Diğer

  Bitcoin ve Dijital Varlık Yatırım Ürünlerinde Sermaye Çıkışı Artış Gösterdi

  • Dijital varlık yatırım ürünleri geçen hafta kayıt altına alınan tüm girişleri sildi ve dijital varlık yatırım firması CoinShares’in yeni bir raporuna göre çıkış yaşadı.
  • 13 Ağustos’ta eski SEC avukatı John Reed Stark, SEC’in ABD’de spot tabanlı bir ETF’yi onaylamayacağına inandığını belirtti.
  • Geçen hafta kaydedilen girişlerle varlığın aylık çıkışı 101.9 milyon dolar olarak tespit edildi. Çıkış eğilimine devam eden Short-Bitcoin ürünleri de geçen hafta 2.2 milyon dolar çıkış yaşadı.

  Geçtiğimiz hafta Bitcoin ve altcoin yatırım ürünlerinde yoğun bir para çıkışı görüldü; Para çıkışlarının %76’sını BTC oluşturdu.

  Kripto Yatırım Ürünlerinde Sermaye Çıkışı Hızlandı

  cryptocurrencies

  Dijital varlık yatırım ürünleri geçen hafta kayıt altına alınan tüm girişleri sildi ve dijital varlık yatırım firması CoinShares’in yeni bir raporuna göre çıkış yaşadı. Rapor, dijital varlık yatırım ürünlerinin geçen hafta toplamda 55 milyon dolarlık çıkış yaşadığını ortaya koydu, bir önceki hafta ise 29 milyon dolarlık giriş kaydedilmişti.

  digital-asset-etp-net-new-assets-usd

  Geçen haftaki dev kaldıraç azaltma etkinliğinin yanı sıra, CoinShares, çıkışların “ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) ABD spot tabanlı bir ETF’ye izin verme kararının yakında olmadığını” vurgulayan son medya haberlerine bir “reaksiyon” olabileceğini düşündü.

  13 Ağustos’ta eski SEC avukatı John Reed Stark, SEC’in ABD’de spot tabanlı bir ETF’yi onaylamayacağına inandığını belirtti. Stark, Washington merkezli kâr amacı gütmeyen kuruluş Better Markets tarafından düzenleyiciye gönderilen bir mektuba atıfta bulundu.

  Better Markets’e göre, SEC, ETF başvurularını reddetmeli, çünkü spot BTC piyasaları:

  “Yaygın manipülasyon ve yıkama trading’i nedeniyle yapay olarak şişirilmiş alım satım hacimlerine, yüksek yoğunlaşmış ve Bitcoin ağını sürdürmek için seçilmiş bir grup birey ve kuruluşa dayanmaktadır.”

  Geçen haftaki çıkışların yanı sıra, CoinShares daha fazla olarak işlem hacimlerinin yılın ortalama seviyelerinin altında kaldığını buldu. Geçen haftaki panik satışları nedeniyle yönetim altındaki toplam varlıkların (AuM) değeri %10 düştü.

  Bitcoin en çok etkilenen oldu

  Bitcoin yatırım ürünleri, geçen haftanın çıkışlarının 42 milyon dolarını oluşturdu. Bu, gözden geçirilen dönemde piyasadan çıkarılan tüm paraların %76’sını temsil ediyordu.

  Yatırımcıların üç hafta boyunca para çekmelerini takiben, Bitcoin yatırım ürünleri, geçen haftaki girişleriyle Ağustos ayının ilk haftasında ilk kez giriş kaydettiler ve toplamda 27 milyon dolar tutarında oldu. Ancak geçen hafta kaydedilen girişlerle varlığın aylık çıkışı 101.9 milyon dolar olarak tespit edildi. Çıkış eğilimine devam eden Short-Bitcoin ürünleri de geçen hafta 2.2 milyon dolar çıkış yaşadı.

  Altcoinler etkilenmedi

  Geçen hafta alcoinler de çıkış yaşadı. CoinShares tarafından bildirildiğine göre önde gelen ikinci en büyük kripto para birimi Ethereum, 9 milyon dolarlık çıkış yaşadı ve bir önceki hafta 2.5 milyon dolarlık girişi tamamen sildi.

