Bitcoin uzun vadeli Fiyat Analizi: 20 Eylül

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin’in 10.000 $ ‘dan 11.000 $’ a yükselişi yavaş ama istikrarlıydı. Ancak, son zamanlarda piyasanın boğalarının gücü tükenmiş görünüyor. Bitcoin’in orta ila uzun vadeli zaman dilimindeki görünümü, yazı yazılırken kasvetli görünüyordu ve aşağıdaki makale nedenini açıklıyor.

Bitcoin 4 saatlik grafik

Kaynak: TradingView’de BTCUSD

Bitcoin’in fiyatı zar zor olsa da, çaresizce 11.000 $ ‘a tutunsa da, yakında hakimiyetini gevşetecek. Bundan sonra, 10.000 $ ‘a iniş olacak ve bunun olmasının birkaç nedeni var.

İlk neden, Wyckoff Biriktirme aşamasının sona ermesidir. Önceki bir makalede bahsedildiği gibi Bitcoin, Wyckoff birikim aşamalarını mükemmel bir şekilde takip etti ve 11.000 $ olan kısa vadeli hedefine ulaştı. Bu seviye güçlü bir direnç gösterdiğinden, bunun ötesinde bir artış daha az olası görünüyor. Bunun kanıtı haziran sonundan eylül başına kadar uzanıyor.

Dolayısıyla, Bitcoin’in doğal yolu güneye yönelmek olacaktır.

Gelen düşüş trendini destekleyen ikinci ve teknik sebep, fiyat ile OBV göstergesi arasındaki düşüş farklılığıdır. Aynısı, özellikle fiyat uygun hacim desteklemeden yükseldiğinden, açıkça düşüş eğilimi gösteriyor.

Benzer şekilde, 19 Eylül’deki artış, alıcıların dumanıyla fiyatı yükseltmeden ve hiçbir hacim desteklemeden yükseldi. Bu, fiyatı grafiklerin aşağı çekmesine neden olacak düşüş eğilimi yarattı. Aslında, fiyat o zamandan beri% 2,21 düşüşle 24 saat önce başlamıştı.

BTC’nin fiyatının şu ana kadar kendini sürdürmesinin tek nedeni, 4 saatlik zaman diliminde 20 EMA ile birlikte 200 EMA’nın desteğidir.

Ek olarak, 1 günlük zaman çerçevesi, aşırı satım bölgesine yüksek bir düşüş eğilimi oluşturdu ve bu da yaklaşan bir düşüş trendinin bir göstergesi olan bir gözlem.

Bu nedenle, 11.004.13 $ ‘lık bir girişle kısa bir pozisyon açmak ve% 1.43’te bir stop-loss, hedef 10.498 $ ve 2.61 $ ise hedef 10.593 $ ise, 3.17 R verir.

 

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!