Perşembe, Şubat 25, 2021

Bitcoin SV Fiyat Analizi – Önemli Destek ve Dirençler!

Bitcoin SV’nin fiyatı,%-3 ile +%3 arasında değişen 4 saatlik mumlar ile düşük volatilite bölgesinde kaldı. Trend devam ediyor gibi görünürken, BSV de yükselişini korudu. Ufukta %5’lik bir artışla BSV, Bitcoin SV’yi fiyat listelerinde %20 ila %25 artıracak şekilde kritik bir direnç seviyesine ulaşacak gibi görünüyordu.

Bitcoin SV 4 saatlik grafik

Basın zamanında BSV, boyun çizgisine yakın bir fiyatla yuvarlak bir tabanın içini kullanıyordu. Bu boyun çizgisinin ihlali ve başarılı bir şekilde yeniden test edilmesi, fiyatı grafiklerde daha yükseğe çıkaracaktır. Bununla birlikte, boyun çizgisine kadar, BSV hızlı bir %5 kafa derisi için güvenli görünüyordu. Boyun çizgisinin 222 $ ‘lık bir kırılması, sonraki %20 ila %25 artış için gerekli olan yükseliş teyidi.

RSI göstergesi, fiyatın artması için daha fazla yer olduğunu göstererek boyun çizgisine kadar olan hareketi teyit etti.

Ayrıca, OBV göstergesi hacim eksikliğine dikkat çekti, bu yüzden fiyatın değişken olmaması ve + / – %3 4 saatlik mumlarla sıkışmış olmasının nedeni bu olabilir.

Son olarak, Stokastik RSI aşırı alım bölgesinde idi ve bu da BSV için hızlı bir geri dönüşün mümkün olduğunu düşündürdü. Bu durumda, BSV fiyatının yuvarlatılmış alt eğriye ulaşmasını bekleyebiliriz. Bu eğrinin ihlali olası bir senaryo gibi görünüyordu ve bu gerçekleşirse, BSV’nin 11 Ocak’tan beri güçlü bir destek seviyesi olan eğimli trend çizgisini test etmesini bekleyebiliriz.

Sonuç

Kısa-orta vadede boyun çizgisinin üzerinde bir artış, en azından SuperTrend göstergesi ihlal edilene kadar, olası görünmüyordu. Bu nedenle, yuvarlatılmış alt desende bir geri tepme olasılığı daha yüksekti. Geri tepme, yükselen bir kanalın oluşumuna katkıda bulunacak ve bu kanalın da yükseliş eğilimi vardır. Kısa vadeli düşüş haricinde, BSV %20 ila %25 artışa hazır görünüyordu.

Bununla birlikte, yalnızca SuperTrend ve Neckline seviyelerinin 220 ila 225 $ arasında başarıyla ihlal edilmesi durumunda mümkündür. Alternatif olarak, 182 doların altındaki bir düşüş, yukarıda bahsedilen yükseliş senaryosunu geçersiz kılacaktır.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺20.40
  THYAO.IS₺12.83
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.16
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺17.40