Ana SayfaHaberBitcoin Türevleri, $26K Direnç Seviyesinin Uzun Süre Korunamayacağını Söylüyor

Bitcoin Türevleri, $26K Direnç Seviyesinin Uzun Süre Korunamayacağını Söylüyor

-

BTC marj ve opsiyon piyasaları, iki günde yüzde 28’lik kazançlarına rağmen rahatsızlık veya aşırı güvenlik göstergesi göstermiyor.

Bitcoin 26 Bin Doların Üzerinde Kalabilecek mi?

Bitcoin (BTC) fiyatı, Haziran 2022’den bu yana en yüksek seviyesine ulaşarak 12 Mart-14 Mart arasında yüzde 28 artış gösterdi. Bazıları, beklentilerle uyumlu olsa da, kazanımların tüketici fiyat endeksinin (CPI) Şubat ayında yıllık yüzde 6 artışına atfedilmesine neden olabilir.

Enflasyon metriği, Eylül 2021’den bu yana en düşük seviyesine ulaştı, bu olumlu bir gelişme ancak Federal Rezerv’in metriği %2’ye indirme girişimini doğrulamıyor. Borsa ve kripto para gibi risk piyasaları, 13 Mart’ın düşük seviyelerinden kurtulan bölgesel banka hisselerinin ardından yükselmeye başladı.

Doğu Saati 10:30’da, First Republic Bank (FRC) hisseleri yüzde 54 daha yüksek işlem gördü, Western Alliance Bancorporation (WAL) yüzde 46 ve KeyCorp (KEY) yüzde 15 kazanç sağladı. 30 yıllık ortalama hipotek faizi, 7 Mart’taki 7.1% seviyesinden 6.6%’a düştü. Sonuç olarak, düşük hipotek faizleri, kısmen ev piyasasını iyileştirebilecek potansiyel sunuyor ve bu ralliyi açıklayabiliyor.

Yüksek faiz oranları nedeniyle ABD’de bir resesyonun olasılığına rağmen, Çin’in ekonomik görünümü pozitif kalıyor. Li Qiang, Çin’in en yüksek yürütme organı olan Devlet Konseyi’nin denetimini üstlendiği günden bu yana ilk kez 14 Mart’ta gazetecilere konuştu. Qiang’a göre, Çin’deki devlet olmayan kuruluşların daha fazla gelişme alanına sahip olacak. Şimdi, profesyonel tüccarların mevcut piyasa koşullarında nasıl pozisyon almış olduklarını daha iyi anlamak için türevler metriklerine bakalım.

Ancak Bitcoin Marj piyasaları, piyasada bir eksiklik gösteriyor

Marj piyasaları, yatırımcıların pozisyonlarını çarpan kripto para çekmek için kredi alabildikleri için profesyonel tüccarların nasıl pozisyon almış olduklarını anlamamıza yardımcı olur. Örneğin, bir kişi sabit para birimleri çekerek Bitcoin satın alarak pozisyonunu artırabilir. Diğer taraftan, Bitcoin’i ödeyen borçlu sadece kripto para karşısında kısa bahisler alabilir.

Stablecoin/BTC margin lending ratio.
Stablecoin/BTC margin borç oranı

13 Mart’tan bu yana, OKX tüccarlarının marj ödünç oranı 35’in üzerinde, bu da Bitcoin uzunlarının aşırı üstünlüğünü gösteriyor.

40’ın üzerindeki okumalar nadirdir ve yıllık yüzde 25’lik sabit para birimi ödünç maliyeti tarafından sürülür. Profesyonel tüccarların gerçekten fiyat artışlarını beklediklerini doğrulamak için opsiyon piyasalarına bakmamız gerekir.

Opsiyon tüccarları heyecanlı değil

Tüccarlar, son düzeltmenin yatırımcıların risk almaktan daha az çekinmeye başladığını anlamak için opsiyon piyasalarını da incelemelidir.

25% delta skew, arbritaj masaları ve piyasa yapıcıların yukarı veya aşağı yönlü koruma için aşırı ücret talep ettiğinde anlatıcı bir işarettir. Kısaca, tüccarlar Bitcoin fiyatının düşeceğini bekliyorsa, skew metriği 8%’in üzerine çıkacak ve genel heyecanın negatif 8% skew’u olacak.

Bitcoin 60-day options 25% delta skew: Source: Laevitas
Bitcoin 60-günlük opsiyonlar 25% delta skew: Source: Laevitas

13 Mart’ta Bitcoin, 22.000 dolar direnç seviyesini aştığında, BTC opsiyonlarının ana risk göstergesi üç gündür devam eden korku bölgesinden çıktı. Opsiyon tüccarları, alış ve satış stratejilerine aynı risk değerlendirmesi atadığında, 25% delta skew, nötr bir bölgeye girdi.

Ancak, 14 Mart’ta kısa süreli olarak görülen negatif 5% skew’un aşırı iyimserlik veya alıcılılık gösterdiği sonucuna varmak yanlış olur. Analistler ve uzmanlar sık sık atlamalar yapıyor ve hızlı ters dönüşleri kutluyor, ancak -8% ile +8% arasındaki her şey nötr bölgede kalıyor.

Opsiyon sözleşmelerinin fiyatlamasına göre, türev verileri, profesyonel tüccarların marj piyasalarını kullanarak uzun pozisyonlarını sürdürdüklerini ve 13 Mart’ta düşüş duruşundan çıktıklarını gösteriyor. Makroekonomik piyasa koşullarındaki iyileşme göz önüne alındığında, Bitcoin boğaları fiyatı 26.000 $’ın üzerine çıkarmak için iyi bir konumda.

CoinOtag, sosyal medyadaki en hızlı haber sağlayıcınızdır.
Telegram kanalımıza katılarak haberleri ilk siz öğrenebilirsiniz. Unutmadan; bizleri "CoinOtag" aramasıyla Tiktok, Instagram, Facebook, CoinMarketCap, Binance ve Twitter'dan da takip edebilirsiniz! Bildirimleri açmayı unutmayın!
Coin Otağ
Coin Otağhttps://coinotag.com/
Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON HABERLER

Bitcoin boğaları, bu haftanın 4.2 milyar dolarlık opsiyon vadesinden kar elde etmek için iyi bir pozisyonda!

31 Mart'ta 4,2 milyar dolarlık BTC opsiyonu sona eriyor ve kripto sektörüne karşı sert düzenleyici önlemlerin haftalar boyunca alınmasına rağmen, boğalar karlı konumda.

CoinEx’ten Finans Kullanıcılara Daha Fazla İşlem Seçeneği

CoinEx'in vizyonunu gerçekleştirmenin ikinci adımı, dünyanın her köşesinden yatırımcıların kripto varlık alım satımı ve yatırım yapmasına izin vermek için dil engellerini ve coğrafi sınırları ortadan kaldırmaktır.

CFTC Davası Rağmen Binance Coin (BNB) Büyük Fiyat Artışı Hazırlanıyor

Binance Coin (BNB) fiyatı, CFTC davası sonrası destek bulmaya çalışıyor ve büyük bir yükseliş hareketi başlatmayı hedefliyor.

Bitcoin (BTC): Lider para biriminin rallisi yakın zamanda sona erebilir, gizlenen ayılar ortaya mı çıkıyor?

Bitcoin [BTC], son üç ay boyunca fiyatları önemli ölçüde arttığı için oldukça ralli yapıyor. Ancak ayılar dişlerini gösteriyor. İşte detaylar.
- Sponsored -anonim-borsa
- Sponsored -anonim-borsa
- Sponsored -anonim-borsa

Güncel Analizler