Diğer

  Bitcoin ve Ethereum Opsiyonlarında Sona Erme Tarihi Yaklaştı: Veriler Neye İşaret Ediyor?

  • BTC fiyatı ve işlem hacimleri, spot Bitcoin ETF’lerinin listelenmesinden sonra bir darbe aldı, fiyatlar psikolojik seviye olan 40.000 doların altına düşerek 38.521 dolara kadar geriledi.
  • 26 Ocak’ta 93.588 BTC opsiyonunun, 3.7 milyar dolarlık notiyonel değerle sona ermesi bekleniyor ve put-call oranı 0.52.
  • Son 24 saatte toplam BTC vadeli işlem açık pozisyonları %0.41 artarak, son 4 saatte %0.60 artış kaydetti. BTC açık pozisyonu CME’de %2 düşerek 4.59 milyar dolara geriledi.

  Bitcoin ve Ethereum için aylık opsiyonların sona ermesi, piyasada nasıl bir etki yaratacak? Güncel veriler ile opsiyon sayıları!

  Bitcoin ve Ethereum Opsiyon Verileri

  bitcoin-btc

  Cuma günü küresel yatırımcılar, spot Bitcoin ETF’lerinin onaylanması ve listelenmesinin ardından ilk aylık vadenin gelmesiyle Bitcoin ve Ethereum fiyatlarında volatilite yaşayacaklar. BTC fiyatı ve işlem hacimleri, spot Bitcoin ETF’lerinin listelenmesinden sonra bir darbe aldı, fiyatlar psikolojik seviye olan 40.000 doların altına düşerek 38.521 dolara kadar geriledi.

  Kripto korku ve açgözlülük endeksi, 11 Ocak’ta 80 (aşırı açgözlülük) seviyesinden bugün 49 (tarafsız) seviyesine geriledi, bu da duygu üzerinde hızlı değişiklikler olduğunu gösteriyor. Özellikle, 26 Ocak’ta 93.588 BTC opsiyonunun, 3.7 milyar dolarlık notiyonel değerle sona ermesi bekleniyor ve put-call oranı 0.52. Maksimum acı noktası 41.000 dolar, bu da tüccarların satış baskısı altında olduğunu gösteriyor. Trader’lar, BTC fiyatının şu anda 40.059 dolar olan maksimum acı fiyatının altında işlem görmesi nedeniyle büyük volatilite bekleyebilirler.

  Son 24 saatte toplam BTC vadeli işlem açık pozisyonları %0.41 artarak, son 4 saatte %0.60 artış kaydetti. BTC açık pozisyonu CME’de %2 düşerek 4.59 milyar dolara geriledi, ancak Binance’de %1 artarak 4.11 milyar dolara çıktı. Ayrıca, toplam BTC opsiyon açık ilgisi 15 milyar dolar seviyesinde. Ayrıca, 26 Ocak’ta 929.432 ETH opsiyonunun, 2 milyar dolarlık notiyonel değerle sona ermesi bekleniyor ve put-call oranı 0.31. Maksimum acı noktası 2.300 dolar, bu da mevcut 2.220 dolarlık fiyatın üzerinde bulunuyor. Trader’lar, maksimum acı noktasının üzerinde bir iyileşme bekleyebilir, ancak diğer baskılar nedeniyle aniden fiyat değişikliği yaşanabilir.

  Bu arada, toplam ETH vadeli işlem açık pozisyonları 7.78 milyar dolar, son 24 saatte %0.56 düştü ve son 4 saatte %0.28 arttı. Binance, Bybit ve OKX gibi üç büyük ETH vadeli işlem borsasında önemli bir artış var. Popüler analist Michael van de Poppe, BTC’nin bu düzeltmenin son aşamalarına girdikçe volatilitenin azalacağını tahmin ediyor. Alçalan aralık hala 36-39K dolar, yakında Bitcoin halving’in başlamasıyla yukarı yönlü momentum olacak. Ancak analistler, BTC’nin 38.130 doların altına düşmesi durumunda büyük bir likidasyon uyarısında bulundular.

  Makro Trend İzleniyor

  Önümüzdeki birkaç gün, ABD Federal Rezerv faiz kararını etkileyebilecek bugünden itibaren bir dizi makro verinin açıklanması açısından kripto ve hisse senetleri için kritik. ABD’nin Q4’teki GSYİH büyümesi %2’ye kadar yavaşladı, altı çeyreğin en düşük büyümesi ve Q3’teki %4.9’luk büyüme oranından çok daha az. Fed’in sıkılaştırma kampanyası ekonomiye zarar verdi, ancak sıkı iş piyasası tüketici harcamalarına yeterli destek sağlıyor.

