Bitcoin’deki Aktif Adresler Artış Gösteriyor: Bu Ne Anlama Geliyor?

  • Son birkaç hafta boyunca kripto piyasası büyük bir düşüş eğilimi yaşadı. Kripto piyasasındaki önde gelen kripto paralar güçlü bir düşüş momentumu gösterdi.
  • Bitcoin (BTC), Tether (USDT), Ethereum (ETH), Polygon (MATIC) ve Litecoin (LTC), diğer varlıklara kıyasla iki katından fazla aktif adres aktivitesine sahiptir.
  • Bitcoin’in ardından stablecoin Tether, BNB Zinciri’nde 664.06K aktif adrese sahip olarak ikinci sırayı alıyor. Ayrıca, önde gelen alternatif kripto para birimi olan Ethereum, üçüncü sırayı 394.97K aktif adrese sahip olarak alıyor.

Analitik firmasından bugün gelen bilgilere göre, Bitcoin’deki aktif adresler dikkate değer bir artış göstererek diğer varlıkların iki katına ulaştı.

Bitcoin’deki Aktif Adresler Etkileyici Bir Şekilde Arttı

Son birkaç hafta boyunca kripto piyasası büyük bir düşüş eğilimi yaşadı. Kripto piyasasındaki önde gelen kripto paralar güçlü bir düşüş momentumu gösterdi. Öte yandan Santiment verilerine göre, birkaç kripto para birimi en yüksek seviyede adres aktivitesine tanık oldu.

25 Ağustos’ta kripto piyasası analizcisi Santiment, en yüksek adres aktivitesine sahip en üst on varlığı rapor etti. Bitcoin (BTC), Tether (USDT), Ethereum (ETH), Polygon (MATIC) ve Litecoin (LTC), diğer varlıklara kıyasla iki katından fazla aktif adres aktivitesine sahiptir. Dünyanın en büyük kripto parası olan Bitcoin, 963.64K aktif adrese liderlik ediyor.

Bir adres, doğrudan bir işleme başarılı bir şekilde katıldığında, gönderici veya alıcı olarak kabul edilir. Sonuç olarak, aktif adresler özel bir blok zincirindeki günlük kullanıcıları iyi bir gösterge olarak hizmet eder.

Tether, Çeşitli Blok Zincirlerinde Yüksek Adres Aktivitesi Gösteriyor

Verilere göre, Bitcoin’in ardından stablecoin Tether, BNB Zinciri’nde 664.06K aktif adrese sahip olarak ikinci sırayı alıyor. Ayrıca, önde gelen alternatif kripto para birimi olan Ethereum, üçüncü sırayı 394.97K aktif adrese sahip olarak alıyor. Ardından MATIC ve Litecoin, sırasıyla 237.99K ve 236.69K ile bir sonraki pozisyonu güvence altına alıyor.

Yeni başlatılan Worldcoin (WLD), Polygon blok zincirinde Tether ile birlikte en üst 10 pozisyona dahil edildi. Ayrıca BNB’de Binance USD, Bitcoin Cash ve tekrar Ethereum blok zincirinde Tether yer aldı. Veriler, stablecoin aktivitesinin Tether’ın çeşitli blok zincirlerinde yüksek adres aktivitesine sahip olduğu şeklinde bir artış yaşadığını açıkça gösteriyor.

Ancak kripto piyasası hala Bitcoin’in 26.000 dolar civarında işlem gördüğü bir düşüş eğilimi yaşıyor. BTC’yi takip eden en üst altcoinler, kripto piyasasında benzer bir desen gösteriyor. Yazının yazıldığı sırada Bitcoin, 26.090 dolar seviyesinden işlem görüyor ve son 24 saatte %1.35’ten fazla düşüş yaşadı. BTC’nin günlük işlem hacmi, %23.45 oranında düşüş yaşadı.

Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

Exit mobile version