Diğer

  Bitcoin ve Altcoin’ler Büyük Kan Kaybetti: Bu Düşüşün Sebebi Nedir? Daha Fazla Düşüş Olacak mı?

  • Kripto piyasası Asya saatlerinde büyük bir satış gördü ve küresel kripto piyasa değeri 1.57 trilyon dolara kadar %5 düşerek geriledi.
  • Popüler bir Bitcoin analisti, BTC fiyatının sadece 2 ayda iki katına çıkmasıyla, düzeltmenin çok şaşırtıcı olmadığını söyledi.
  • BTC fiyatının, potansiyel bir ralli öncesinde doldurulması gereken 39.7K dolarlık Bitcoin CME boşluğu nedeniyle daha fazla düşmesi bekleniyor.

  Bitcoin ve altcoin’ler büyük bir düşüş gördü ve yatırımcılar şok geçiriyor: Bu düşüşe hangi faktörler sebebiyet veriyor?

  Bitcoin ve Altcoin Fiyatları Çakıldı

  bitcoin-btc

  Kripto piyasası Asya saatlerinde büyük bir satış gördü ve küresel kripto piyasa değeri 1.57 trilyon dolara kadar %5 düşerek geriledi. Bitcoin fiyatı %7 düşerken, Ethereum (ETH), XRP, Solana (SOL), Cardano (ADA), DOGE ve SHIB gibi önde gelen altcoin’ler birkaç dakika içinde önemli satışlar kaydetti. Kripto Korku ve Açgözlülük Endeksi 82’den (aşırı açgözlülük) 80’e geriledi.

  Kripto piyasası düzeltmesi, piyasa ralliye devam ettikçe trader’lar tarafından bekleniyordu. Popüler bir Bitcoin analisti, BTC fiyatının sadece 2 ayda iki katına çıkmasıyla, düzeltmenin çok şaşırtıcı olmadığını söyledi. Özellikle ‘aşırı açgözlülük’ ve büyük makro olaylar sırasında, düzeltmeler ve geri çekilmeler daha fazla ralliyi doğrulamak için hayati öneme sahiptir.

  COINOTAG bu hafta yaklaşan bir düzeltme olasılığı konusunda ilk uyarıyı yaptı. BTC fiyatının, potansiyel bir ralli öncesinde doldurulması gereken 39.7K dolarlık Bitcoin CME boşluğu nedeniyle daha fazla düşmesi bekleniyor. CME ve Binance’te sırasıyla %5 ve %8’e kadar açık pozisyon likidite edildi.

  Bitcoin-CME-Futures-1D

  Ayrıca, CoinGlass verileri, bugün 12 Aralık’ta 400 milyon doların üzerinde büyük likidasyonu gösteriyor. Piyasa sadece bir saat içinde 354 dolarlık uzunları sildi. Son 24 saat içinde 119 binden fazla tüccar likidite edildi ve en büyük tek likidasyon siparişi OKX’nin BTC-USDT-SWAP’ında 8.23 milyon dolar değerindeydi. Pozisyonların kapatılması ve satış nedeniyle kripto piyasası bugün ‘kırmızı’da.

  Bu hafta enflasyon verilerinin yayınlanması ve ABD Federal Rezerv’in yıl sonu faiz kararını duyurması, yatırımcıları varlıklarını likidite etmeye yönlendirdi.

  Bitcoin ve Ethereum Fiyatlarının Daha Da Düşmesi Bekleniyor

  Bitcoin ve Ethereum fiyatları, ABD saatine göre daha fazla geri çekilmeyi görecek ve trader’lar ile balinaların destek seviyelerine yakın başka bir giriş düşünmeleri bekleniyor. Popüler bir kripto analisti, “40 binin üzerine çıkamadık” dedi. O, OI’da tam bir sıfırlamanın boğa piyasa yapısını bozmadığını ve 50,000 dolara doğru bir ralli için hazırlandığını öngörüyor.

  BTC fiyatının önümüzdeki haftalarda 60,000 dolara ulaşabileceğine inanıyor. Bu arada, ETH fiyatının hala 3,500 dolara ulaşacağına inanıyor. BTC fiyatı şu anda 42,080 dolarda işlem görüyor ve birkaç saat önceki kazançları sildi. 24 saatlik düşük ve yüksek değerler sırasıyla 40,521 dolar ve 44,034 dolardır. ETH fiyatı 2,234 dolarda işlem görüyor ve son 24 saatte %5 düşüş yaşadı. 24 saatlik düşük ve yüksek değerler sırasıyla 2,171 dolar ve 2,376 dolardır.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

  HABERLER

  Mox Bank, Hong Kong’da Bitcoin ve Ethereum Hizmetleri Sunacak!

