Bitcoin, Vadeli İşlemlerde 99,964 Dolar’ı Gördü!

roket uzay bitcoin

Binance’de, Bitcoin üç aylık vadeli işlemleri 100.000 $ – 99.964 $ arasında muntazam bir seviyeye ulaştı. Bu gibi ani hamleler yeni olmasa da, oynaklıktan yoksun, yavaş, yana doğru hareket eden fiyatlar nedeniyle unutulmuştu.

Bitcoin 99 bin dolar’a dokundu!

Bitcoin tarafından 1400 $ ‘lık küçük bir hamleyle tasfiye edilen bir milyar doların üzerinde pozisyon ile volatilite geri döndü. Şimdilik hamle bitmiş olsa da, daha fazlası yolda olabilir. Basın zamanında, bitcoin 11.300 dolardan işlem görüyor ve 208 milyar dolarlık bir piyasa değeri vardı; ancak bu düşüş bazı borsalarda gerçekleşirken, özellikle Binance’te işler kızıştı.

Bitcoin Binance vadeli islemlerinde 100000 dolar kazandi

Kaynak: Binance

Yukarıdaki grafikte, hala açık olan üç aylık vadeli işlemlerin 99.964 $ ‘a ulaştığı görülebilir; bunun nedeni otomatik ticaret veya botlar ve algoritmalar kullanarak ticaret yapmaktı. Borsada, bu garip olaylarda volatil kayma önemli bir rol oynamış gibi görünüyor.

Borsalarda benzer durumlar olmuştu

Binance CEO’su ve kurucu ortağı CZ, şöyle bir tweet paylaştı,

“Kriptoda bir başka gün. Fiyat bandı korumamız var, ancak bir kullanıcının algoritması balistik füze gibi gitti ve bunu başarmak için birden fazla sipariş gönderdi. Gelecekte bu grafiği biraz ayarlamamız gerekecek. ”

Bu fırlama teknik olarak  herhangi bir soruna neden olmadı. [ADL] Bitcoin vadeli işlemleri için bunu Ethereum ve diğer altcoinler için yaptı. XRP ve TRX sürekli temasları da sırasıyla % 22 ve % 7’ye kadar daralan kanallardan muzdaripti.

Bu kayma, birçok işlemin otomatik olarak silinmesine neden olurken, ADL tasfiyeleri önlemek ve yeni kullanıcılara yardımcı olmak için yerleştirilirken, kullanıcıların işlemlerini açık tutmasını da engelliyor.

Mart 2020

Bugün görülen düşüş en büyük düşüş değildi, ancak Mart ayında BTC’nin birkaç saat içinde % 50 düştüğü benzer bir ADL senaryosu gerçekleşti. Binance, “Binance Vadeli İşlemler Sigorta Fonu’nun son 24 saat içinde ADL’leri azaltarak 6.000.000 $ ‘ın üzerinde para kullandığını” tweetledi. Ayrıca, fonun tükenmesi durumunda kullanıcıların korunmasını sağlamak için daha fazla enjekte edileceğini de belirtmişlerdir.

CoinOtag’ı TwitterFacebookTelegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Enes Ergovan
Enes Ergovan, yıllarca sosyal medya yöneticiliğinden aldığı önemli deneyimlerle kripto para ve piyasalara merak salan Enes Ergovan, sektörel yazılar yayınlamaya devam ederken sosyal medya sektöründe de çalışmalar yürütüyor. Enes Ergovan, coinotag.com'da editör olarak sektörel bazda yazılar paylaşıyor.