin’deki Volatil Piyasa Geri Döndü: Şimdi Ne Olacak?

  • Haftalarca durgun kalan Bitcoin nihayet Perşembe günü işlem saatlerinde canlandı. Ancak gökyüzüne doğru yükselmek yerine yere çakıldı.
  • Yazının yazıldığı sırada BTC, hafif bir toparlanma ile 26.195 dolardan işlem görüyor ancak Haziran ortasındaki ralliyle elde edilen kazançlar etkili bir şekilde silinmişti.
  • Büyük bir parça balina yatırımcı da satış baskısına katkıda bulundu. On-chain araştırma firması Santiment’in verilerine göre, 1 milyon dolarlık BTC içeren işlemler son bir ayda yükseldi.

  Bitcoin piyasasındaki volatil hareketler yeniden başladı; Fiyattaki düşüşün ardından hafif bir toparlanma görüldü ancak endişeler bitmiş değil.

  Bitcoin Fiyatı Sert Bir Çakılma Yaşadı

  Haftalarca durgun kalan Bitcoin nihayet Perşembe günü işlem saatlerinde canlandı. Ancak gökyüzüne doğru yükselmek yerine yere çakıldı. En popüler kripto para birimi 17 Ağustos’ta 25.000 dolar gibi düşük bir seviyeye kadar düşerek 2023 yılının en keskin fiyat düşüşlerinden birini yaşadı.

  Yazının yazıldığı sırada BTC, hafif bir toparlanma ile 26.195 dolardan işlem görüyor ancak Haziran ortasındaki ralliyle elde edilen kazançlar etkili bir şekilde silinmişti. Bitcoin’in çöküşü, geniş kripto piyasasında kargaşaya neden oldu. Son 24 saatte küresel piyasa değeri %7,42 düştü. Toplam kripto hacmi son 24 saatte %81 artarak 67 milyar dolara yükseldi – yoğun satış dalgasının bir göstergesi.

  Aslında, popüler bir analist, devam eden durumu FTX çöküşünün ve ABD bankacılık krizinin sonrasına benzetti – son 12 ayın en düşüşçü olaylarından ikisi.

  Analizin gözlemi, Net Taker Hacmi göstergesine dayanıyordu ve bu gösterge daha fazla negatif bölgeye doğru derinleşti. Bu, Taker Alım Hacmi ile Taker Satış Hacmi arasındaki farkı bulup hesaplar. Negatif değerler piyasanın satıcılar tarafından domine edildiğini yansıtır.

  Büyük bir parça balina yatırımcı da satış baskısına katkıda bulundu. On-chain araştırma firması Santiment’in verilerine göre, 1 milyon dolarlık BTC içeren işlemler son bir ayda yükseldi. Aslında, işlemler erime başlamadan önce, BTC 16 Ağustos’ta 29.000 doların altına düştüğünde birikmeye başladı.

  İlginç bir şekilde, 10 BTC’den fazlasını depolayan cüzdan sayısı büyük bir düşüş yaşamadı. Bu, bazı sahiplerin çöpü doldurmak için kullanıldığını açıklayabilir. Kullanıcı gruplarının daha fazla incelenmesi, bu iddiayı doğruladı.

  Son günlerdeki kripto ile ilgili sosyal medya tartışmalarının büyük bir bölümü “Dibi Satın Al” ifadesini içeriyordu. Bu ifade-strateji, temelde güçlü bir varlık olan mevcut uzun pozisyona eklemeyi içeren yatırımcılar tarafından kullanılıyor.

  Volatilite geri döndü

  Son olaylar dizisi, kripto piyasasına aranan volatiliteyi enjekte etti ve kripto manzarasına nasıl baktığınıza bağlı olarak hem bir özgün satış noktası (USP) hem de bir baş belası olarak görüldü.

