Bitcoin ve Ethereum Fiyatı Sert Düştü: Daha Fazla Düşüş Gelecek mi?

  • Bitcoin (BTC), son 24 saat içinde yaşanan kitlesel satıştan etkilenen kriptolardan biriydi.
  • En büyük kaybı ise MATIC, EOS ve ADA yaşadı. Polygon (MATIC) fiyatı %26’dan fazla düşerek 0,60 doların altına gerileme gösterdi.
  • Teknik göstergeler, fiyatın önümüzdeki 24-48 saat içinde bir sonraki kritik destek seviyesi olan 25.270 dolara doğru düşeceğini göstermektedir.

Küresel kripto piyasa değeri son 24 saat içinde %5’ten fazla düştü. Bitcoin’de başlayan sert düşüş hareketleri beraberinde tüm kripto paraları da aşağıya çekti.

Kripto Para Piyasası Derin Düşüş Yaşadı

Küresel kripto piyasa değeri son 24 saat içinde %5’ten fazla düştü. Bu düşüşün ana nedeni, SEC’in Binance ve Coinbase’e yönelik saldırısıdır ve bu durum yazı saatine kadar toplam değeri yaklaşık 1,05 trilyon dolar seviyesine indirdi. Bitcoin (BTC), son 24 saat içinde yaşanan kitlesel satıştan etkilenen kriptolardan biriydi.

BTC’nin fiyatı son gün içinde %3 düşüşle 25.660 dolar seviyesinde işlem görüyor. Ayrıca, son fiyat hareketi önde gelen kriptonun haftalık performansını daha da olumsuz etkiledi. BTC’nin fiyatı son 7 günde %5,5 düştü.

Fiyatındaki 24 saatlik düşüşe rağmen, BTC bu süre zarfında en büyük rakibi Ethereum’u (ETH) %0,96 oranında geride bırakmayı başardı. Günlük işlem hacmi de %24,27 arttı. Sonuç olarak, BTC’nin 24 saatlik işlem hacmi basın 16,8 milyar dolar seviyesindeydi.

En büyük kaybı ise MATIC, EOS ve ADA yaşadı. Polygon (MATIC) fiyatı %26’dan fazla düşerek 0,60 doların altına gerileme gösterdi. EOS fiyatı %24’lük düşüşle 0,67 dolardan işlem görüyor. En büyük 8. kripto para birimi olan Cardano (ADA), %24 düşerek 0,24 dolar seviyesine gerileme gösterdi.

Teknik Açıdan Bitcoin’de Güncel Durum

Teknik açıdan bakıldığında, Bitcoin fiyatı son 24 saat içinde 26.200 dolarlık önemli destek seviyesinin altına düşmüş ve bu seviyenin altında işlem yapmaya devam etmiştir. Teknik göstergeler, fiyatın önümüzdeki 24-48 saat içinde bir sonraki kritik destek seviyesi olan 25.270 dolara doğru düşeceğini göstermektedir.

Yazı sırasında BTC, 9 günlük EMA çizgisi 20 günlük EMA çizgisinin altında konumlandırılmıştır. Bu, BTC’nin fiyatının kısa vadeli düşüş döngüsünde olduğunu ve önümüzdeki günlerde düşmeye devam edeceğini gösteren bir işarettir.

BTC’nin fiyatı önümüzdeki 24 saat içinde yukarıda bahsedilen 25.270 dolarlık destek seviyesinin altına düşerse, bir sonraki hafta 23.800 dolara kadar düşme riskiyle karşı karşıya kalacaktır. Ancak, boğalar, 25.270 doların altındaki bu potansiyel düşüşü bir alım fırsatı olarak değerlendirebilir ve böylece BTC’nin fiyatını tekrar önemli seviyenin üzerine çıkarmak için harekete geçebilir.

Diğer taraftan, BTC’nin fiyatı önümüzdeki 48 saat içinde bu fiyat seviyesinin üzerinde kalabilirse, bir sonraki hafta boyunca 25.270 ile 26.200 dolar arasında konsolide olabilir veya önümüzdeki birkaç gün içinde yükselme eğilimi gösterebilir. BTC’nin fiyatı yakın bir zamanda yükselirse, 26.200 doların üzerinde bir konumunu geri kazanabilir ve seviyeyi destek olarak tekrar çevirebilir.

Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Exit mobile version