  Mox Bank, Hong Kong'daki ekosisteme katılarak Bitcoin ve kripto para hizmetlerini sunmaya başlayacak; İşte detaylar!

  Alchemy Pay (ACH), ABD’nin New Hampshire Eyaletinde Lisans Aldı!

  Önde gelen fiat-kripto ödeme ağı ve altcoin projesi olan Alchemy Pay, ABD'nin New Hampshire eyaletinde para transferi için lisans aldı.

  DWF Labs, TokenFi Projesinin Kripto Parası TOKEN’e Yatırım Yapıyor!

  Web3 yatırım firması DWF Labs, TokenFi projesninin yerel kripto parası olan TOKEN'e 10 milyon dolarlık yatırım yapacağını açıkladı.

  Bitcoin Fiyatı Güçleniyor: Altcoin Sezonu Ne Zaman Başlayacak?

  Bitcoin fiyatı 68 bin doların üzerini görerek yeni zirveleri hedefledi; Ancak şimdi yatırımcılar altcoin sezonunun ne zaman başlayacağına odaklanıyor!

  Güvenilir Borsa

  - Sponsorlu -ads-1

  Reddit Haberi Matic Fiyatını Uçurdu! Güncel MATIC Analizi

  Coinotag Twitter'da Reddit'in Matic satın aldığını duyurdu, bu habere bağlı olarak Matic %7 yükseldi. Reddit, Bitcoin ve Ethereum'u bilançosuna ekledi ve sanal ürünlerin satışında Ether ve Matic'i ödeme olarak kabul ettiğini belirtti.

  KSM Coin Uzun Vadeli Yatırımcılara Göz Kırpıyor! Güncel KSM Analizi

  KSM'nin teknik analizine göre, 47$ desteğinin kaybı sonrasında düşüş trendi başladı. Yatırımcılar, 48.37$ - 47.58$ direnç aralığını izlemeli. Yükseliş trendinin güçlenebileceği ve hedefin 55$ olabileceği belirtiliyor.

  Solana Balinaları 75 Dolara Hazırlanıyor Olabilir Mi? Güncel SOL Analizi

  SOL, 12 saatlik grafikte 105.52$ desteğini kaybederek düşüş trendine girdi. Önümüzdeki günlerde 114$ seviyesinin üzerinde kapanışlar yapılamazsa, düşüş hareketi 75$ seviyesine kadar devam edebilir.

  AVAX Kritik Direncini Geçemezse Düşüş Sürebilir! Güncel AVAX Analizi

  AVAX, 12 saatlik grafikte 38.38$ desteğini kaybederek düşüş trendine girdi. Önümüzdeki günlerde 40.90$ seviyesinin üzerinde kapanışlar yapamazsa, düşüş hareketi 31.10$ seviyesine kadar devam edebilir.

  Bitcoin Yatırımcılarını Neler Bekliyor? Bitcoin’de Yükseliş Sürecek Mi? BTC Analizi

  Bitcoin, saatlik grafikte düşüş eğilimi gösteriyor. Haftalık grafikte ise kritik direnç seviyesi olan $53,270'e yakın işlem görüyor. Yatırımcılar direnç bölgesine yaklaşırken dikkatli olmalı ve piyasa
  Celal MUTLU
  Celal MUTLU
  Celal Mutlu, genç yaşta ilgi duymaya başladığı kripto para, borsa ve sosyal medya dünyasında elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ'a yardımcı oluyor. Okurlara ulaşırken danışmanlıklar vererek sosyal içeriklere kendi dokunuşlarını yapıyor.

  Mox Bank, Hong Kong’da Bitcoin ve Ethereum Hizmetleri Sunacak!

  Mox Bank, Hong Kong'daki ekosisteme katılarak Bitcoin ve kripto para hizmetlerini sunmaya başlayacak; İşte detaylar!

  Alchemy Pay (ACH), ABD’nin New Hampshire Eyaletinde Lisans Aldı!

  Önde gelen fiat-kripto ödeme ağı ve altcoin projesi olan Alchemy Pay, ABD'nin New Hampshire eyaletinde para transferi için lisans aldı.

  DWF Labs, TokenFi Projesinin Kripto Parası TOKEN’e Yatırım Yapıyor!

  Web3 yatırım firması DWF Labs, TokenFi projesninin yerel kripto parası olan TOKEN'e 10 milyon dolarlık yatırım yapacağını açıkladı.