Diğer

  Bitcoin ve Ethereum’daki On-Chain Verileri Ne Durumda? Daralma Devam Ediyor mu?

  • Önde gelen iki kripto varlığının -Bitcoin ve Ethereum – toplam düzeltilmiş on-chain işlem hacmi Ağustos ayında %6.3 azalarak 176 milyar dolara geriledi.
  • Ağustos ayında ihraç edilen stabilcoin arzı %2.2 daralarak 115.1 milyar dolara geriledi. Tether (USDT) ve Circle (USDC) piyasa paylarını hafifçe artırdılar.
  • Düzenleyici baskılara rağmen Binance, %73.4’lük bir payla lider konumunu koruyor. Coinbase %10.2 ile ikinci sırada, onu %5.3 ile Kraken takip ediyor.

  Bitcoin, Ethereum ve genel kripto para piyasasında güncel verilerde son durum nedir? Bitcoin ve Ethereum verileri, sessizliği yansıtıyor!

  Bitcoin ve Ethereum’un Güncel Durumu

  Bitcoin-Ethereum

  Önde gelen iki kripto varlığının -Bitcoin ve Ethereum – toplam düzeltilmiş on-chain işlem hacmi Ağustos ayında %6.3 azalarak 176 milyar dolara geriledi. Araştırmaya göre, Bitcoin’in aylık işlem hacmi %6.7 ve Ethereum’unki %5.7 düştü.

  Ayrıca, Mart ayından bu yana düşüşün yaşandığı beşinci ay ve on-chain işlem hacmi, geçen yılın aynı ayına göre %56 azaldı.

  adjusted-on-chain-volume-of-bitcoin-and-ethereum

  Yine de araştırmaya göre düzeltilmiş on-chain stablecoin hacmi Ağustos ayında %6.8 artarak 520.9 milyar dolara yükseldi. Ancak bu ölçü, Mart ayı rakamlarına göre yaklaşık %35 düşmüş durumda.

  Ağustos ayında ihraç edilen stabilcoin arzı %2.2 daralarak 115.1 milyar dolara geriledi. Tether (USDT) ve Circle (USDC) piyasa paylarını hafifçe artırdılar. Verilere göre kripto gelirleri de azaldı. Bitcoin madenci geliri Ağustos ayında %6.8 düşerek 805 milyon dolara, Ethereum staking geliri ise %7.5 azalarak 130 milyon dolara geriledi. Ethereum üzerindeki aylık NFT pazar hacmi %8 azalarak 391 milyon dolara düşerken, ikincil satışlar azaldı.

  Ayrıca merkezi borsa spot hacmi de %2.8 azalarak 261.6 milyar dolara gerileyerek Ekim 2020’den beri en düşük seviyeye ulaştı. Düzenleyici baskılara rağmen Binance, %73.4’lük bir payla lider konumunu koruyor. Coinbase %10.2 ile ikinci sırada, onu %5.3 ile Kraken takip ediyor.

  Kripto türev alım satımı da azalma gösterdi. Bitcoin vadeli işlemler açık pozisyon oranı veya henüz yerine konmamış sözleşme sayısı %14 düştü ve Ethereum sözleşmeleri %18 geriledi. Ayrıca, BTC aylık vadeli işlem hacmi %5.4 azalarak 603 milyar dolara, ETH vadeli işlem aylık hacmi %15.5 düşerek 264 milyar dolara geriledi.

  Eylül, kripto için genellikle daha önceki yıllarda kazançlardan daha fazla kayıp yaşanan sessiz bir aydır. Ancak kripto yatırımcısı ve Ethereum eğitimcisi Anthony Sassano olumlu bir şekilde yaklaşıyor. “Geç dönem kripto piyasası ayı piyasasından çoğu insan için daha kötüdür” dedi ve ekledi:

  “Bu, kripto döngüsünün “bir daha asla başka bir boğa piyasası olmazsa ne olur?” dönemi ve bu genellikle boğanın geri döndüğü zamandır.”

