Bitcoin’den yüzde 15 bin kazanan şirket: DeFi hareketi yeni başlıyor

bitcoin Morehead

Risk sermayesi şirketi Pantera Capital, DeFi’deki inanılmaz artışların ardından yatırımcılarına büyük kazançlar sağlıyor.

Pantera Dijital Varlık Fonu, şirketin CEO’su ve ortak yatırım görevlisi Dan Morehead ve diğer ortak yatırım görevlisi Joey Krug’a göre, 27 Temmuz itibariyle yüzde 86 oranında arttı.

Yatırımcılara gönderilen son bir bültende yöneticiler, ICO Fonlarının yüzde 60 arttığını ve Bitcoin fonlarının yüzde 43 kazandığını belirtti.

Morehead ve Krug’a göre, Dijital Varlık Fonu’nun şu ana kadarki olağanüstü performansındaki en büyük faktör, merkezi olmayan finansman olan DeFi’dir:

“Pantera Dijital Varlık Fonu, Bitcoin’in bu yıl itibariyle“ değer tutma aracı ”görevini unutmuş ve büyük bir büyüme kaydeden DeFi ekosisteminin tamamlayıcı varlıklarına kapılarını açtı”

“Önümüzdeki yıllar için iyimseriz”

Yöneticiler, DeFi’ye olan büyük talebin ana nedeninin dijital varlıkların ödünç alınabileceği ve kredi olarak verilebileceği olduğunu belirtti. Bununla birlikte, Morehead ve Krug, DeFi protokollerinin ana akım adaptasyona geçmeden önce artırılabilirlik, daha iyi bir altyapı ve daha kolay fiat para geçişleri olması gerektiği konusunda da uyardı. İki yönetici de Matic Network, bloXroute, Starkware, Wyre ve Alchemy gibi bu konuda iyileştirmeler üzerinde çalışan birkaç projeyi vurguladı:

“Bu süreçte kaydettiğimiz engellere ve ilerlemeye bakarak önümüzdeki yıllarda iyimser olduğumuzu söyleyebiliriz”

Öte yandan, şirketin ICO Fonu DeFi “akıllı emtia para projesi” Ampleforth’da (AMPL) erken yatırımcı olmaktan da faydalandı.

Bu yıl daha küçük kazançlar görmesine rağmen, Pantera’nın Bitcoin Fonu uzun vadeli yatırımcılara güven verdi. Yedi yıllık ömrü boyunca, fon aynı dönemde Bitcoin’den daha iyi performans gösterdi ve net yüzde 15.140 ödeme yaptı.

CoinOtag’ı ayrıca TwitterFacebookTelegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Enes Ergovan
Enes Ergovan, yıllarca sosyal medya yöneticiliğinden aldığı önemli deneyimlerle kripto para ve piyasalara merak salan Enes Ergovan, sektörel yazılar yayınlamaya devam ederken sosyal medya sektöründe de çalışmalar yürütüyor. Enes Ergovan, coinotag.com'da editör olarak sektörel bazda yazılar paylaşıyor.