Bitcoin’deki Kısa Vadeli Yatırımcıların Neredeyse Tamamı Zararda!

  • Glassnode’un yakın tarihli bir raporuna göre, kısa vadeli sahiplerin (STH) arzının neredeyse %98’i artık zararda tutuluyor. Piyasa şu anda FTX’in çöküşünden bu yana en derin seviyesinde.
  • Glassnode, piyasanın “ılımlı bir şekilde yeni yatırımcı girişi” gördüğünü belirtti. Ancak analistlere göre, yeni yatırımcıların girişi, önceki döngülere göre göreceli olarak zayıf.
  • Borsalardaki toplam Bitcoin arzı, 7 Eylül’den bu yana sürekli olarak azalmış olmasının ardından, kendiliğinden saklama biriktirmenin işaretlerini göstererek 1.15 milyon BTC’ye düştü.

Bitcoin’deki kısa vadeli yatırımcıların neredeyse tamamı coinlerini zararda bekletiyor; Bu bekleyiş daha ne kadar sürecek? Belirsizlik devam edecek mi?

Bitcoin’deki STH’ler için Durum İçaçıcı Değil

Glassnode’ın belirttiğine göre, kısa vadeli Bitcoin sahiplerinin neredeyse tamamı artık zararda olduğu için “bu grup içinde bir dereceye kadar panik hüküm sürüyor.”

Glassnode’un yakın tarihli bir raporuna göre, Bitcoin (BTC) piyasası hissiyatı 2022’nin sonundan bu yana ilk kez negatife doğru kaydı. Glassnode’un yakın tarihli bir raporuna göre, kısa vadeli sahiplerin (STH) arzının neredeyse %98’i artık zararda tutuluyor.

Piyasa şu anda FTX’in çöküşünden bu yana en derin seviyesinde. Analistler, mevcut seviyelerde kripto harcayan yatırımcıların maliyet tabanının, sahiplerinin maliyet tabanının altına düştüğünü ekliyor.

Analistler, bu, kripto parayı mevcut seviyelerde harcayan yatırımcıların maliyet tabanının, yatırımcıların maliyet tabanının altına düştüğünü ekledi. Bu davranış, kısa vadeli yatırımcılar arasında “bir dereceye kadar panik” olduğunu gösteriyor ve bu, STH’nin yakın gelecekte kripto para almak veya satmak istememe ihtimalini gösterebilir.

Glassnode, piyasanın “ılımlı bir şekilde yeni yatırımcı girişi” gördüğünü belirtti. Ancak analistlere göre, yeni yatırımcıların girişi, önceki döngülere göre göreceli olarak zayıf.

Piyasa bir süre daha belirsiz kalabilir

Makroekonomik koşullar, düzenleyici zorluklar ve likidite sorunları göz önüne alındığında, analistler gelecekte piyasanın belirsiz kalma olasılığının yüksek olduğunu sonuçlandırdı.

COINOTAG tarafından bildirildiği üzere, kripto piyasa istihbarat platformu Santiment’in verilerine göre Bitcoin balina işlemleri, son zamanlarda %10 civarında bir düşüş yaşayarak 4.200’ün altına düştü. Bu düşüş, son dönemdeki boğa momentumunu tetikleyenlerin büyük oyuncular değil, daha küçük yatırımcılar olabileceğini gösteriyor.

Ayrıca, borsalardaki toplam Bitcoin arzı, 7 Eylül’den bu yana sürekli olarak azalmış olmasının ardından, kendiliğinden saklama biriktirmenin işaretlerini göstererek 1.15 milyon BTC’ye düştü.

Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

Exit mobile version