Ana SayfaHaberBitcoin Traderlarının Duygusallığı, BTC $25.000'ı Geçtiğinde Tekrar Yeşile Dönüyor

Bitcoin Traderlarının Duygusallığı, BTC $25.000’ı Geçtiğinde Tekrar Yeşile Dönüyor

-

Veriler, Bitcoin piyasa duygusunun, kripto para biriminin fiyatının $25,000 seviyesinin üzerine ani bir şekilde yükselmesiyle, tekrar kazanç duygusuna döndüğünü gösteriyor.

Bitcoin Korku ve Kazanç Endeksi Tekrar Kazanç Olarak Gösteriyor

“Korku ve kazanç endeksi” Bitcoin ve daha geniş kripto para piyasasındaki yatırımcıların genel duygularını ölçmek için kullanılan bir sayısal ölçek aralığından oluşur. 54’den yukarıdaki tüm değerler, yatırımcıların şu anda kazanç duygusunda olduğunu, 46 seviyesinin altındaki değerler ise piyasanın şu anda korkulu olduğunu gösteriyor.

Bu iki bölge arasındaki bölge, nötr duygu alanını belirtiyor. Bu duyguların yanı sıra, “aşırı korku” (değer 25’in altında oluşur) ve “aşırı kazanç” (75’den yukarı) olarak adlandırılan iki “aşırılık” de mevcuttur.

Tarihsel olarak, bu bölgeler Bitcoin (BTC) için önemli olmuştur, çünkü döngüsel tabanlar ve zirveler genellikle piyasanın bu duyguları taşıdığı zaman şekillenmiştir. Bu nedenle, bazı yatırımcılar en iyi alım fırsatlarının piyasanın aşırı korku gösterdiği zaman olduğunu ve en iyi satış fırsatlarının ise aşırı kazanç gösterdiği zaman olduğunu düşünüyor. Bu ticaret stratejisi genellikle “karşıt yatırım” olarak adlandırılır.

Warren Buffet’in ünlü sözü de aynı fikri yansıtıyor: “diğerleri kazanç duygusunda olduğunda korkak olun ve diğerleri korkak olduğunda kazanç duygusunda olun”. Şimdi, Bitcoin korku ve kazanç endeksinin şu anda nasıl göründüğüne bakalım:

Bitcoin Greed
Bitcoin Greed

BTC ve daha geniş kripto sektöründeki duygu şu anda | Kaynak: Alternative Yukarıdaki grafik, Bitcoin korku ve kazanç endeksinin şu anda 56 değerinde olduğunu gösteriyor, bu da BTC ve daha geniş kripto para piyasası duygusunun kazanç bölgesine adım attığı anlamına geliyor. Ancak, sadece birkaç gün önce, yatırımcı zihniyeti hala korku bölgesinde sıkıca kalmıştı. Aşağıdaki grafik, gösterge değerinin son zamanlarda nasıl değiştiğini gösteriyor.

Bitcoin Fear And Greed Index
Bitcoin Korku ve Kazanç Endeksi

Gösterge değerinin son iki günde ani bir şekilde yükseldiği görünüyor | Kaynak: Alternative Grafik, Bitcoin korku ve kazanç endeksinin, bu rallinin başladığı ilk günden itibaren korku bölgesinden sıçradığını gösteriyor.

O zamandan beri, değerler arasında kazanç ve nötr bölgeler arasında dalgalanmış, birkaç gün önce fiyat düşüşünün ardından duygu da düşmüştü. Ancak, BTC korku bölgesinden hızlı bir şekilde çıktı ve son iki günde kripto ralli yaptığında, gösterge değeri de patladı.

Fiyatın bugün $25,000 seviyesinin üzerine çıkmasıyla, yatırımcıların kazanç duygusu iyileşti. Yatırımcıların gelecek günlerde daha olumlu olmaya devam edip etmeyecekleri veya duygu tekrar yükselişe geçip geçmeyecek mi, rallinin önceki aşamasında olduğu gibi tekrar duraklamaya mı girecek, henüz görülmedi.

BTC Fiyatı

Bitcoin BTC:USDT Grafik 4 Saatlik
Bitcoin BTC:USDT Grafik 4 Saatlik

Yazının yazıldığı anda, Bitcoin yaklaşık 24.500 dolar civarında işlem görüyor ve geçen hafta yüzde 16 artış gösteriyor.

CoinOtag, sosyal medyadaki en hızlı haber sağlayıcınızdır.
Telegram kanalımıza katılarak haberleri ilk siz öğrenebilirsiniz. Unutmadan; bizleri "CoinOtag" aramasıyla Tiktok, Instagram, Facebook, CoinMarketCap, Binance ve Twitter'dan da takip edebilirsiniz! Bildirimleri açmayı unutmayın!
Coin Otağ
Coin Otağhttps://coinotag.com/
Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON HABERLER

Bitcoin Likidasyonları, Traderların Dip Öncesinde 30.000 Dolara Vuracağı Umuduyla Kayboluyor

Bitcoin piyasa volatilitesi, yandan ticaretin boğa BTC fiyat tahminlerini yakın vadeli olarak soğutmasıyla sönüyor.

Federal Reserve, Custodia Bank’ı Kınayarak, Kripto Endüstrisini ve Kendisini Tehlikeye Attığını Söylüyor.

Federal Rezerv, Custodia Bank'ın Federal Rezerv Sistemi üyesi olma başvurusunu reddetme nedenlerini detaylandırdı.

Nasdaq, Q2’nin sonuna kadar kripto saklama hizmeti başlatmayı planlıyor.

New York'taki Nasdaq Borsası, Bloomberg'in 24 Mart'ta bildirdiğine göre ikinci çeyreğin sonuna kadar kripto saklama hizmeti sunmayı planlıyor.

Eski Coinbase CTO’su, ABD Dolarının Başarısız Olabileceğini Söyleyip Bitcoin’i Övüyor

Coinbase eski CTO'su Balaji Srinivasan, ABD Doları'nın (USD) çökemeyecek kadar büyük olmadığını ve Bitcoin'in (BTC) küresel rezerv para birimi olarak yerini almasını bekliyor.
- Sponsored -anonim-borsa
- Sponsored -anonim-borsa
- Sponsored -anonim-borsa

Güncel Analizler