Bitcoin’de Halving Yaklaşırken, Yatırımcılar BTC’lerini Borsalardan Çekiyor

  • Verilere göre, Bitcoin (BTC) kripto borsalardan çıkıp uzun vadeli yatırımcıların cüzdanlarına transfer ediliyor.
  • Firma, benzer birikim dönemlerinin diğer Bitcoin boğa piyasası döngülerinden önce geldiğini belirtiyor.
  • Glassnode’un verileri ayrıca Bitcoin’in likit olmayan arzının tüm zamanların en yüksek seviyesine (ATH) ulaştığını gösteriyor.

Son verilere göre, Bitcoin yatırımcıları BTC’lerini borsalardan cüzdanlarına çekiyor ve borsalardaki BTC bakiyesi son 5 yılın en düşük seviyesinde.

Yatırımcılar, BTC’leri Borsalardan Cüzdana Çekiyor

Verilere göre, Bitcoin (BTC) kripto borsalardan çıkıp uzun vadeli yatırımcıların cüzdanlarına transfer ediliyor. Glassnode, borsalardan istikrarlı bir BTC çıkışı oranının, HODLer’lar veya çok az satış geçmişi olan kuruluşlar tarafından önemli bir Bitcoin birikim dalgasına işaret ettiğini söylüyor;

“BTC arzı borsalardan, madencilerden ve balina cüzdanlarından çıkmaya ve HODLer varlıklarının her boyuttaki cüzdanlarına sağlıklı bir hızda gitmeye devam ediyor.”

Firma, benzer birikim dönemlerinin diğer Bitcoin boğa piyasası döngülerinden önce geldiğini belirtiyor.

Glassnode’un verileri ayrıca Bitcoin’in likit olmayan arzının tüm zamanların en yüksek seviyesine (ATH) ulaştığını gösteriyor. Bitcoin’in likit olmayan arzı, geçmişte her zaman en az coinlerinin %75’ini tutan varlıkların sahip olduğu BTC miktarını ifade etmek için kullanılan bir terimdir. Glassnode şunları aktardı;

“Bu gözlem, borsa bakiyeleri ile harcamaya ilişkin neredeyse hiç geçmişi olmayan cüzdanlarda tutulan coin miktarı arasındaki ayrışmayı desteklemektedir. Likiditesi düşük olan arz bu hafta 15,2M BTC ile yeni bir ATH’ye ulaşırken, borsa bakiyeleri 2,3M BTC ile Ocak 2018’den beri en düşük seviyeye geriledi.”

Bitcoin’in bir sonraki yarılanma etkinliği, her dört yılda bir gerçekleşir ve tahmini olarak önümüzdeki yılın 14 Nisan’ında gerçekleşecektir. Bu etkinlikte, madencilere verilen yeni BTC miktarı blok başına 6,25 Bitcoin’den 3,125 Bitcoin’e indirilecektir.

Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

Exit mobile version