  Piyasalar ayrıca Cuma günkü ABD PCE enflasyon verilerini bekliyor, bu da merkez bankasının tercih ettiği enflasyon ölçütü. Piyasa, yıllık çekirdek PCE’nin %3’ten %3.2’ye düşmesini bekliyor. ABD 10 yıllık Hazine tahvili (US10Y), 4.16%’luk altı haftalık zirvelerdeydi ve ABD dolar endeksi (DXY), ekonomik performansı değerlendirmek için önemli ekonomik verileri beklerken 103.20 seviyesinde sabit kaldı.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

  HABERLER

  Bitcoin Fiyatı Şubat Ayını Güçlü Bir Şekilde Kapattı: Mart Ayında Ne Olacak?

  Bitcoin fiyatı Şubat ayında güç kazanarak 60 bin dolara ulaşmayı başardı; Mart ayında neler yaşanacak? Tahminler!

  Bitcoin Opsiyonları Bugün Sona Eriyor: Güncel On-chain Verileri!

  Bugün Bitcoin opsiyonları sona erecek; Opsiyon verileri ve güncel on-chain verileri BTC fiyatı için neye işaret ediyor?

  BlackRock, Spot Bitcoin ETF’sini, Brezilya’da Başlatmaya Hazırlanıyor

  Dünyanın en büyük varlık yöneticisi BlackRock, spot Bitcoin ETF'si IBIT'i Brezilya'da da başlatmak için harekete geçiyor.

  Hong Kong’daki Bitcoin ETF’sinin Yönettiği Varlıklar 100 Milyon Dolara Ulaştı!

  Hong Kong'daki Bitcoin Futures ETF'sinin yönettiği varlıkların miktarı 100 milyon dolara ulaştı; Hong Kong'da ilgi artıyor!

  Güvenilir Borsa

  - Sponsorlu -ads-1

  Reddit Haberi Matic Fiyatını Uçurdu! Güncel MATIC Analizi

  Coinotag Twitter'da Reddit'in Matic satın aldığını duyurdu, bu habere bağlı olarak Matic %7 yükseldi. Reddit, Bitcoin ve Ethereum'u bilançosuna ekledi ve sanal ürünlerin satışında Ether ve Matic'i ödeme olarak kabul ettiğini belirtti.

  KSM Coin Uzun Vadeli Yatırımcılara Göz Kırpıyor! Güncel KSM Analizi

  KSM'nin teknik analizine göre, 47$ desteğinin kaybı sonrasında düşüş trendi başladı. Yatırımcılar, 48.37$ - 47.58$ direnç aralığını izlemeli. Yükseliş trendinin güçlenebileceği ve hedefin 55$ olabileceği belirtiliyor.

  Solana Balinaları 75 Dolara Hazırlanıyor Olabilir Mi? Güncel SOL Analizi

  SOL, 12 saatlik grafikte 105.52$ desteğini kaybederek düşüş trendine girdi. Önümüzdeki günlerde 114$ seviyesinin üzerinde kapanışlar yapılamazsa, düşüş hareketi 75$ seviyesine kadar devam edebilir.

  AVAX Kritik Direncini Geçemezse Düşüş Sürebilir! Güncel AVAX Analizi

  AVAX, 12 saatlik grafikte 38.38$ desteğini kaybederek düşüş trendine girdi. Önümüzdeki günlerde 40.90$ seviyesinin üzerinde kapanışlar yapamazsa, düşüş hareketi 31.10$ seviyesine kadar devam edebilir.

  Bitcoin Yatırımcılarını Neler Bekliyor? Bitcoin’de Yükseliş Sürecek Mi? BTC Analizi

  Bitcoin, saatlik grafikte düşüş eğilimi gösteriyor. Haftalık grafikte ise kritik direnç seviyesi olan $53,270'e yakın işlem görüyor. Yatırımcılar direnç bölgesine yaklaşırken dikkatli olmalı ve piyasa
  Celal MUTLU
  Celal MUTLU
  Celal Mutlu, genç yaşta ilgi duymaya başladığı kripto para, borsa ve sosyal medya dünyasında elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ'a yardımcı oluyor. Okurlara ulaşırken danışmanlıklar vererek sosyal içeriklere kendi dokunuşlarını yapıyor.

  Bitcoin Fiyatı Şubat Ayını Güçlü Bir Şekilde Kapattı: Mart Ayında Ne Olacak?

  Bitcoin fiyatı Şubat ayında güç kazanarak 60 bin dolara ulaşmayı başardı; Mart ayında neler yaşanacak? Tahminler!

  Bitcoin Opsiyonları Bugün Sona Eriyor: Güncel On-chain Verileri!

  Bugün Bitcoin opsiyonları sona erecek; Opsiyon verileri ve güncel on-chain verileri BTC fiyatı için neye işaret ediyor?

  BlackRock, Spot Bitcoin ETF’sini, Brezilya’da Başlatmaya Hazırlanıyor

  Dünyanın en büyük varlık yöneticisi BlackRock, spot Bitcoin ETF'si IBIT'i Brezilya'da da başlatmak için harekete geçiyor.