Ana SayfaKripto Para AnalizleriBitcoin Yorum Analizi: BTC Düşen Kama Deseniyle 10k'yı Bulabilir!

Bitcoin Yorum Analizi: BTC Düşen Kama Deseniyle 10k’yı Bulabilir!

-

  • Bitcoin fiyatı 9,500 $ ‘lık kalın bir direnişe neden oluyor, ancak boğalar 9,400 $’ ın üzerinde fiyat koruma konusunda kasıtlı.
  • Yükseliş uygun hacim desteği sağlandığı sürece, düşen kama deseniyle 10.000 doların anahtarıdır.

Bitcoin fiyatı 9.500 dolarlık satış baskısı ile mücadele ediyor. Bu seviyeyi aşmaya yönelik tüm girişimler, akut satış baskısı ile engellendi. Örneğin, Salı günü, Bitcoin boğaları fiyatı 9.500 doların çok üzerine çıkardı, ancak 9.600 dolardan kalın bir duvara çarptılar. Bir düzeltme, Bitcoin’i 9.250 $ desteğe geri gönderdi. Yazma sırasında BTC / USD 9.400 $ ‘ın biraz üzerinde toparlandı, ancak pazardaki satış baskısı hiçbir yere gitmedi.

Piyasa değerinin marjinal olarak (9.400 $) üzerinde bulunan Bitcoin, 4 saatlik grafikte 50 Basit Hareketli Ortalama’da (SMA) bir engelle karşı karşıya. Fiyat daha kuzeye doğru dönmeden önce, yükseliş momentumuna, belirgin bir azalan trend çizgisi getiren başka bir satıcı tıkanıklığı neden oluyor. Eğilim çizgisi (aşağıda tartışılan) düşen bir kama deseninin bir parçasını oluşturur.

BTC / USD 4 saatlik grafik

Tradingview tarafından BTC / USD fiyat grafiği

Teknik bir bakış açısından, Bitcoin genellikle düşüş eğilimli bir eğilim ile uğraşmaktadır. Göreceli Güç Endeksi (RSI) yönü aşağıya doğru değiştirerek düşüşlerin 9,250 $ ‘a kadar devam edeceğini gösteriyor (son destek). Öte yandan MACD, satın alma baskısının kendiliğinden olmadığını göstermektedir. Bu nedenle, Bitcoin’in 9.400 $ ‘ın üzerindeki kayıpları kontrol etmek için savaşma şansı var.

Sonuç olarak, düşen bir kama deseninin oluşumu yatırımcılara iyileşmenin nihayetinde geleceğine dair bir umut ışığı sunuyor. Eğer kamanın üstünde bir kırılma meydana gelirse ve Bitcoin uygun hacme sahipse , 9.600 $ ‘ın üzerinde ve 10.000 $’ a kadar olan seviyelerde yumuşak bir seyir görebiliriz. Bu arada, fiyatı 9.400 doların üzerinde tutmak boğaların önceliğidir.

CoinOtag’ı ayrıca TwitterFacebookTelegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

CoinOtag, sosyal medyadaki en hızlı haber sağlayıcınızdır.
Telegram kanalımıza katılarak haberleri ilk siz öğrenebilirsiniz. Unutmadan; bizleri "CoinOtag" aramasıyla Tiktok, Instagram, Facebook, CoinMarketCap, Binance ve Twitter'dan da takip edebilirsiniz! Bildirimleri açmayı unutmayın!
Enes ERGOVAN
Enes ERGOVAN
Enes Ergovan, yıllarca sosyal medya yöneticiliğinden aldığı önemli deneyimlerle kripto para ve piyasalara merak salan Enes Ergovan, sektörel yazılar yayınlamaya devam ederken sosyal medya sektöründe de çalışmalar yürütüyor. Enes Ergovan, coinotag.com'da editör olarak sektörel bazda yazılar paylaşıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON HABERLER

Bitcoin boğaları, bu haftanın 4.2 milyar dolarlık opsiyon vadesinden kar elde etmek için iyi bir pozisyonda!

31 Mart'ta 4,2 milyar dolarlık BTC opsiyonu sona eriyor ve kripto sektörüne karşı sert düzenleyici önlemlerin haftalar boyunca alınmasına rağmen, boğalar karlı konumda.

CoinEx’ten Finans Kullanıcılara Daha Fazla İşlem Seçeneği

CoinEx'in vizyonunu gerçekleştirmenin ikinci adımı, dünyanın her köşesinden yatırımcıların kripto varlık alım satımı ve yatırım yapmasına izin vermek için dil engellerini ve coğrafi sınırları ortadan kaldırmaktır.

CFTC Davası Rağmen Binance Coin (BNB) Büyük Fiyat Artışı Hazırlanıyor

Binance Coin (BNB) fiyatı, CFTC davası sonrası destek bulmaya çalışıyor ve büyük bir yükseliş hareketi başlatmayı hedefliyor.

Bitcoin (BTC): Lider para biriminin rallisi yakın zamanda sona erebilir, gizlenen ayılar ortaya mı çıkıyor?

Bitcoin [BTC], son üç ay boyunca fiyatları önemli ölçüde arttığı için oldukça ralli yapıyor. Ancak ayılar dişlerini gösteriyor. İşte detaylar.
- Sponsored -anonim-borsa
- Sponsored -anonim-borsa
- Sponsored -anonim-borsa

Güncel Analizler