arama

Bitcoin Piyasa Hakimiyeti 2020’de En Düşük Seviyede!

Bitcoin Yüzde 5 Değer Kazanarak Başladı

Bitcoin Piyasa Hakimiyeti 2020 – Bitcoin Fiyatı, 10 bin doların hemen üzerinde konsolide olmaya başlamışken altcoin’lerdeki yükseliş devam ediyor. Altcoin’lerin yükselişi Bitcoin’in piyasa hakimiyetini (Bitcoin Dominance) sekiz ayın en düşük seviyesine çekti. Peki bunun anlamı ne ?

2020 Yılının başından bu yana Bitcoin’in piyasa hakimiyeti neredeyse yüzde 12 düştü. 2019 yılının sonunda yüzde 70’in üzerine çıkmıştı fakat Tradingview.com’a göre bugün yüzde 62,3’e düştü. Bu, Temmuz 2019’un başından bu yana görülen en düşük seviye ve CoinMarketCap’in verilerine göre ise Bitcoin Dominance yüzde 61 seviyelerinde.

Bitcoin Piyasa Hakimiyeti 2020
Bitcoin Piyasa Hakimiyeti 2020

Bitcoin Piyasa Hakimiyeti 2020

Bitcoin Fiyatı 2020 yılına 7 bin 200 doların biraz altında yıla giriş yaptı ve yüzde 44 değer kazanarak birkaç gün önce 10 bin 500 dolara kadar çıktı. Bu oran, aynı dönemde yüzde 4’ün biraz üzerinde değer kazanan altın gibi varlıklarla karşılaştırınca oldukça etkileyici olduğu açık. Bununla birlikte, Bitcoin’in bu performansı birçok altcoin’in performansının gölgesinde kaldı.

Altcoin’lerin benzersiz yükselişi doğrudan piyasa hakimiyetini de etkiledi. Yeni yılın ilk gününden bu yana altcoin’lerin piyasa hakimiyeti yüzde 60’ın üzerine çıktı. Toplam piyasa değeri ise bu hafta 300 milyar doların üzerine oturdu.

Altcoin’lerin genel olarak Bitcoin’den daha iyi performans göstermesi “altcoin sezonunun” geldiği yorumlarının yapılmasına sebep olmuş durumda. Özellikle bir süredir boğa tuzağı olabilmesine karşın temkinli davranan birçok trader artık altcoin sezonunun geldiğinden oldukça emin.

CoinOtag‘dan Bitcoin haberleri, Coin Haberleri ve Coin Yorumları başlıklarını takip edebilir; ayrıca Instagram ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz!

Avatar for Enes Başoğlu
Enes Başoğlu Düzenleyici
Yazarımız CoinOtag ekibinin müdavimlerinden, emektarlarından birisidir. Kendisiyle iletişime geçmek için [email protected] kanalını kullanabilir ya da yorum atabilirsiniz.
Share via
Copy link
Powered by Social Snap