Bitcoin Türk Lirası Karşısında Rekor Kırdı!

Bitcoin BTC Türkiye

Piyasa değeri ile en büyük kripto para birimi Bitcoin bugün 81 bin 700 TL’ye ulaşarak Türk Lirası’nda rekor bir fiyat seviyesine ulaştı.Bitcoin’deki hareket bugün sabah geldi. Önde gelen kripto para birimi TSI, 9,15 civarında küresel borsalarda 11,763 dolara yükseldi. Aynı dakika içerisinde yerel borsalardaki fiyat 81 bin 700 TL’ye ulaştı.

Önceki Rekor 79 bin TL idi

Önceki kayıt, Bitcoin’in 13.880 dolar gördüğü Haziran 2019’da gerçekleşti. O ay yerel borsalarda Bitcoin fiyatı en fazla 79 bin 970 TL olmuştu.

Bitcoin’in yükselişi yerel borsalardaki hacimleri de etkiledi!

Kripto para piyasasında toplam değer 342 milyar 700 milyon dolara yükseldi. Bitcoin’in pazar payı yüzde 62.4’tür. Bu arada, diğer kripto para birimleri Bitcoin’deki artışı izliyor. İkinci en büyük kripto para birimi Ethereum (ETH) 354 $ değerindeyken, ilk 10’da yüzde 11 kazanan Bitcoin SV 237 $ ‘ı aştı.

 

CoinOtag’ı ayrıca TwitterFacebookTelegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Enes Ergovan
Enes Ergovan, yıllarca sosyal medya yöneticiliğinden aldığı önemli deneyimlerle kripto para ve piyasalara merak salan Enes Ergovan, sektörel yazılar yayınlamaya devam ederken sosyal medya sektöründe de çalışmalar yürütüyor. Enes Ergovan, coinotag.com'da editör olarak sektörel bazda yazılar paylaşıyor.