Bitcoin’de Düşüş İhtimaline Yığılmalar Devam Ediyor! 7 Bin Dolar Gözeten Shortcular Terste Kalabilir mi?

Santiment: Bitmex’teki trader’lar Bitcoin (BTC)’i açığa satıyor!

Ünlü analiz şirketi olan Santiment, son tweetlerinden birinde paylaştığı bilgilere nazaran, Bitmex yatırımcıları Bitcoin’i short yaparak fonlama oranını negatif seviyede tutmaya devam ediyor. İşte bu yüzden analistler, Bitcoin’in tekrar üst gitmesini bekleyenler için bunun mükemmel bir işaret olduğunu söylüyor. Santiment tweet’ine nazaran, Bitmex‘teki trader’lar Bitcoin’i geçen yıl Nisan ayından bu yana en fazla short oranda tutarak büyük ölçülerde açığa satış yapmaya devam ediyor.

Kaynak: Santiment

Twitter kullanıcısı “Bitcoin Backer”, short pozisyonlarının genel olarak en büyük kripto parada 4.000 – 7.000 dolar düzeylerinde hedefleme yaptığını belirtiyor. Tabi bu yalnızca ilgili analistin, short açarken uzun vadeli Bitcoin’in ana destek seviyelerine tekabul ediyor. Ayrıca diğer analistler, ayıların en son Mart 2020’de Çin salgını patlak verdikten sonra kendilerine bu kadar güvendiklerini belirtiyor. Her iki kaynak da, geçen yıl yapılan büyük satışlardan sonra Bitcoin’in 65.000 dolarlık fiyat seviyelerine ilerlemeye başladığını da söylüyor. Buradaki matematik aslında biraz basit çünkü kaldıraçlı hizmet sunan borsaların para kazanabilmesi için yığılmaları terste bırakacak şekilde fiyat manipülasyonu gayet olasıdır, bu bilgi de Coin Otağ’dan siz değerli okuyucularımıza verdiğimiz önemli bir bilgidir ancak yalnızca bunu ele alarak yatırım yapmanız da doğru değildir. Bu bir yatırım tavsiyesi değildir ve öyle de algılanmamalıdır.

Short Pozisyoncular 4.000 – 7.000 dolar aralığını bekliyor! Teknik Bilgiler ise yükselişe işaret ediyor

Short‘lar fonlama oranını negatif tutuyor. Santiment grafiği, fonlama oranındaki her büyük düşüşün akabinde Bitcoin fiyatının yükselmeye başladığını gösteriyor. Ajansın analistleri şunları belirtiyor:

Kalabalık FUD’a kapılmaya başladığında fiyatlar artma eğilimindedir.

Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Exit mobile version