  Benzer şekilde, Polygon, Litecoin ve Polkadot gibi diğer alternatif kripto paralar da sırasıyla 900,000 dolar, 600,000 dolar ve 500,000 dolar çıkış yaşadı.

  En son kripto para haberleri hakkında bilgilendirilmek için Twitter hesabımız ve Telegram kanalımız için bildirimleri açmayı unutmayın.

  HABERLER

  Ripple (XRP) ve Litecoin (LTC) FOMO: Yüksek Ödüller Yüksek Riskler Taşıyor, Santiment Uyarıyor

  Kripto para piyasası, özellikle Bitcoin, Litecoin ve XRP, yüksek...

  Trump Haberi Ortasında Bitcoin (BTC) $64K’nin Üzerine Çıktı, MicroStrategy ve Coinbase Hisselerini Artırdı

  Şaşırtıcı bir gelişmeyle, Bitcoin (BTC) neredeyse bir ay sonra...

  Peter Brandt, Borsa Yatırım Fonu (ETF) Spekülasyonları Ortasında Ethereum (ETH) Fiyatının 5,600 Dolara Çıkacağını Tahmin Ediyor

  Ethereum’un fiyat hareketleri, finans analisti Peter Brandt'in yükseliş eğilimlerini...

  Güvenilir Borsa

  - Sponsorlu -ads-1

  Dogecoin (DOGE) Fiyatı ve Gelecek İhtimalleri!

  Dogecoin (DOGE)'in mevcut durumunu ve iyileşme potansiyelini piyasa zorlukları içinde keşfedin. Dogecoin yükselişe geçecek mi?

  Ethereum Fiyat Artışı: Kripto Analisti Önemli Bir Toparlanma Öngörüyor

  Ünlü kripto analisti Ali Martinez, önemli bir teknik göstergeye dayanarak Ethereum (ETH) için potansiyel bir toparlanma öngörüyor.

  Polkadot (DOT) Veri Analizi: Fiyata Etkisi Olacak Mı?

  Polkadot'un sosyal ve ağ etkinliği dikkate değer bir şekilde azaldı, ancak popülerliğini ve etkileşimini artırmak için çaba sarf ediliyor.

  BTC ve ETH Fiyat Analizi: Potansiyel Yükselişler ve Düşüşler

  Bitcoin ve Ethereum için sancılı bir haftada, uzmanlar her iki kripto para birimi için potansiyel toparlanmalar öngörüyorlar.

  Bitcoin Fiyat Analizi: $64K Seviyesine Geri Dönüş Mü?

  Bitcoin'in fiyatı hafif bir artış gösteriyor, ancak $64K seviyesini geri kazanmak için yeterli olacak mı? Yükseliş başlayacak mı?
  Coin Otağ
  Coin Otağhttps://coinotag.com/
  Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

  Ripple (XRP) ve Litecoin (LTC) FOMO: Yüksek Ödüller Yüksek Riskler Taşıyor, Santiment Uyarıyor

  Kripto para piyasası, özellikle Bitcoin, Litecoin ve XRP, yüksek volatilite ve yatırımcı heyecanı yaşıyor. On-chain analiz platformu Santiment'ten gelen son veriler, Ripple (XRP) ve Litecoin...

  Trump Haberi Ortasında Bitcoin (BTC) $64K’nin Üzerine Çıktı, MicroStrategy ve Coinbase Hisselerini Artırdı

  Şaşırtıcı bir gelişmeyle, Bitcoin (BTC) neredeyse bir ay sonra ilk kez 64.000 doların üzerine çıkarak ABD'deki son siyasi gelişmelerin etkisiyle yükseldi. Bu yükseliş, MicroStrategy ve...

  Peter Brandt, Borsa Yatırım Fonu (ETF) Spekülasyonları Ortasında Ethereum (ETH) Fiyatının 5,600 Dolara Çıkacağını Tahmin Ediyor

  Ethereum’un fiyat hareketleri, finans analisti Peter Brandt'in yükseliş eğilimlerini tespit etmesiyle birlikte kripto dünyasında heyecan yarattı. Brandt'in dikkatli analizi, Ethereum’un değerinde önemli bir artışı işaret...