  Piyasanın Güncel Görünümü

  Hafta sonunda kripto piyasaları tekrar hareketsizliğe döndü ve toplam piyasa değeri 1.1 trilyon doların hemen altında seyrediyor. BTC şu anda gün içinde %0.35 artışla yaklaşık 26.000 doların hemen altında işlem görüyor.

  Ethereum ise son 24 saatte %0,26’lık hafif bir artışla 1.638 dolar seviyesinde işlem görmektedir. Ethereum’un işlem hacmi ise %20’lik bir artış göstermiştir.

  En son kripto para haberleri hakkında bilgilendirilmek için Twitter hesabımız ve Telegram kanalımız için bildirimleri açmayı unutmayın.

  HABERLER

  Kraken, Mt. Gox Bitcoin (BTC) Fonlarını 7 ila 14 Gün İçinde Dağıtacak

  Kripto para piyasası, Mt. Gox temsilcisinin Bitcoin (BTC) fonlarının...

  Mt. Gox Bitcoin Transferleri Keskin Fiyat Düşüşü ve 210 Milyon Dolarlık Likidasyona Neden Oldu

  Kripto para piyasası, yakın zamanda iflas eden Mt. Gox...

  Bitcoin, FED Başkanı Powell’ın Erken Faiz İndirimlerine İşaret Etmesiyle Yükseliyor

  Federal Reserve Başkanı Jerome Powell, son açıklamalarıyla gündeme damga...

  Güvenilir Borsa

  - Sponsorlu -ads-1

  Dogecoin (DOGE) Fiyatı ve Gelecek İhtimalleri!

  Dogecoin (DOGE)'in mevcut durumunu ve iyileşme potansiyelini piyasa zorlukları içinde keşfedin. Dogecoin yükselişe geçecek mi?

  Ethereum Fiyat Artışı: Kripto Analisti Önemli Bir Toparlanma Öngörüyor

  Ünlü kripto analisti Ali Martinez, önemli bir teknik göstergeye dayanarak Ethereum (ETH) için potansiyel bir toparlanma öngörüyor.

  Polkadot (DOT) Veri Analizi: Fiyata Etkisi Olacak Mı?

  Polkadot'un sosyal ve ağ etkinliği dikkate değer bir şekilde azaldı, ancak popülerliğini ve etkileşimini artırmak için çaba sarf ediliyor.

  BTC ve ETH Fiyat Analizi: Potansiyel Yükselişler ve Düşüşler

  Bitcoin ve Ethereum için sancılı bir haftada, uzmanlar her iki kripto para birimi için potansiyel toparlanmalar öngörüyorlar.

  Bitcoin Fiyat Analizi: $64K Seviyesine Geri Dönüş Mü?

  Bitcoin'in fiyatı hafif bir artış gösteriyor, ancak $64K seviyesini geri kazanmak için yeterli olacak mı? Yükseliş başlayacak mı?
  Coin Otağ
  Coin Otağhttps://coinotag.com/
  Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

  Kraken, Mt. Gox Bitcoin (BTC) Fonlarını 7 ila 14 Gün İçinde Dağıtacak

  Kripto para piyasası, Mt. Gox temsilcisinin Bitcoin (BTC) fonlarının dağıtımıyla ilgili en son güncellemelerle çalkalanıyor. Kraken, el konulan BTC'nin önümüzdeki 7 ila 14 gün içinde...

  Litecoin Düşen Kama Formasyonunu Kırdı: Yatırımcıların Son Artış Hakkında Bilmesi Gerekenler

  15 Temmuz'da Litecoin, düşen bir kama modelini kırarak önemli bir yükseliş momentumu gösterdi. Bu yeni model, artan alım baskısıyla fiyatın yükselebileceğine...

  Mt. Gox Bitcoin Transferleri Keskin Fiyat Düşüşü ve 210 Milyon Dolarlık Likidasyona Neden Oldu

  Kripto para piyasası, yakın zamanda iflas eden Mt. Gox borsasından yapılan devasa Bitcoin hareketiyle sarsıldı. Bu transferler, Bitcoin’in fiyatını önemli ölçüde etkileyerek likidasyonları tetikledi ve...