Diğer
  Ana SayfaKripto Para AnalizleriBitcoin ve Ethereum Teknik Analizi: Fiyatlar Yükselişi Sürdürecek mi?

  Bitcoin ve Ethereum Teknik Analizi: Fiyatlar Yükselişi Sürdürecek mi?

  -

  • Bitcoin fiyatı 30 bin dolar üzerinde kalmayı başardı.
  • ETH boğaları başarılı olursa ETH daha yüksek seviyelere tırmanabilir.

  Bitcoin 30 bin 400 dolar üzerinde ve ETH 2100 dolar üzerinde işlem görmeye devam ediyor. Bundan sonraki süreçte ne olacak? Güncel fiyat analizi.

  Bitcoin (BTC)

  Bitcoin (BTC)

  Bitcoin (BTC), kripto para piyasalarının hafta sonuna başlamak için konsolide olduğu Cumartesi günü, 31.000 doların altına geri döndü. Cuma günü 31.005,61 dolar ile zirve yapan BTC/USD, günün erken saatlerinde 30.044,50 dolar ile düşük seviyeye geriledi.

  Dünkü zirve, Bitcoin‘in 7 Haziran’dan bu yana en yüksek seviyesine çıkmasıyla görünüşe göre boğaların kazançlarını koruma ihtiyacını doğurdu.

  btc-usd-coinbase

  BTC/USD Günlük Fiyat Grafiği

  Grafiğe bakıldığında, fiyat düşüşü, 14 günlük göreceli güç endeksi (RSI) 71,00 seviyesinde bir tavana çarpmasıyla gerçekleşti.

  Yazı yazıldığı sırada, endeks şu anda 70,18 seviyesinde ve bu, 68,00 seviyesindeki bir tabandan hafifçe yüksek. Eğer RSI 70’in altına düşerse, daha fazla boğanın yakın zamandaki karlarını korumak için daha önceki pozisyonları boşaltma ihtimali yüksek.

  Ethereum (ETH)

  Ethereum (ETH)

  Cuma günkü zirvesinden daha düşük olsa da, Ethereum (ETH) şu ana kadar $2.100’ün üzerinde seyretmeye devam etti. ETH/USD, gün içinde $2.049,08’lik bir dip seviyesine düştü ancak daha sonra toparlandı ve şu anda $2.103,18 seviyesinden işlem görüyor.

  Bu, dünün zirvesi olan $2.120,59’a kıyasla hafifçe daha düşük bir seviyedir ve ETH, geçen Mayıs ayından bu yana en güçlü noktasında işlem görüyor.

  eth-usd-coinbase

  ETH/USD Günlük Fiyat Grafiği

  Dünyanın ikinci en büyük kripto para birimi olan Ethereum, Bitcoin gibi RSI göstergesinde bir tavanla karşılaştı.

  Yukarıda belirtilen 75,00 direnç noktası Cuma gününe ulaşıldı ve endeks şu anda 74,88 seviyesinde takip ediliyor.

  Ethereum boğaları bu noktanın üzerine çıkabilirse, bu hafta sonu fiyatların $2.200’ye daha yakın bir seviyeye ilerleme olasılığı bulunuyor.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.
  Celal MUTLU
  Celal MUTLU
  Celal Mutlu, genç yaşta ilgi duymaya başladığı kripto para, borsa ve sosyal medya dünyasında elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ'a yardımcı oluyor. Okurlara ulaşırken danışmanlıklar vererek sosyal içeriklere kendi dokunuşlarını yapıyor.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  Ethereum Kritik Direncini Kıramaz ise 1700 Dolara Düşebilir

  Ethereum'un kısa vadeli teknik grafiği incelendiğinde, 1860 dolar direnç seviyesinin etkili olduğu ve fiyatın 1825 dolara kadar gerilediği görülüyor. Ancak, Ethereum'un 1860 dolar seviyesini aşmasıyla birlikte 1880 dolara doğru bir yükseliş hareketi bekleniyor.

  Bitcoin Fiyat Tahmini: Kritik Direnç Bölgesinde!

  Bitcoin'in fiyat analizi incelendiğinde, yakın direnç seviyeleri ve olası hareketler göz önünde bulundurulduğunda, kritik seviyelerin belirlendiği görülmektedir.

  Bitcoin (BTC) Arzı Hızla Batı’dan Doğu’ya İlerliyor

  ABD ve Batı'da sıkı düzenleyici önlemler devam ederken, Bitcoin'lerin büyük bir kısmı Doğu'ya doğru hareket etti.

  TCMB’nin Yeni Başkanı Hafize Gaye Erkan Oldu! Hafize Gaye Erkan Kimdir?

  Bugün yayınlanan resmi gazetede yer alan karara göre, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanlığı'na Hafize Gaye Erkan atandı.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler