Diğer
  Ana SayfaHaberBitcoin ve DXY Analizi: BTC vs DXY Korelasyonu Bozuldu!

  Bitcoin ve DXY Analizi: BTC vs DXY Korelasyonu Bozuldu!

  -

  • Bitcoin fiyatı düşüş hareketine devam edecek mi?
  • DXY Kritik Desteğine tutunabilecek mi?
  • Bitcoin ve DXY grafikleri yatırımcılara neleri gösteriyor?

  Bitcoin ve DXY Fiyat Analizi piyasalar için neler gösteriyor? Yükseliş Hareketlerine Başlayacaklar mı? Önemli Fiyat Hedefleri Hangi Bölgeler?

  Bitcoin Yükseliş Hareketine Başlayacak Mı? Güncel BTC Analizi!

  12 Saatlik Bitcoin Fiyat Grafiği Kaynak: TradingView

  12 Saatlik Bitcoin Fiyat Grafiği Kaynak: TradingView

  Bitcoin fiyatını 12 saatlik fiyat grafiğinde incelediğimizde, 26.100$ desteğinden alıcıların güçlü olması ile birlikte 26.600$ seviyelerine kadar yükseliş yaşadığı görülüyor.

  Bitcoin fiyatı analizde belirtilen 26.600$ seviyesinin üzerinde 4 saatlik ve günlük mum kapanışları yapması halinde, yükseliş hareketini 28.500$ seviyelerine kadar gerçekleştirebilir.

  BTC fiyatında özellikle 26.600$ seviyesinin üzerinde günlük mum kapanışları yapması çok önemlidir. BTC fiyatı 26.600$ seviyesinin üzerinde kaldığı sürece hedefi 28.500$ seviyesi olacaktır.

  Bitcoin 26.600$ seviyesinin altında günlük mum kapanışları yaparsa düşüş hareketine analizde belirtilen 25.200$ seviyelerine kadar devam edebilir.

  DXY Kritik Desteğine Tutunacak Mı? 

  2 Günlük DXY Fiyat Grafiği Kaynak: TradingView

  2 Günlük DXY Fiyat Grafiği Kaynak: TradingView

  DXY’nin fiyat grafiğini incelediğimizde, önemli destek bölgesi olan 100.72 – 101.43 seviyelerinin üzerinden güçlü alımlar ile birlikte 102.43 seviyesine ilerlemiş.

  DXY fiyatı 102.80 seviyesinin üzerinde günlük mum kapanışları yapması halinde, yükseliş hareketini devam ettirerek 105.83 seviyelerine kadar yükseliş trendini devam ettirebilir.

  DXY 105.83 seviyesinin üzerinde haftalık mum kapanışları yaparsa bir sonraki yükseliş hedefi 109 seviyesi olacaktır.

  Bitcoin ve DXY Korelasyonu!

  Bitcoin ve DXY Korelasyonu

  Bitcoin fiyat grafiğini ve DXY fiyat grafiğini incelediğimizde, ikisi arasında en önemli benzerliklerden bir tanesi şüphesiz ikisinin de günlerdir düşüş hareketi gerçekleştirdiği.

  DXY-BTC korelasyonu bir zamanlar birlikte hareketler gerçekleştirseler de, son zamanlarda bu korelasyon bozulmuşa benziyor.

  Bitcoin fiyatı son 3 gündür düşüş hareketi içerisindeyken, DXY grafiğinde son 6 günde yükseliş hareketleri görüyoruz.

  Birçok yatırımcı Bitcoin’in düşüş hareketini DXY’nin destek seviyesinden yükseliş hareketine bağlıyor. Aynı zamanda yatırımcıların ilgisinin Dolar Endeksine kaydığı görülüyor.

  Bunun en büyük nedenlerinden birinin Bitcoin fiyatının 19.000$’dan itibaren %60’dan fazla yükseliş yaparak 31.000$’a yükselmesi ve artık yatırımcıların Bitcoin fiyatının 25.000$ seviyesindeki kritik desteğine düşüş yapma ihtimalinin arttığı düşüncesinden dolayı olabilir.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.
  Crypto Vira
  Crypto Vira
  Alican, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican, Coin Otağ'ın Stratejik Medya Partneri olarak rol alıyor.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  Ethereum Bu Seviyeyi Geçmeli! Güncel ETH Analizi

  Ethereum'un saatlik fiyat grafiği incelendiğinde direnç bölgesinde olduğunu gözlemliyoruz. ETH'nin belirli seviyelerdeki kapanışları ve destek aralığından dönüşü, yükseliş hareketinin devamını sağlayabilir. Ancak fiyatın belirli bir direnci aşması gerekmektedir.

  Jim Cramer, SEC’in Binance Borsasına Açtığı Davayı Değerlendirdi

  Eski hedge fon yöneticisi ve TV ünlüsü Jim Cramer, SEC'in Binance borsasına açmış olduğu dava için değerlendirmelerde bulundu.

  Bitcoin Yükseliş Trendini Başlatacak Mı? Güncel BTC Analizi

  Bitcoin'in fiyat grafiğini incelediğimizde, yaklaşan direnç seviyesi ve üçgen formasyonunun etkisi göze çarpıyor. Ayrıca belirtilen destek ve direnç bölgeleri arasında fiyat hareketlerinin şekillendiği görülüyor.

  SEC Başkanı Gary Gensler, Bitcoin Borsası Coinbase Hakkında Konuştu

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler, kripto para sektörü hakkında yorumlamalarda bulundu.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler