Bitcoin ve Ethereum Yatırımına İlgi Artıyor mu? BTC ve ETH Cüzdanlarının Analizi!

  • On-chain verilerinde gözlemlenen son bulgulara göre, Bitcoin ve Ethereum’a karşı ilgi artış gösteriyor ve bireysel yatırımcılar cüzdanlarındaki miktarı artırmaya başlıyor.
  • Bitcoin’in 0 olmayan cüzdan sayısı yani cüzdanında 0’dan yüksek miktarda BTC bulunduran cüzdanların sayısı tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşarak yeni bir rekor kırdı.
  • Bitcoin’deki rekorun ardından Ethereum cüzdanlarında da bir rekor görüldü. Ethereum cüzdanlarında bakiyesi 0 ETH olmayan cüzdanların sayısı 106,067,483 ile yeni bir rekor kırmıştır.

COINOTAG’ın incelediği Bitcoin ve Ethereum cüzdan metriklerine göre, BTC ve ETH yatırımında ilgi yükselişini sürdürerek yeni bir rekora ulaştı!

Bitcoin Cüzdanlarında Yeni Bir Rekor!

Bitcoin ve Ethereum fiyatları haftasonu etkisiyle düşük volatilite ile hareketlerini devam ettirirken, on-chain verilerinde gözlemlenen son bulgulara göre, Bitcoin ve Ethereum’a karşı ilgi artış gösteriyor ve bireysel yatırımcılar cüzdanlarındaki miktarı artırmaya başlıyor.

COINOTAG’ın veri analitik firması Glassnode’dan elde ettiği verilere göre bugün, Bitcoin’in 0 olmayan cüzdan sayısı yani cüzdanında 0’dan yüksek miktarda BTC bulunduran cüzdanların sayısı tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşarak yeni bir rekor kırdı. Sıfır olmayan BTC cüzdanlarının sayısı 49,138,848 seviyesine yükselerek ATH gerçekleştirmiş oldu.

Bu tarz bir eğilim, daha fazla yatırımcının Bitcoin’e yatırım yaptığını ve HODL ettiğini göstermektedir. Bitcoin fiyatındaki zorlu dönemlere ve düşük volatiliteye rağmen bakiyesi 0 BTC olmayan adresleri yükselmeye devam etmiştir.

Ethereum, Bitcoin’in izinde

Glassnode verilerine göre, Bitcoin’deki rekorun ardından Ethereum cüzdanlarında da bir rekor görüldü. Ethereum cüzdanlarında bakiyesi 0 ETH olmayan cüzdanların sayısı 106,067,483 ile yeni bir rekor kırmıştır. Verilere göre, bakiyesi 0 ETH’den fazla olan cüzdanların sayısı BTC metriğindeki sayının 2 katından fazladır.

BTC ve ETH’nin zor dönemler yaşamasına rağmen bu şekilde bir eğilim, yatırımcıların güveninin sarsılmadığını ve ekosistemin gittikçe büyüdüğünü göstermektedir. ETH’deki sayının, BTC’nin 2 katından fazla olmasının sebeplerinden biri ise merkeziyetsiz borsalarda ve benzeri merkeziyetsiz uygulamalarda ETH’nin yoğun bir kullanımının olması olabilir.

Bitcoin fiyatı son 24 saatte %0,30’luk bir artış ile 26.594 dolar seviyesine işlem görmektedir. Piyasa değeri ise 518 milyar dolar olarak gerçekleşmiştir. BTC’nin son 24 saatlik hacmi %40 düşerek 6.5 milyar dolara gerilemiştir.

Ethereum fiyatı ise son 24 saatte %0,27’lik hafif bir düşüş gerçekleştirmiş ve 1.631 dolar seviyesinde işlem görmektedir. Piyasa değeri 196 milyar dolar olarak gerçekleşmiştir. ETH’nin son 24 saatlik hacmi BTC’ye göre daha az düşmüş ve %35’lik bir azalmayla 2.6 milyar dolara gerilemiştir.

Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

Exit mobile version