Bitcoin’de Beklenen Kırılma Gelecek Mi?

 

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Bitcoin’de fiyatlar iyice daralıp sıkışmış vaziyetteyken bu hafta Bitcoin’de ve altcoinlerde nasıl bir yön olabilir bunları değerlendirmeye çalışacağız.

Piyasa Kararsızlığını Sürdürüyor!

Kripto para marketi kararsızlığını sürdürüyor. Bu kararsızlığın en temel sebebi ise piyasaya yeni paranın girmeyişi. Yeni paranın girme sebeplerinden birisi çoğu yatırımcının yeni hareketler beklemesi ve yeni yatırımcıların da ilgisini çekecek medyatik haberlerinin iyice azalması. Bitcoin‘in fiyatı rekor seviyeye olan 64.804$ dolara ulaştıktan sonra yaklaşık yüzde %50 düşerek 30.000$ dolar seviyelerine gelmesi ve bazı yeni yatırımcıların ciddi zarar etmesi bu dönemde gelecek olan yatırımcıların da gözünü korkutuyor. Önümüzdeki haftada ise Bitcoin’ yönü henüz belli olmasa da sert bir hareket yapması bekleniyor. Diğer bir yandan ise Grayscale hisselerinin de önümüzdeki hafta satış kilidinin açılmasının piyasayı ne yönde etkileyeceği de merak konusu. Kısaca Grayscale meselesini şöyle özetleyelim; 6 ay önce büyük yatırımcılar yaklaşık 38.000$ dolar civarından Bitcoin satın alıp Grayscale yatırım fonuna verdiler. Grayscale’de yatırımcılara hemen hemen Bitcoin fiyatına yakın ilerleyen GBTC hisseleri verdi. Burda ki sorun GBTC hisselerinin Bitcoin fiyatından yüzde 10 düşük olması yani Grayscale yatırımcılarının da yine yüzde 10 zararda olmaları. Kilitler açılınca piyasanın da ne yöne ilerlediğini, ilerleyen günlerde göreceğiz.

Bitcoin’de Yön Belli Olacak Mı?

Yatrımcılar Neden Bitcoin Satıyor?
Yatrımcılar Neden Bitcoin Satıyor?

Altcoinler, Bitcoin ile paralel ilerliyor; oluşan simetrik üçgen formasyonu olsun , düşeni kırma denemeleri olsun oldukça benzer bir şekilde seyir halindeler. Bu yüzden altcoinlerin değerlendirmelerine geçmeden önce ilk olarak Bitcoin’in değerlendirilmesiyle başlayalım.

Bitcoin’de Simetrik Üçgen Formasyonu

Bİtcoin’ oluşan simetrik üçgen formasyonu

Bitcoin’de oluşan simetrik üçgen formasyonu gittikçe daralmaya başladı. Önümüzdeki hafta oluşan bu daralmanın ne yöne ilerleyeceğini takip etmekte fayda var çünkü kırılımın geldiği yönden piyasada sert bir hareket beklentisi mevcut. İlk senaryomuzda, kırılım yukarı yönlü olursa ilk hedefi oldukça güçlü bir direnç bölgesi olan 41.500$ dolar seviyesidir. Bu yukarı yönlü kırılım gerçekleşir ve piyasada büyük yatırımcılarda olumlu spekülasyonlar haber yaparsa altcoinlerin yeşillenmesi kaçınılmaz senaryo olur. Eğer ki kırılım aşağı yönlü gerçekleşirse olası bir çöküş senaryosu mevcut. Bu senaryoda ise Bitcoin fiyatının 30.000$ dolar seviyesine inmesi bekleniyor. 30.000$ dolar seviyesinin de kırılmasıyla fiyatların daha da aşağı inme olasılığı mevcut.

Bitcoin’de Omuz Baş Omuz Formasyonu

Bitcoin’de omuz-baş-omuz formasyonu

Yukarıda bahsettiğimiz gibi simetrik üçgenimiz aşağı yönlü bir kırılım yaparsa Bitcoin’in 30.000$ dolar civarına inmesi bekleniyor. Geçtiğimiz haftalarda da bir kaç defa bu fiyatlar bu noktaya temas etmişti. Bu hafta ise piyasanın sert bir hareket beklentisine karşı omuz-baş-omuz formasyonun çalışıp fiyatın 30.000$ altına daha düşebileceği düşüncesi var. Bu olumsuz senaryonun hedefi gerçekleşirse 19.000$’e kadar güçlü bir desteğimizin olmaması, olası senaryoda çoğu yatırımcının canının yanacağını gösteriyor. Kişisel kanaatim bu hafta bu senaryonun gerçekleşmeyeceği yönünde. Yinede tedbiri elden bırakmamak gerektiğini hatırlatmak isteriz.

0 0 Oylar
İçeriği Oyla

Güncel analiz ve haberlerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin, Telegram ve Analiz kanalımıza katılın!

Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on linkedin
LinkedIn
Share on facebook
Facebook