bitcoin btc

“Bitcoin’de (BTC) Yakın Zamanda Bir Yükseliş Hamlesi Beklemeyin”

Popüler bir kripto para birimi analisti yatırımcılara Bitcoin (BTC) konusunda tavsiyelerde bulundu.

Reklam
binance

Trader Dave the Wave, Bollinger bantlarının genişliğine göre Bitcoin’in mevcut konsolidasyon aşamasının muhtemelen 2020’nin son çeyreğine kadar devam edeceğini söylüyor.

Reklam

Yatırımcılar bir varlığın oynaklık seviyesini belirlemek için Bollinger bantlarını kullanıyorlar. Volatilite azaldığında, üst ve alt bantlar genişler, volatilite artmak üzereyken, bantlar daralır.

Bir Bitcoin analisti ve JPMorgan’un eski başkan yardımcısı olan Tone Vays da BTC’nin yakın zamanda büyük bir yükseliş hareketi yapmayacağına inanıyor. Trader, BTC’nin 2021’in başlarındaki büyük bir moladan önce 6.000 ile 10.000 dolar arasında işlem görmeye devam etmesini bekliyor. Ancak Vays, önde gelen kripto para biriminin negatif potansiyele sahip olduğunu ve beklenen artıştan önce 7.000 dolara düşebileceği konusunda uyarıyor.

Kripto para piyasasının mevcut oynaklığına rağmen, Bitcoin boğaları BTC fiyatının nihayetinde yükseleceği konusunda iyimser kalıyor. Bitcoin’in geleceği hakkında yakın zamanda yayınlanan bir analize göre; BTC fiyatı yaklaşık on yıl içinde 397.000 dolara yükselebilir.

CoinOtag’ı ayrıca TwitterFacebookTelegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Enes Ergovan
Enes Ergovan, 1999 yılında Ankara'da doğdu. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesin'de öğrenci olan Enes, yatırımlarının yanı sıra sosyal medya sektöründe de çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Ergovan, coinotag.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.