Diğer

  Bitcoin’deki Ağ Ücretlerinde Artış Görülüyor: Bu Nasıl Oldu?

  • IntoTheBlock tarafından takip edilen veriler, Bitcoin’in ağ ücretlerinin geçen hafta %38 artarak işlem başına ortalama 0,000086 dolara ulaştığını ortaya çıkardı.
  • Ağ ücretleri, 3 Eylül’deki ağ aktivitesindeki artış nedeniyle yükselirken, madenciler, 4 ve 5 Eylül tarihleri ​​arasında BTC varlıklarının bir kısmını artırmaya başladılar.
  • Glassnode’dan gelen verilere göre, yedi günlük hareketli ortalamaya göre değerlendirildiğinde, BTC ile alım satım yapmak için oluşturulan yeni adreslerin günlük sayısı 450.000 ile 530.000 arasında dalgalanmıştır.

  Bitcoin ağındaki işlem ücretleri geçtiğimiz hafta önemli bir artış gördü; Bu, ilginin yeniden canlandığı anlamına geliyor olabilir mi? Fiyat için iyi haber olabilir!

  Bitcoin’in Ağ Ücretlerinin Artışı Gözlemleniyor

  Bitcoin-BTC

  IntoTheBlock tarafından takip edilen veriler, Bitcoin’in ağ ücretlerinin geçen hafta %38 artarak işlem başına ortalama 0,000086 dolara ulaştığını ortaya çıkardı. Ağ ücretlerindeki artış, Ordinals aktivitesindeki canlanmaya bağlanmıştır.

  Dune Analytics’ten gelen veriler, bu ayın Bitcoin ağındaki yazı işlemlerinde artış gösterdiğini ortaya koydu. 3 Eylül’de, bu inscriptions işlemleri 418.000 adetle ikinci en yüksek günlük seviyeyi kaydetti.

  bitcoin-ordinals-inscriptions

  8 Eylül itibarıyla metin yazıtlarının sayısı 150.000 civarında azalırken, günlük yazıt sayısı hâlâ en son Ağustos ayında gözlemlenen yüksek seviyelerde seyrediyordu.

  Ağ ücretleri, 3 Eylül’deki ağ aktivitesindeki artış nedeniyle yükselirken, madenciler, 4 ve 5 Eylül tarihleri ​​arasında BTC varlıklarının bir kısmını artırmaya başladılar. BTC’nin Maden İşlem Akışı’nın değerlendirilmesi, günlük yazıt işlemleri ikinci en yüksek seviyeye çıktığında ve onu izleyen iki gün arasındaki bu metrikte %364 artışı gösterdi.

  Maden İşlem Akışı metriği, madenlerden borsalara akıtılan BTC miktarını ölçer. Bu metrik yükseldiğinde, madenler ürettiklerinden daha fazla BTC satıyorlar. Bağlam için, 3 Eylül itibarıyla BTC’nin Maden İşlem Akışı 81.57 coin seviyesindeydi. 5 Eylül’de CryptoQuant verilerine göre bu miktar 376.78 BTC’ye yükseldi.

  Bitcoin-Miner-to-Exchange-Flow-Total-All-Miners-All-Exchanges-SMA-14-1

  Ayrıca, BTC’nin Madenci Rezervi, incelenen dönemde madenlerin kar elde etmek için harekete geçtiğini doğrulayan coin çıkışlarını gösterdi.

  3 ve 5 Eylül arasında bu metrik düşüş gösterdi ve bu, ağ ücretleri yükseldiğinde madenlerin kar elde etmek için harekete geçtiğini gösteriyor.

  Bitcoin-Miner-Reserve-All-Miners

  Yazı yazıldığı sırada CryptoQuant verilerine göre BTC’nin Madenci Rezervi 1.84 milyon BTC’yi gösteriyor.

  Günlük talep artıyor ancak fiyat düşmeye devam ediyor

  BTC’nin fiyatı dar bir fiyat aralığında seyrederken, öncü koin için yeni talebin geri döndüğü görünüyor. Glassnode’dan gelen verilere göre, yedi günlük hareketli ortalamaya göre değerlendirildiğinde, BTC ile alım satım yapmak için oluşturulan yeni adreslerin günlük sayısı 450.000 ile 530.000 arasında dalgalanmıştır. 8 Eylül itibarıyla BTC ile ilgili işlem tamamlayan toplam 527.908 yeni adres görüldü.

  bitcoin-number-of-new-addresses-7d-moving-median

  Bir varlığa yönelik yeni talebin artması, varlığa olan ilginin yeniden arttığını gösterir ve genellikle fiyat artışının habercisidir. BTC yazının yazıldığı sırada 26.000 dolarlık fiyat seviyesiyle yüzleşmeye devam ederken, Chaikin Para Akışı (CMF) merkez çizgisinin üzerinde konumlandığı için yükseliş eğilimine girdi.

