Bitcoin Yükseliş Rallisini Başlatmaya Hazır Ancak Bu Koşulu Karşılaması Gerekiyor!

  • Piyasa coşkusu hafifledikçe, önde gelen kripto para birimi şu anda token’ın bir sonraki hareketi üzerine spekülasyon yapan birçok yatırımcıya sahip bir piyasa düzeltmesi yaşadı.
  • TD sıralı gösterge tarafından üretilen alım sinyalini onaylamak için Bitcoin’in bu haftayı 25.600 doların üzerinde tamamlaması gerekmektedir.
  • Yazının yazıldığı sırada Bitcoin, 26.136,30 dolar seviyesinde işlem görüyor ve son yedi günde %1,64’lük fiyat artışı yaşamış durumda.

Bitcoin fiyatı yükseliş için hazır ancak bu hafta fiyatını koruyarak iyi bir kapanış yapması gerekiyor; BTC için hedef neresi?

Bitcoin Fiyatı Bu Hafta Konumunu Korumalı

Bitcoin (BTC), bu hafta ilk kez 26.000 doların üzerinde işlem görerek %5’in üzerinde bir artış kaydetti. Bu fiyat artışının büyük katkılarından biri, 1,45 trilyon dolarlık varlık yöneticisi Franklin Templeton’ın Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) spot Bitcoin ETF’si için başvuruda bulunmasının olumlu bir duygu artışına neden olmasıydı.

Ancak piyasa coşkusu hafifledikçe, önde gelen kripto para birimi şu anda token’ın bir sonraki hareketi üzerine spekülasyon yapan birçok yatırımcıya sahip bir piyasa düzeltmesi yaşadı. Bu konuda popüler kripto analisti Ali Martinez, BTC yatırımcıları için bir alım sinyali buldu. Ancak belirli koşulların karşılanması gerekmektedir.

Ali Martinez’in Salı günü attığı bir X gönderisine göre, TD sıralı gösterge, Bitcoin’in haftalık grafiğinde bir alım sinyali üretti. Bu nedenle BTC, son 30 günde piyasa değerinin yaklaşık %10,85’ini kaybettikten sonra bir fiyat rallisi için hazır olabilir.

TD sıralı gösterge, trend yorgunluğunun ve fiyatın tersine dönme zamanını belirlemek için kullanılan bir teknik analiz aracıdır. Ancak Martinez, son tahminine bir şartın olduğunu belirtiyor.

TD sıralı gösterge tarafından üretilen alım sinyalini onaylamak için Bitcoin’in bu haftayı 25.600 doların üzerinde tamamlaması gerekmektedir. Bu koşulu yerine getirdikten sonra analist, BTC’nin önümüzdeki haftalarda 28.350 dolar ila 31.800 dolar arasında işlem görebileceğini tahmin ediyor.

ABD’de Enflasyon Verileri Açıklandı

Diğer haberlerde, birçok BTC yatırımcısı ve kripto yatırımcısı, Amerika Birleşik Devletleri’nin aylık Tüketici Fiyat Endeksi (CPI) veri raporunu yayınlamasını bekliyordu. Bu rapor, bir sepetteki mal ve hizmetlerin fiyatındaki değişikliği ölçen ve enflasyonun popüler bir göstergesi olan bir endekstir. Açıklanan CPI raporuna göre yıllık enflasyon %3,7 olarak gerçekleşti. Beklenti %3,6 seviyesindeydi.

Yazının yazıldığı sırada Bitcoin, 26.136,30 dolar seviyesinde işlem görüyor ve son yedi günde %1,64’lük fiyat artışı yaşamış durumda. Aynı zamanda token’ın günlük işlem hacmi %24,19 düşerek şu anda 14,83 milyar dolar değerinde.

Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

Exit mobile version