Bitcoin Madencilik Devi, Temmuz Ayında Kaç BTC Üretti, Kaç BTC Sattı?

  • Önde gelen kripto madencilik şirketi Marathon Digital, geçtiğimiz ay 1.176 BTC üretti ve Abu Dabi’deki ortak girişiminde ilerleme kaydetti.
  • Marathon Digital’in üretim kapasitesi Haziran ayında Teksas’taki aşırı sıcak hava nedeniyle aksamasına rağmen, Temmuz ayı için çok daha iyi sonuçlar bildirdi.
  • Yönetici, Marathon Digital’in operasyonel hash oranını aylık %6 artırarak 18.8 exahash’e çıkardığını ve kurulu hash oranının ise 22.8 exahash’e ulaştığını ekledi.

Önde gelen kripto madencilik şirketi Marathon Digital, Temmuz ayı Bitcoin madencilik raporlarını açıkladı; şirket 1.176 BTC üretti.

Bitcoin Madencilik Şirketi, Temmuz Raporunu Açıkladı

Önde gelen kripto madencilik şirketi Marathon Digital, geçtiğimiz ay 1.176 BTC üretti ve Abu Dabi’deki ortak girişiminde ilerleme kaydetti. Bu ortak girişim, toplam üretimin neredeyse 17 BTC’sini oluşturdu.

Genellikle HODL stratejisine sadık kalan şirket, Temmuz ayında 750 BTC sattı. Geçen ay sonu itibarıyla stokları 12.964 BTC olarak kaldı, bu da onu en büyük kurumsal birincil dijital varlık sahiplerinden biri yapıyor.

Marathon Digital’in üretim kapasitesi Haziran ayında Teksas’taki aşırı sıcak hava nedeniyle aksamasına rağmen, Temmuz ayı için çok daha iyi sonuçlar bildirdi; 1.176 BTC üretildi. (Haziran’da üretilen 979 BTC’ye göre %20 daha fazla)

Bu rakamlar, kripto para piyasasının günümüz koşullarından daha kötü durumda olduğu Temmuz ayında geçen yıl kaydedilen rakamlardan çok daha etkileyici. Şirketin Başkanı ve CEO’su Fred Thiel, sonuçlar hakkında şunları söyledi:

“Temmuz ayında 1.176 bitcoin ürettik, bu, bir önceki aydan %20 ve geçen yıl Temmuz ayından %1.527 artış anlamına geliyor. Bitcoin üretimimizdeki artışlar, operasyonel hash oranının artmasına ve daha iyi çalışma süresine bağlıdır. Bu iyileştirmelerle, bu ay rekor sayıda blok madenciliği de yaptık. Temmuz ayında 179 blok çıkardık, oysa geçen ay 144 blok ve yüksek işlem ücretlerinin bildirilen bitcoin üretimimizi artırdığı Mayıs ayında 171 blok çıkardık.”

Yönetici, Marathon Digital’in operasyonel hash oranını aylık %6 artırarak 18.8 exahash’e çıkardığını ve kurulu hash oranının ise 22.8 exahash’e ulaştığını ekledi. Bu alandaki ilerleme, Kuzey Dakota’nın Ellendale şehrindeki tesisin faaliyete geçmesi sayesinde oldu. Thiel, bu altı binanın tamamen operasyonel olduğunu açıkladı.

Temmuz ayının başında faaliyete geçen Abu Dabi’deki ortak girişim, aylık üretime 16.8 BTC katkıda bulundu. Marathon Digital, madencilik gelirlerinin bir kısmını düzenli olarak satan kripto madencileri arasında değil. Ancak, geçen ay 750 BTC’yi elden çıkardı, bu da onun şu anda 12.964 BTC’ye sahip olduğu anlamına geliyor. Mevcut fiyatlarla hesaplandığında, bu stok yaklaşık 380 milyon dolar değerindedir.

Hisse Fiyatları Stabil Kalıyor

Olumlu sonuçlara rağmen, Marathon Digital’in hisse fiyatı günlük bazda sadece %0.5 arttı. Yine de MARA’nın mevcut USD değeri, 2023 yılının başlangıcındaki rakamdan çok daha yüksektir; hisseler son yedi ayda %350’den fazla artmıştır.

Riot Platforms gibi diğer kripto madencileri de benzer gelişmeler yaşamıştır. RIOT şu anda yaklaşık 17.80 dolar işlem görüyor, bu da Yılbaşı gecesi gözlemlenen rakamlara göre %430 daha fazladır.

Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

Exit mobile version