Ana SayfaHaberBitcoin vs Bankalar: BTC Bankalara Karşı Yeni Zirvelere Ulaşıyor!

Bitcoin vs Bankalar: BTC Bankalara Karşı Yeni Zirvelere Ulaşıyor!

-

Bitcoin fiyatı, bankacılık sektöründeki çöküşün ardından yaklaşık 25.000 dolar civarında işlem görüyor. İnsanların kendi bankaları olmalarına izin veren ilk kripto para birimi, ABD ve dünya çapındaki banka koşulları ve çöküşleri arasında bankalara para kazanmak için bir şans verdi. Kesinlikle kaçırmayacağınız kripto fiyat grafiklerine daha yakından bakın.

Bitcoin Banka Hisselerine Göre Fiyatlanmış Yeni Zirveye Ulaşıyor

Bitcoin, Büyük Finansal Krizin ardından 2009’da hala belirlenemeyen Satoshi Nakamoto tarafından oluşturuldu. Genesis bloğunda gizli olan mesaj, The Times’ın ikinci banka kurtarma hakkındaki kapak hikayesini atıfta bulunuyor. Mesaj, Bitcoin’in görevini açıkça ortaya koydu: finansal sistemden üçüncü taraflarını kaldırın ve insanlığı kibir ve elitin etkisinden kurtarın.

Esas olarak, merkezsiz kripto para birimine dayalı protokol, herhangi bir aracı kurum olmadan kendi bankalarını oluşturmaya, varlıklarını saklamaya ve para gönderme ve almaya izin verir. Son bir hafta içinde, birkaç banka neredeyse çöktü ve bu, ilk kripto para biriminin lansmanından 14 yıl sonra yeni bir kurtarma oldu. Hikaye pek değişmiyor, hükümetler ve merkez bankaları krizlerin daha fazla gelişmesini durdurmak için çabuk harekete geçiyor.

Domino taşları gibi, birkaç banka ciddi sorunlarını açıkladı, Silicon Valley Bank, Silvergate, Signature Bank ve Credit Suisse arasında değişiyor. Her durumun arkasındaki faktörler farklı olsa da, sonuç aynıydı: müşteriler, mevduatları için bankalara güvenemeyeceklerini anladı. Signature Bank’ın hikayesi biraz daha karmaşık ve muhtemelen kripto ile ilgili olarak kapatıldı. Bu olayın başlamasından bu yana, Bitcoin ABD doları ve diğer uluslararası para birimleri karşısında bir fırtına oldu.

BTC banka hisselerine göre fiyatlandırıldı mı? İşte bu, gözlerinizi ayırmamanız gereken kripto fiyat grafiği.

Bitcoin versus Banks | BTCUSD on TradingView.com

Tarih Yazılırken Bitcoin’in BTC’si Cevap Oluyor

Yukarıdaki grafikteki aylık mumlar özellikle etkileyicidir. BTCUSD, CS hisselerine karşı yüzde 80, SBNY’ye karşı yüzde 95, SIVB hisselerine karşı yüzde 200 ve Silvergate’e karşı yüzde 650 artış gösterdi. BTCUSD’nin bu büyük bankalara karşı bu kadar sert yükselmesi son olarak Mayıs 2019’da oldu. Bitcoin fiyatı, büyük harekete karşı bankaların öncesinde yaklaşık beş ay önce ayı piyasasının altına inmişti.

Bu döngüde, BTCUSD en son Kasım 2022’de en düşük seviyesini yaptı. O zamandan beş ay sonra Nisan 2023 olacak ve bankacılık sektörüne karşı tekrar büyük hareketler görüyoruz. Kripto piyasasında potansiyel bir alt nokta işaret ediyor mu? Bu, ilk kripto varlığının bankaları yenmesinin tek yolu değil. Hatta 25.000 dolarlık bir madeni paraya karşın, Bitcoin, JP Morgan Chase ve Bank of America gibi dünyanın en büyük bankalarından daha büyük bir piyasa değeri ve toplam değere sahip.

Domino taşları bankacılık sektöründe devam edecek mi? Ve bu Bitcoin için yeni bir alıcı anlatısının başlangıcı olabilir mi? Gelecek ay kripto piyasasındaki trendi değiştirmek için kritik olacak.

 

CoinOtag, sosyal medyadaki en hızlı haber sağlayıcınızdır.
Telegram kanalımıza katılarak haberleri ilk siz öğrenebilirsiniz. Unutmadan; bizleri "CoinOtag" aramasıyla Tiktok, Instagram, Facebook, CoinMarketCap, Binance ve Twitter'dan da takip edebilirsiniz! Bildirimleri açmayı unutmayın!
Coin Otağ
Coin Otağhttps://coinotag.com/
Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON HABERLER

Bitcoin Likidasyonları, Traderların Dip Öncesinde 30.000 Dolara Vuracağı Umuduyla Kayboluyor

Bitcoin piyasa volatilitesi, yandan ticaretin boğa BTC fiyat tahminlerini yakın vadeli olarak soğutmasıyla sönüyor.

Federal Reserve, Custodia Bank’ı Kınayarak, Kripto Endüstrisini ve Kendisini Tehlikeye Attığını Söylüyor.

Federal Rezerv, Custodia Bank'ın Federal Rezerv Sistemi üyesi olma başvurusunu reddetme nedenlerini detaylandırdı.

Nasdaq, Q2’nin sonuna kadar kripto saklama hizmeti başlatmayı planlıyor.

New York'taki Nasdaq Borsası, Bloomberg'in 24 Mart'ta bildirdiğine göre ikinci çeyreğin sonuna kadar kripto saklama hizmeti sunmayı planlıyor.

Eski Coinbase CTO’su, ABD Dolarının Başarısız Olabileceğini Söyleyip Bitcoin’i Övüyor

Coinbase eski CTO'su Balaji Srinivasan, ABD Doları'nın (USD) çökemeyecek kadar büyük olmadığını ve Bitcoin'in (BTC) küresel rezerv para birimi olarak yerini almasını bekliyor.
- Sponsored -anonim-borsa
- Sponsored -anonim-borsa
- Sponsored -anonim-borsa

Güncel Analizler