  On-chain izleme şirketi Glassnode’a göre, BTC için 1 haftalık gerçekleşmiş volatilite aylık bir zirveye ulaştı. Böyle bir saldırı en son XRP’nin ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile yasal mücadelesinde kazandıktan sonra görüldü.

  Volatilitenin artışı merkezi borsalarla artan etkileşimi beraberinde getirdi. Olaydan önce tarihi düşük seviyelere ulaşan alım satım platformlarına girişler de son bir ayın en yüksek seviyesine ulaştı. Aslında, borsa adreslerine yapılan transferler haftanın başından beri sürekli olarak yükseliş trendindeydi.

  Türev piyasaları da aşırı volatilitenin hortumuna kapıldı. Coinglass’ın bir gönderisine göre, son 24 saat içinde 843 milyon doların üzerinde uzun pozisyon likidasyonu gerçekleşti. Genel olarak, yazının yazıldığı sırada piyasada 1 milyardan fazla değer kaybı yaşandı.

  Fiyatlar çöktüğünde, piyasa duygusu korkuya döndü – en son Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi verilerine göre. Bu, yatırımcıların endişeli olduğunu ve önümüzdeki günlerde daha fazla varlık satabileceklerini gösteren bir işaretti. Piyasa ruh hali, nötr bölgede dolanan iki ayın ardından korkuya dönüştü.

  En son kripto para haberleri hakkında bilgilendirilmek için Twitter hesabımız ve Telegram kanalımız için bildirimleri açmayı unutmayın.

  HABERLER

  Güvenilir Borsa

  - Sponsorlu -ads-1

  Dogecoin (DOGE) Fiyatı ve Gelecek İhtimalleri!

  Dogecoin (DOGE)'in mevcut durumunu ve iyileşme potansiyelini piyasa zorlukları içinde keşfedin. Dogecoin yükselişe geçecek mi?

  Ethereum Fiyat Artışı: Kripto Analisti Önemli Bir Toparlanma Öngörüyor

  Ünlü kripto analisti Ali Martinez, önemli bir teknik göstergeye dayanarak Ethereum (ETH) için potansiyel bir toparlanma öngörüyor.

  Polkadot (DOT) Veri Analizi: Fiyata Etkisi Olacak Mı?

  Polkadot'un sosyal ve ağ etkinliği dikkate değer bir şekilde azaldı, ancak popülerliğini ve etkileşimini artırmak için çaba sarf ediliyor.

  BTC ve ETH Fiyat Analizi: Potansiyel Yükselişler ve Düşüşler

  Bitcoin ve Ethereum için sancılı bir haftada, uzmanlar her iki kripto para birimi için potansiyel toparlanmalar öngörüyorlar.

  Bitcoin Fiyat Analizi: $64K Seviyesine Geri Dönüş Mü?

  Bitcoin'in fiyatı hafif bir artış gösteriyor, ancak $64K seviyesini geri kazanmak için yeterli olacak mı? Yükseliş başlayacak mı?
  Coin Otağ
  Coin Otağhttps://coinotag.com/
  Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

  Ethereum (ETH) ETF’leri Temmuz’da Piyasaya Sürülecek: Uzman Görüşleri ve Piyasa Etkisi

  Analiste göre ETH ETF'lerinin S-1'ler için nihai onayı 2-3 ay içinde gerçekleşebilir. Eğer öyle olursa,...

  Mt. Gox CEO Karpelès, Bitcoin (BTC) Transferleri Sırasında İstikrarı Güvence Altına Alıyor: ‘Her Şey Yolunda’.

  Kripto dünyası, Mt. Gox CEO'su Mark Karpelès'in son Bitcoin transferlerinin ardından paydaşlara “her şey yolunda” diyerek güvence vermesiyle...

  Balinalar Bitcoin (BTC) ve XRP Biriktiriyor, Santiment Olası Yükselişi Öngörüyor.

  Santiment, en büyük kripto paralar arasında yükseliş eğilimi geliştiğini tespit etti. XRP balinaları altcoin için...