Diğer
  Ana SayfaHaberBitcoin'de Bu Destek Hattı Hala Aktif: Bunun Anlamı Nedir?

  Bitcoin’de Bu Destek Hattı Hala Aktif: Bunun Anlamı Nedir?

  -

  • Verilere göre, BTC’nin yükseliş ivmesini sürdürebilmesi için bu çizginin kırılmaması gerekmektedir.
  • Gerçekleşen fiyat, dolaşımdaki her bir Bitcoin’in en son hareket ettiği fiyatla aynı değerde olduğunu varsayarak kripto para biriminin toplam değerini hesaplar.
  • 1-3 aylık dönemde gerçekleşen fiyatı gösteren grafikte, son zamanlarda sürekli bir yükseliş eğilimi görülüyor.

  On-chain verileri, 1-3 aylık Bitcoin yatırımcılarının maliyet bazında son zamanlarda fiyata destek sağlamaya devam ettiğini gösteriyor.

  BTC Bir Kez Daha Bu Destek Hattından Sekti!

  Bitcoin (BTC)

  Verilere göre, BTC’nin yükseliş ivmesini sürdürebilmesi için bu çizginin kırılmaması gerekmektedir. Bu çizgi, Bitcoin’in toplam değerini hesaplamak için bir Bitcoin kapitalizasyon modelinden türetilen bir metrik olan “gerçekleşen fiyat”tır.

  Gerçekleşen fiyat, dolaşımdaki her bir Bitcoin‘in en son hareket ettiği fiyatla aynı değerde olduğunu varsayarak kripto para biriminin toplam değerini hesaplar. Bu, geçerli spot fiyatını kullanan piyasa değerinden farklıdır. Bu metrik, madeni paralarını satın alan ortalama yatırımcının fiyatı olarak önemlidir.

  Gerçekleşen fiyat, genel olarak piyasa genelinde geçerlidir ancak aynı zamanda sektörün belirli bir kısmı için de belirlenebilir. Bu konudaki mevcut tartışmada, kripto paralarını 1 ila 3 ay önce satın alan yatırımcıların oluşturduğu bir çıkar grubu bulunmaktadır.

  Aşağıdaki grafik, bu belirli gruptaki Bitcoin gerçekleşen fiyatındaki eğilimi göstermektedir:

  bitcoin-gerçekleşen-fiyat

  1-3 aylık kohort, Bitcoin piyasasının “kısa vadeli tutucu” (STH) grubunun bir parçasıdır. STH’lar, madeni paralarını son 155 günden daha kısa bir süre önce satın alan tüm yatırımcıları içerir.

  1-3 aylık dönemde gerçekleşen fiyatı gösteren grafikte, son zamanlarda sürekli bir yükseliş eğilimi görülüyor. Bu durum, kripto para biriminin fiyatının da artmasından dolayı doğal olarak gerçekleşiyor.

  BTC yatırımcıları, kripto paralarını son 3 ay içinde aldıkları için, maliyetlerin varlık fiyatındaki eğilimi biraz gecikmeli de olsa takip edecektir.

  Ancak grafikte ilginç olan nokta, fiyatla etkileşimdir. Ayı piyasası devam ederken, kripto para biriminin fiyatının bu noktada direnç gösterdiği görülüyor.

  Bunun olası nedeni, genellikle ayı piyasasında zararda olan bu yatırımcıların, fiyatın maliyet temelini (gerçekleşen fiyatları) geçtiği zaman toplu olarak satışa katılmaları olabilir. Bu şekilde kayıplardan kaçınabilecekleri için, böyle bir dönemde ideal bir çıkış fırsatı gibi görünebilir.

  Ancak, bu yılın başından beri, 1-3 aylık dönemin gerçekleşen fiyatı varlığa destek sağladığından, modelin tersine döndüğü görülüyor.

  Görünüşe göre bu yatırımcılar, fiyatın yakın gelecekte yükseleceğine inandıkları için şu anda maliyet esasına dayalı olarak karlı bir alım fırsatı olarak görüyorlar.

  Şu anda, bu dönemin gerçekleşen fiyatı, Bitcoin’in dünkü sıçrama seviyesi olan 26.600 dolar civarında. Çizgi hala destek olarak göründüğü için, bu grup yatırımcıların yükseliş inancını henüz kaybetmediği anlaşılıyor.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.
  Celal MUTLU
  Celal MUTLU
  Celal Mutlu, genç yaşta ilgi duymaya başladığı kripto para, borsa ve sosyal medya dünyasında elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ'a yardımcı oluyor. Okurlara ulaşırken danışmanlıklar vererek sosyal içeriklere kendi dokunuşlarını yapıyor.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  Ethereum Bu Seviyeyi Geçmeli! Güncel ETH Analizi

  Ethereum'un saatlik fiyat grafiği incelendiğinde direnç bölgesinde olduğunu gözlemliyoruz. ETH'nin belirli seviyelerdeki kapanışları ve destek aralığından dönüşü, yükseliş hareketinin devamını sağlayabilir. Ancak fiyatın belirli bir direnci aşması gerekmektedir.

  Jim Cramer, SEC’in Binance Borsasına Açtığı Davayı Değerlendirdi

  Eski hedge fon yöneticisi ve TV ünlüsü Jim Cramer, SEC'in Binance borsasına açmış olduğu dava için değerlendirmelerde bulundu.

  Bitcoin Yükseliş Trendini Başlatacak Mı? Güncel BTC Analizi

  Bitcoin'in fiyat grafiğini incelediğimizde, yaklaşan direnç seviyesi ve üçgen formasyonunun etkisi göze çarpıyor. Ayrıca belirtilen destek ve direnç bölgeleri arasında fiyat hareketlerinin şekillendiği görülüyor.

  SEC Başkanı Gary Gensler, Bitcoin Borsası Coinbase Hakkında Konuştu

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler, kripto para sektörü hakkında yorumlamalarda bulundu.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler