Bitcoin büyük bir testle karşı karşıya: “Olmamız gereken yerde değiliz”

bitcoin btc

Kripto para piyasası bu hafta neredeyse aşırı kalabalık ve yukarı doğru yeni bir yol almaya çalışıyor, ancak piyasa çok daha büyük bir testle karşı karşıya…

Bloomberg Gökadası Kripto Bitcoin ve Ether dahil en çok işlem gören kripto para birimlerinin performansını ölçen endeks 500 seviyesine yaklaşıyor. Endeks, yıl boyunca bu noktaya iki kez daha dokunmaya çalıştı, ancak başarılı olmadı. Öte yandan, göreceli Güç Endeksi olarak bilinen teknik bir ölçüm, Şubat ayında mitingde 80’de aşırı satın alındı ​​ve neredeyse bir duvara çarptı.

Çok fazla spekülasyonun olduğu bir noktada, destek paketleri ABD para politikaları nedeniyle enflasyonu tetikleyeceğinden, Bitcoin bu hafta yaklaşık yüzde 20 oranında ciddi bir artış yaşadı.

Oanda Corporation’ın kıdemli analisti Ed Moya, Bloomberg’e yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Daha ileri gitmek için bir katalizörümüz olacak, çünkü hala olması gereken yüksek noktada değiliz. Bu seviyeleri kırdığınızda, ilginin arttığını ve yukarı yönlü momentumun dolar zayıflığının katkısıyla güçleneceğini göreceksiniz. 14 günlük göreceli güç endeksleri Bitcoin ve altının aşırı alım durumunda olduğunu gösterse de, kripto para birimlerindeki artış zamanla rekabet edebilir. Kurumsal yatırımcıların pazara girişi de uzun vadede bu artışlar için bir temel ve destek sağlamaktadır. ”

CoinOtag’ı ayrıca TwitterFacebookTelegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Enes Ergovan
Enes Ergovan, yıllarca sosyal medya yöneticiliğinden aldığı önemli deneyimlerle kripto para ve piyasalara merak salan Enes Ergovan, sektörel yazılar yayınlamaya devam ederken sosyal medya sektöründe de çalışmalar yürütüyor. Enes Ergovan, coinotag.com'da editör olarak sektörel bazda yazılar paylaşıyor.