  Bir varlığın CMF’si, bu varlığa giren ve çıkan paranın akışını ölçer. Bu gösterge yükseldiğinde, para varlığa akar. Tersine, düşen bir CMF, paranın varlıktan çıktığını gösterir. CMF, fiyat dar bir aralıkta dalgalanırken yükselirse, artan likiditenin bir varlığa aktığını ancak piyasa duyarlılığının varlığın değerini yükseltmeye yeterince olumlu olmadığını gösterir.

  Dar bir fiyat aralığında CMF yükselirse, piyasada çok fazla volatilite olduğu bir işaret olduğunu ve alım satım yapmak için iyi bir zaman olabileceğini unutmamak önemlidir.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

  HABERLER

  Bloomberg, Spot Bitcoin ETF’lerinin Durumunu Güncelledi: SEC, Tüm Başvuruları Reddedebilir!

  Bloomberg'den gelen güncel bilgilere göre, SEC'in ertelediği spot Bitcoin ETF'leri başvuruları reddedilmeyi bekliyor ve 1 tanesi çoktan reddedili!

  SON DAKİKA: Japon Otomotiv Devi Honda, Bitcoin ve Ethereum Kabul Edecek!

  Japonya merkezli otomotiv devi Honda'nın Bitcoin ve Ethereum'u ödeme yöntemi olarak kabul edeceği haberleri piyasada yankı uyandırıyor!

  Geçtiğimiz Hafta Bitcoin Öncülüğündeki Kripto Fonları Sermaye Girişi Gördü!

  CoinShares'in yeni raporuna göre, geçtiğimiz hafta dijital varlık yatırım ürünlerindeki girişlere Bitcoin öncülük ederken, ETH en az sevilen altcoin oldu.

  SON DAKİKA: Grayscale, Spot Ethereum ETF’si için Başvuru Yaptı! Tüm Detaylar!

  Dünyanın en büyük dijital varlık yöneticisi Grayscale Investments, Ethereum Trust fonunu spot Ethereum ETF'sine dönüştürmek için harekete geçti!

  Güvenilir Borsa

  - Sponsorlu -ads-1

  Ethereum 1700 Doların Üzerinde Kalmayı Başardı! Sırada Ne Var? Güncel ETH Fiyat Analizi!

  Ethereum fiyatı 1700 dolarlık kritik direncin üzerine tutunmakta başarılı oldu: ETH için bir sonraki direnç seviyesi kaç dolar? Güncel ETH analizi!

  2 Ekim Güncel Bitcoin Fiyat Analizi: BTC için Bir Sonraki Fiyat Hedefi Nedir?

  Bitcoin fiyatı Ekim ayının ilk haftasına yükseliş ile başladı: Bitcoin'in bir sonraki hedefi ne olacak? BTC'nin güncel destek ve direnç seviyeleri!

  1 Ekim Güncel Polygon (MATIC) Fiyat Analizi: MATIC Coin Yükseliş Rallisi mi Başlatıyor?

  Polygon (MATIC), son 24 saat içerisinde önemli bir direnç seviyesini aşarak yükselişe geçmiştir: MATIC coin yükseliş hareketini sürdürecek mi?

  1 Ekim Chainlink (LINK) Fiyat Analizi: LINK Coin Bu Desteğe Tutunamazsa Yükseliş Hareketi Sonlanabilir!

  Chainlink (LINK) son zamanlarda oluşturduğu yükseliş trendini bozmaya yakın görünüyor: Bu destek tutunamazsa LINK coin daha fazla düşebilir!

  OGN Kritik Direncin Üzerine Tutunamadı! Şimdi Ne Olacak? Güncel OGN Coin Analizi!

  Origin Protocol (OGN) son 24 saatte %20'den fazla artış göstermiş ve dikkatleri çekmeyi başarmıştır: OGN'nin yükselişe devam etmesi için bu direnci aşması gerekiyor!
  Celal MUTLU
  Celal MUTLU
  Celal Mutlu, genç yaşta ilgi duymaya başladığı kripto para, borsa ve sosyal medya dünyasında elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ'a yardımcı oluyor. Okurlara ulaşırken danışmanlıklar vererek sosyal içeriklere kendi dokunuşlarını yapıyor.

  Bloomberg, Spot Bitcoin ETF’lerinin Durumunu Güncelledi: SEC, Tüm Başvuruları Reddedebilir!

  Bloomberg'den gelen güncel bilgilere göre, SEC'in ertelediği spot Bitcoin ETF'leri başvuruları reddedilmeyi bekliyor ve 1 tanesi çoktan reddedili!

  SON DAKİKA: Japon Otomotiv Devi Honda, Bitcoin ve Ethereum Kabul Edecek!

  Japonya merkezli otomotiv devi Honda'nın Bitcoin ve Ethereum'u ödeme yöntemi olarak kabul edeceği haberleri piyasada yankı uyandırıyor!

  Geçtiğimiz Hafta Bitcoin Öncülüğündeki Kripto Fonları Sermaye Girişi Gördü!

  CoinShares'in yeni raporuna göre, geçtiğimiz hafta dijital varlık yatırım ürünlerindeki girişlere Bitcoin öncülük ederken, ETH en az sevilen altcoin oldu.