Bitcoin Teknik Analizi! Bu Kritik Seviye Altcoinlerdeki Düşüşü Devam Ettirebilir

  • Bitcoin’in kısa vadeli fiyat grafiği, destek bölgesinde yatay hareketler göstermektedir.
  • BTC fiyatı, 25.400 dolar seviyesinin altında saatlik mum kapanışları yaparsa düşüş hareketlerini sürdürebilir.
  • Saatlik zaman diliminde, BTC fiyatı 25.400 dolar seviyesinin üzerinde tutunmayı başarırsa 26.000 dolar ile 26.200 dolar aralığına kadar yükseliş gerçekleştirebilir.

Bitcoin’in güncel teknik grafiği incelendiğinde, yatay hareketlerinin devam ettiği ve fiyatın belirli seviyelerde tutunma çabasında olduğu gözlemleniyor. Ancak, belirli destek ve direnç seviyeleri geçilmeden net bir yön tespit etmek zorlu olabilir.

Orta Vadeli Bitcoin Fiyat Analizi

12 Saatlik BTC/USD Fiyat Grafiği

Bitcoin’in orta vadeli fiyat grafiğini incelediğimizde, dün analizde bahsettiğimiz gibi direnç seviyesinden düşüş hareketini başlatmış ve hedefimize gelmiş okuyucularımıza %5 getiri sağlamış.

Dün Paylaştığımız Bitcoin Analizimizi İncelemek için Tıklayın.

Bitcoin’in güncel teknik grafiği incelendiğinde, üçgen formasyonunun alt bölgesine geri döndüğü görülmektedir.

BTC fiyatı, analizde belirtilen kırmızı formasyon desteğinin altına sarkarsa, düşüş hareketini 24.600 dolar ile 25.200 dolar seviyelerindeki haftalık desteğe kadar devam ettirebilir.

Eğer BTC fiyatı 24.600 dolar desteğine tutunamazsa, düşüş hareketini 23.600 dolar seviyelerine kadar sürdürebilir.

BTC fiyatının 24.600 dolar ile 25.200 dolar aralığından dönüş yapması önemlidir; aksi takdirde altcoinlerde önemli bir düşüş hareketi gözlenebilir.

BTC fiyatı 24.600 dolar seviyesinin altında mum kapanışları gerçekleştirirse, altcoinlerdeki düşüş trendi %15 daha devam edebilir.

Kısa Vadeli Fiyat Analizi

1 Saatlik BTC/USD Fiyat Grafiği

Bitcoin’in kısa vadeli fiyat grafiği incelendiğinde, destek bölgesinde yatay hareketler gerçekleştirdiği gözlemlenmektedir. Bu destek bölgesi daha önce 27.200 dolar seviyelerine yükseliş hareketi başlatmıştır.

BTC fiyatı, 25.400 dolar seviyesinin altında saatlik mum kapanışları yaparsa, düşüş hareketlerini sürdürmek isteyebilir.

Ancak saatlik zaman diliminde, BTC fiyatı 25.400 dolar seviyesinin üzerinde tutunmayı başarırsa, yükseliş hareketini 26.000 dolar ile 26.200 dolar aralığına kadar devam ettirebilir.

Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Exit mobile version