Bitcoin’deki Kısa Vadeli Yatırımcılar Kayıplarla Karşı Karşıya

  • Kısa Vadeli Sahip Harcamaların Karlılık Oranı (STH-SOPR), son fiyat düşüşleri nedeniyle kısa vadeli Bitcoin sahipleri için daha az uygun koşulları gösteren 1’den 0.9809’a düştü.
  • Geçtiğimiz hafta SEC, yedi ETF başvurusunun kararını 45 gün daha incelemek için gerekeceğini belirterek kararları ertelemeye karar verdi.
  • Bitcoin, son 24 saat içinde %0.6 düşüşle 25.760 dolar seviyesinden işlem görmekte ve son yedi günde yaklaşık %1 düşüş yaşamıştır.

Bitcoin’deki yavaşlık ve belirsizlik görünümü devam ediyor; Kısa vadeli yatırımcılar satış yapıyor ancak kârda değiller.

Bitcoin’deki Kısa Vadeli SOPR Metriği Ne Söylüyor?

Bitcoin (BTC) için Kısa Vadeli Sahip Harcamaların Karlılık Oranı (STH-SOPR), son fiyat düşüşleri nedeniyle kısa vadeli Bitcoin sahipleri için daha az uygun koşulları gösteren 1’den 0.9809’a düştü. STH-SOPR, 155 günden daha kısa süreyle tutulan Bitcoin işlemlerinin karlılığını ölçer.

Fiyat düzeltmesi sırasında STH-SOPR’nin azalması, birçok kısa vadeli sahibinin Bitcoin’lerini satmak üzere olabileceğini, fiyatlarda genel bir düşüşe katkıda bulunabileceğini ve potansiyel olarak kendi kendini güçlendiren bir azalan fiyat döngüsüne yol açabileceğini gösteriyor.

Gelişme, kısa vadeli sahiplerin Bitcoin’lerini kâr etmeden veya zarar etmeden çıkmalarına olanak tanıyan bir fiyattan sattıklarını gösteriyor.

ETF’lerde Yavaş İlerleme

Bitcoin yatırımcıları arasında heyecan eksikliğinin bir nedeni, Amerikan Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) masasında bulunan birçok spot Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) başvurusunun ilerlemediğinin algılanmasıdır.

Geçtiğimiz hafta SEC, yedi ETF başvurusunun kararını 45 gün daha incelemek için gerekeceğini belirterek kararları ertelemeye karar verdi. ETF başvuruları için yeni karar tarihi şimdi Ekim ortasında.

Bu gecikmeler, dijital varlık yöneticisi Grayscale’i içeren son mahkeme kararına rağmen geldi; çoğu uzman, bu kararın düzenleyicinin herhangi bir başvuruyu reddetmesini zorlaştıracağına inanmaktadır.

Bu zafer, SEC’in artık Grayscale’in Bitcoin Trust’ını bir spot ETF’ye dönüştürmesini yasal olarak engelleyemeyeceği anlamına gelir, bu da uzun zamandır istediği bir şeydir. Bitcoin, son 24 saat içinde %0.6 düşüşle 25.760 dolar seviyesinden işlem görmekte ve son yedi günde yaklaşık %1 düşüş yaşamıştır.

Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

Exit mobile version