arama

Bitcoin Sigorta Fonları’da Piyasadan Nasibini Aldı

Bitcoin sigorta

Bitcoin Sigorta Fonları – Bazı büyük Bitcoin ve kripto para sigorta fonları, küresel piyasalarda yaşanan negatif hareketler ile birlikte büyük zorluklar yaşadığını bildiriyor.

Bitcoin türev borsası Deribit, 13 Mart’ta Bitcoin sigorta fonunun bakiyesinde çarpıcı bir düşüş kaydetti. 391 Bitcoin’den oluşan fon, yalnızca üç gün içerisinde 183 Bitcoin’e düşerek yüzde 53 oranında azaldı.

Bitcoin Sigorta fonları
Bitcoin Sigorta fonları – Derbit

Binance Bitcoin Sigorta Fonu Yarıya İndi!

Binance Bitcoin Sigorta Fonu, geçtiğimiz saatlerde platform üzerindeki otomatik kaldıracı azaltmak için son 24 saat içerisinde 6 milyon dolardan fazla para akıttığını bildirdi.

“Sigorta fonlarında yaşanan çöküş devam ederse kullanıcılarımızı korumak adına yeni fonlar enjekte etmeye devam edeceğiz.” sözlerini paylaştı.

Bitcoin sigorta fonları
Binance Sigorta Fonu – Tether (USDT)

Binance sigorta fonu, 12-13 Mart arasında sadece bir gecede 12.864 USDT’den 6.227 USDT’ye kadar eriyerek %50 oranında azaldı.

Diğer Bitcoin Sigorta Fonları

Kripto türev platformu BitMEX’in bildirdiği verilere göre 11-12 Mart tarihleri arasında günlük sigorta fonu 35.508 BTC’den 33.881 BTC’ye düşerek ufak bir azalma kaydetti. 

Kripto para borsa platformu OKex’in verileri ise BTC/USD Vadeli İşlemler Sigorta Fonu’na 1.009,5 BTC yatırıldığını ve 475,2 BTC’nin daha sonra iflas zararlarını karşılamak için çekildiğini bildirdi. 

Huobi’nin Bitcoin Sigorta Fonu bakiyesi ise 12-13 Mart tarihi arasında 1.121 BTC’den 1.327 BTC’ye artış kaydetti. 

Piyasayı Okumak

Popüler Bitcoin destekçisi Andreas Antonopoulos, bunda 2 ay önce esrarengiz bir şekilde bu hafta yaşanacak finansal kargaşayı ve kripto piyasalarına olacak etkiyi öngörmüştü.

“İnsanlar paniklediği ve böyle bir resesyon yaşandığı zaman yatırımlarını piyasadan geri çekiyorlar, kriptodan da çekilecekler.”sözleri ile belirtmişti.

Birçok geleneksel piyasa, bu hafta 1987’den bu yana görülen en kötü haftayı yaşadı. Bitcoin de trende ayak uydurarak yüzde 60 oranında değer kaybetti ve 3.600 dolara kadar eridi.

Bir diğer yandan Edward Snowden, dip fiyattan alım yapmayı düşündüğünü söyledi:

“Çok uzun bir süre sonra ilk defa Bitcoin satın almak istiyorum. Düşüş korkudan oldu ve mantıklı değildi.”

Gün içerisinde yüzde 7 oranında değer kaybeden Bitcoin,yazım saati itibari ile 5.760 dolardan işlem görüyor.

Coinotag üzerinden Bitcoin haberleri, Coin Haber ve Coin Yorum başlıklarını takip edebilir; bizleri ayrıca InstagramTwitter, ve Telegram‘dan da takip edebilirsiniz!

Avatar for Enes Başoğlu
Enes Başoğlu Düzenleyici
Yazarımız CoinOtag ekibinin müdavimlerinden, emektarlarından birisidir. Kendisiyle iletişime geçmek için [email protected] kanalını kullanabilir ya da yorum atabilirsiniz.
Share via
Copy link
Powered by Social Snap